HomeNowości z rynku

Marka The North Face zaprezentowała kolekcję na sezon jesień-zima

9 maja, podczas konferencji prasowej w Warszawie, marka The North Face zaprezentowała swoje propozycje na nadchodzący sezon jesień-zima 2017/18. Głównym punktem kolekcji Summit Series będzie nowa syntetyczna ocieplina VENTRIX™, która została uhonorowana złotym medalem na targach ISPO MUNICH 2017.

Model wykonany z użyciem technologii VENTRIX określono jako ciepłą kurtkę z wentylacją. Laserowo nacinana ocieplina „pracuje” podczas ruchu i pozwala odprowadzać wytworzone ciepło i wilgoć na zewnątrz. Przy braku ruchu nacięcia zamykają się, łuski nachodzą na siebie tworząc jednolitą warstwę, która ogrzewa ciało podczas odpoczynku i chroni przed nadmiernym przewietrzaniem. Dzięki temu rozwiązaniu regulacja temperatury ciała nie wymaga zdejmowania lub zakładania dodatkowych warstw odzieży. Kurtka ma zapewnić wodoodporność, oddychalność i ochronę przed zimnem.

Prezentacja nowej kolekcji The North Face na sezon jesień-zima (fot. Karolina Szymańska)

Ponadto tej zimy fani freeride’u będą mogli sięgnąć po nową generację odzieży Steep Series – kurtkę Fuseform Brigandine, łączącą technologię Fuseform oraz GORE-TEX. W projektowaniu kluczową rolę odegrali Xavier de le Rue i Sam Smoothy. Kurtka ma dać swobodę, idealne dopasowanie oraz wytrzymałość podczas uprawiania zimowych sportów.

W kolekcji znajdą dla siebie produkty również ci, którzy nie mogą obejść się bez zimowych treningów. Propozycją The North Face jest kolekcja Mountain Athletics, a w niej kurtki Thermoball Active oraz Flight Touji.

Pierwsza z nich to rodzaj hybrydy – połączenie trzech technologii. W miejscach gdzie najłatwiej wytracamy ciepło – przód oraz tył – zastosowano technologię Thermoball, rękawy zostały docieplone ociepliną PrimaLoft, a boki wykonane z elastycznych i szybkoschnących paneli. Druga kurtka to nowość w kolekcji marki – propozycja dla biegaczy, połączenie PrimaLoftu z bocznymi, szybkoschnącymi panelami.

W kolekcji Mountain Athletics dostępne będą również buty Litewave Ampere z podwyższaną cholewką i podeszwą przystosowaną do zmian kierunku biegu, skrętów i zwrotów oraz buty Ultra MT Winter z wysoką cholewką, przystosowaną do biegania w śniegu.

Przypomniano również flagowy produkt firmy – kurtkę Nuptsee, która w ofercie The North Face jest już od 1992 roku. Zaproponowano ją jako idealną propozycję na miejskie zimowe warunki.

Produkty stopniowo będą wprowadzane do sklepów od września.

Karolina Szymańska

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0