HomeNowości z rynku

Teva odświeża linię sandałów outdoorowych na lato 2018

Teva, amerykański lider na rynku sandałów outdoorowych i jeden z czołowych producentów w segmencie sandałów lifestylowych, zapowiedział odświeżenie linii sandałów terenowych na sezon wiosna-lato 2018. Wiadomo, iż zmiany dotkną modele Terra Float i Hurricane XLT, które pojawią się w wersji 2.0 – zarówno w konfiguracji podstawowej, jaki i odpowiednio, Knit oraz Infinity.

Co typowe dla Tevy, aspekt techniczny, pójdzie w parze z elegancją i naciskiem na design, nieszablonowe wzornictwo oraz odświeżoną kolorystykę – osobną dla kobiet i mężczyzn. Czym ponadto będą się one charakteryzowały?

Terra Float 2 Universal będzie modelem lekkich sandałów turystycznych, dedykowanym aktywnościom w mniej wymagającym, nierównym terenie. Świetna amortyzacja, duża wytrzymałość trakcyjna i dobra przyczepność do podłoża mają stanowią wizytówkę niniejszego modelu. Możliwe to będzie m.in. dzięki zastosowaniu pianki Eva w warstwie śródpodeszwy i wytrzymałego kauczuku w podeszwie zewnętrznej FloatLite™. Wyróżniająca się ciekawą kolorystyką cholewka wykonana zostanie z wytrzymałych, poliestrowych pasków zespolonych z gąbczastym materiałem w warstwie wewnętrznej. Dzięki wytrzymałym rzepom pozwolą one utrzymać stopę w optymalnym położeniu, również w czasie intensywnego marszu.

Sandały Teva Float 2 Universal

Sandały Teva Float 2, model damski

Terra Float 2 Universal Knit przyciągnie wzrok niezwykle stylową cholewką. W przeciwieństwie do wersji standardowej nie będzie tu łączenia pasków z klamrami, gdyż cała cholewka wykonana zostanie z jednego fragmentu, poliestrowego materiału o charakterze dzianiny. Przyjemny w dotyku, szybkoschnący materiał o świetnych właściwościach oddychających zapewni optymalne ułożenie stopy w sandale. Warto dodać, iż od spodu stopa spotka się z przyjemnym w dotyku materiałem, zapobiegającym m.in. powstawaniu odcisków. Wysoki stopień amortyzacji oraz dobrą przyczepność do podłoża zapewnią, odpowiednio, pianka Eva oraz podeszwa Rugged Durabrasion Rubber ™. We wszystkich jej warstwach zastosowano antybakteryjny środek Microban® Zinc. Skutecznie zmniejsza on rozwój grzybów i bakterii na powierzchni sandała, dzięki czemu ogranicza powstawanie nieprzyjemnych zapachów, nawet po kilku sezonach użytkowania.

Sandały Teva Terra Float 2 Universal Knit

Sandały Teva Terra Float 2 Universal Knit

Hurricane XLT 2 będzie odświeżoną wersją kultowego modelu XLT – jednego z najchętniej kupowanych sandałów outdoorowych z portfolio amerykańskiego potentata. Sprawdzi się on w zróżnicowanym terenie – na turystycznych szlakach w niższych partiach gór, w płaskim, outdoorowym środowisku, nad wodą czy również w warunkach miejskich. Cholewkę stworzy system siedmiu kompatybilnych ze sobą, poliestrowych pasków, łączonych ze pomocą klamr i wytrzymałych rzepów. Poprawioną amortyzację zapewni śródpodeszwą z pianki EVA, natomiast jeszcze lepszą przyczepność do podłoża da kauczukowa podeszwa Rugged Durabrasion Rubber™.

Sandały Teva Hurrican XLT 2

Hurricane XLT Infinity, w przeciwieństwie do wersji podstawowej, wyróżni się innowacyjnym i niezwykle oryginalnym systemem wiązania w warstwie cholewki. Górną część sandała stworzy system powiązanych ze sobą, wytrzymałych taśm i sznurków z przyjemnego w dotyku, szybkoschnącego nylonu.

Sandały Teva Hurricane XLT Infinity

Z jednej strony pozwolą one stopie na zachowanie optymalnego poziomu oddychalności, z drugiej, dzięki punktom regulacji, zapewnią jej optymalne ułożenie w sandale. Do tego dochodzą elementy typowe dla wersji podstawowej, czyli śródpodeszwą z wtryskiwanej pianki EVA, wykonana z wytrzymałego, odpornego na ściennie kauczuku podeszwa zewnętrzna Rugged Durabrasion Rubber ™ czy antybakteryjny środek Microban® Zinc.

Informacja prasowa Raven – dystrybutora Teva

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0