HomeNowości z rynku

Columbia przedstawia rewolucyjną kurtkę OutDry Extreme ECO

Nowość od firmy Columbia – kurtka OutDry Extreme ECO – jest już w sprzedaży. Jest to pierwsza wodoodporna, oddychająca i ekologiczna kurtka wykonana bez perfluorowęglowców (PFC – syntetycznie wytworzone substancje organiczne).

Aby podnieść świadomość dotyczącą wpływu PFC na środowisko naturalne, Columbia nawiązała współpracę z Macklemore – raperem angażującym się w działania proekologiczne. Columbia przygotowała także wideo, w którym Macklemore prezentuje swoją opinię na temat  nowego, przyjaznego dla środowiska produktu.

Stosowanie PFC w ubraniach przeciwdeszczowych ma długą historię. Standardowe kurtki przeciwdeszczowe nie przepuszczają wody, dzięki temu, że bardzo silne wiązania cząsteczkowe PFC tworzą skuteczną, anty-wodną barierę. Stwarza to jednak potencjalne zagrożenie dla środowiska naturalnego, ponieważ związki te są nierozkładalne, pozostają w przyrodzie, a także osadzają się w organizmach ludzkich i zwierzęcych. Kurtka firmy Columbia nie zawiera PFC* i świetnie się sprawdza nawet w najbardziej wilgotnych i deszczowych warunkach.

Columbia OutDry Ex Eco Jacket – wersja męska

Nowość OutDry Extreme ECO jest wynikiem długoletnich badań w kampusie firmy Columbia w Portland w stanie Oregon. Ta kurtka jest najlepszym wodoodpornym i równocześnie oddychającym rozwiązaniem do zastosowania w ekstremalnych warunkach. Wykorzystuje najlepsze osiągnięcia platformy OutDry Extreme i wzbogaca ją, oferując nowe rozwiązania: wodoodporna membrana wykonana jest w całości bez użycia PFC, a kurtka jest wyprodukowana ze 100% recyklingowanego materiału bez użycia jakiegokolwiek barwnika. Kurtka została stworzona z 21 sztuk butelek z tworzywa sztucznego z recyklingu, a przy jej produkcji zaoszczędzono około 49 litrów wody, ponieważ kurtka nie podlega barwieniu.

“Naszym celem było zaprojektowanie najbardziej ekologicznej i wytrzymałej kurtki na świecie“ – powiedział Woody Blackford, wiceprezes firmy Columbia ds. innowacji i designu. “Najważniejszym założeniem było stworzenie produktu bez użycia PFC. Udało się nam jednak osiągnąć więcej i wyprodukować wysoce ekologiczną kurtkę z recyklingowanych butelek PET i bez użycia barwników, co pozwala na zaoszczędzenie 49 litrów wody przy produkcji każdej kurtki“.

Columbia OutDry Ex Eco Jacket – wersja damska

Kurtka OutDry Extreme ECO otrzymała już szereg wyróżnień. Czasopismo National Geographic niedawno oznaczyło ją jako najbardziej ekologiczną kurtkę w historii w ramach nagrody “Gear of the Year”. Podczas targów Outdoor Retailer Trade kurtka uzyskała nagrodę „Editors’ Choice Award“ od czasopisma Popular Mechanics, Gearjunkie.com ogłosił  OutDry Extreme ECO mianem “Best in Show”, a Outside Magazine – “Gear of the Show”.

Redakcja Outdoor Magazynu również testuje nowość Columbii – wyniki wkrótce (fot. outdoormagazyn.pl)

Dostępność

Kurtka Columbia OutDry Extreme ECO jest dostępna w męskiej i damskiej wersji w cenie  839,99 PLN w autoryzowanych sklepach stacjonarnych na terenie całego kraju oraz w sklepach internetowych.

Informacja prasowa Columbia

*Przy produkcji kurtki OutDry Extreme ECO firma Columbia nie wykorzystała celowo PFC, ale produkt może zawierać jego śladowe ilości.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0