HomeRynek outdoorLeksykon Polskich Marek

Leksykon Polskich Marek: Kwark

To polski producent odzieży sportowej obecny na rynku już niemal ćwierć wieku. Jego obszerna kolekcja specjalistycznych ubrań jest ciekawą alternatywą dla dobrze znanych marek zachodnich. W pierwszym artykule z serii Leksykon Polskich Marek przedstawiamy firmę Kwark.

Kwark – cząstka elementarna, fermion mający ładunek kolorowy (fot. kwark.pl)

W kolekcji tej marki znajdziemy czapki, rękawiczki, szaliki, skarpetki, bieliznę, bluzy, koszulki, legginsy i spodnie. Ponadto kurtki, kamizelki, ocieplacze i kombinezony, a także sukienki i spódnice. W asortymencie istnieje też wyraźne rozróżnienie kolekcji dla Pań i Panów – Kwark z dumą wspomina czasy, w których firma była prekursorem w tej dziedzinie- taki podział nie był jeszcze na porządku dziennym, a większość odzieży turystycznej czy sportowej występowała w wersji unisex.

Kwark proponuje również specjalistyczne ubrania przeznaczone do bardzo różnych typów aktywności: odzież termoaktywna w góry, ubrania dla kajakarzy, biegaczy, narciarzy oraz specjalistyczne kombinezony termiczne i akcesoria do nurkowania. Kwark wykorzystuje sprawdzone materiały: Polartec (m.in. Power Stretch Pro, High Loft, Power Dry czy Power Shield), wełnę merino oraz len.

Szeroka oferta marki Kwark – na zdjęciu ocieplacz dla nurków (fot. kwark.pl)


Profil firmy

Marka: Kwark

Strona www:  kwark.pl

Adres e-mail: kwark@kwark.pl

Podstawowe produkty: Bluzy, koszulki, legginsy i tzw. first layer na ciepłe i zimne dni.

Główna siedziba firmy:  ul. Parkowa 12, 70-896 Szczecin Załom

Lokalizacja produkcji: Polska, Szczecin

Główny rynek zbytu: Eksport. Produkty Kwarka znajdziemy również w polskich sklepach – lista.

Zagraniczne rynki zbytu: Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Szwecja, Włochy, Francja, Belgia, Korea, Izrael

Charakterystyka produktów: Niezawodne ubrania pomagające utrzymać komfort w trudnych i ryzykowanych warunkach. Od nurkowania, przez outdoor, kajakarstwo, alpinizm, długie – piesze, narciarskie czy rowerowe – wędrówki, po wyprawy polarne. Praktyczne ubrania Kwark przydatne są również na co dzień do spacerowania czy biegania.

Krótka historia marki: Marka Kwark powstała w 1995 roku. Jej założycielami są Katarzyna (blog) i Bogusław Nizinkiewicz. Produkcja w pierwszych latach skupiała się na różnego rodzaju czapkach, głównie sportowych. W 1997 roku do czapek dołączyła kolekcja profesjonalnej bielizny sportowej. Nowa kolekcja otworzyła drogę do eksportu. Na początek do Niemiec, później wraz z rozwojem firmy, poszerzaniem asortymentu i tworzeniem nowych kolekcji odzieży przeznaczonych dla różnych form aktywności, również do innych krajów.

Komentarz właściciela:

Chcemy zostać sobą i nadal tworzyć innowacyjne produkty, wyprzedzające epokę, niezawodne, przyjazne dla użytkowników – takie, których się nigdy nie wyrzuca i nigdy nie zapomina zabrać ze sobą – czyli ulubione.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0