HomeNowości z rynku

Garmin na Targach WIATR I WODA 2017

Garmin, globalny lider w dziedzinie rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje najnowsze rozwiązania z segmentu marine i outdoor na sezon 2017 podczas trwających do niedzieli Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA 2017.

Podczas targów po raz pierwszy zaprezentowane zostaną komunikatory satelitarne inReach SE+ oraz inReach Explorer+. Są to pierwsze urządzenia zapewniające 100% globalny zasięg sieci satelitarnej Iridium® i umożliwiające dwustronną komunikację tekstową oraz wysyłanie komunikatu SOS z dowolnego miejsca na świecie. Oba modele posiadają wbudowany GPS umożliwiający śledzenie pozycji oraz podstawową nawigację, a inReach Explorer+ oferuje dodatkowo fabrycznie wgrane mapy topograficzne Garmin TOPO, kompas i wysokościomierz barometryczny.

W tegorocznym portfolio produktów marine znaleźć można m.in. rodzinę ploterów z serii GPSMAP, echosondy z serii STRIKER, a także inne urządzenia wykorzystujące technologię sonarową ClearVü wyposażone w sonary skanujące DownVü, SideVü i CHIRP. Garmin zaprezentuje również wyświetlacze pokładowe, radary morskie, urządzenia do sterowania, odbiorniki radiowe, ręczne urządzenia nawigacyjne, zegarek żeglarski quatix oraz najnowsze wersje map BlueChart® g2 HD i g2 Vision® HD. Nie zabraknie również rozwiązań na urządzenia mobilne, takich jak aplikacje BlueChart Mobile i Garmin Helm™.

Garmin ClearVü

Garmin ClearVü to zaawansowana technologia sonarowa zastosowana w najnowszych urządzeniach Garmin wyposażonych w sonary skanujące DownVü, SideVü i CHIRP. Wykorzystanie wieloelementowego przetwornika wysyłającego szeroki zakres impulsów pozwala uzyskać większą ilość informacji, a tym samym jedne z najwyraźniejszych obrazów sonarowych, jakie można spotkać na rynku tego typu urządzeń.

Urządzenia obsługujące technologię ClearVü oferują wysokiej rozdzielczości, pozbawiony szumów, obraz odzwierciedlający rzeczywisty widok struktury dna i obiektów znajdujących się pod łodzią i po obu stronach burty, zapewniając precyzyjną separację celów i dokładniejsze wykrywanie niewielkich obiektów. Podczas targów zaprezentowane zostaną urządzenia obsługujące technologię ClearVü, takie jak plotery GPSMAP 8400 MFD, GPSMAP 922xs/722xs, GPSMAP 1222/1220, echoMAP 72sv/cv czy echosondy z serii STRIKER.

Komunikatory satelitarne inReach

inReach SE+ oraz inReach Explorer+ to pierwsze urządzenia zapewniające 100% globalny zasięg sieci satelitarnej Iridium® i umożliwiające dwustronną komunikację tekstową oraz wysyłanie komunikatu SOS z dowolnego miejsca na świecie. Oba modele posiadają wbudowany GPS umożliwiający śledzenie pozycji oraz podstawową nawigację, a inReach Explorer+ oferuje dodatkowo fabrycznie wgrane mapy topograficzne Garmin TOPO, kompas i wysokościomierz barometryczny.

Garmin inReach

Aplikacje nawigacyjne

Garmin Helm to bezpłatna aplikacja, która umożliwia korzystanie z ploterów nawigacyjnych z serii GPSMAP 8000 i kontrolowanie ich za pomocą urządzenia iPhone lub iPad — pozwalając jednocześnie zachować lepszą orientację. Z kolei aplikacja BlueChart Mobile pozwala korzystać na ekranie iPhone’a czy iPad’a z map BlueChart znanych z ploterów Garmin, dzięki czemu użytkownik może wyświetlać cieniowane izobaty i strefy pływów z sondowaniami punktowymi. Aplikacja pozwala także planować podróże z uwzględnieniem morskich punktów szczególnych i slipów. Istnieje również możliwość monitorowania warunków pogodowych, temperatury, punktu rosy, kierunku i prędkości wiatru, radarów i zachmurzenia w postaci danych nałożonych na mapę.

Garmin, począwszy od 1989 r. projektuje, produkuje i sprzedaje urządzenia oraz aplikacje nawigacyjne, komunikacyjne i informacyjne, z których większość bazuje na technologii GPS. Produkty Garmin są używane w transporcie drogowym, sportach outdoorowych, marine, lotnictwie i zastosowaniach mobilnych, bezprzewodowych oraz OEM.

Powyższe produkty i rozwiązania zobaczyć będzie można na stoisku producenta podczas tegorocznych Targów WIATR i WODA, odbywających się w dniach 16-19 marca w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy!

  1. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA

Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska

Marsa 56c, 04-242 Warszawa

Stoisko 73A

Więcej informacji na temat produktów Garmin z segmentu marine można znaleźć stronie http://www.garmin.com/pl-PL/explore/onthewater/

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0