HomeRynek outdoorLeksykon Polskich Marek

Leksykon Polskich Marek: Cumulus

Cumulus to polski producent odzieży puchowej mogący poszczycić się już prawie 30-letnią tradycją. Śpiwory, kurtki oraz swetry puchowe tej marki są dobrze znane nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach Europy i świata.

W kolekcji marki Cumulus znajdziemy przede wszystkim śpiwory, zarówno puchowe jak i syntetyczne, oraz kurtki ocieplane puchem lub włóknem syntetycznym o specjalnych właściwościach termicznych. Ponadto w ofercie firmy występują kamizelki, kurtki przeciwwiatrowe, płachty biwakowe, wkładki do śpiworów, ocieplacze do hamaków oraz materace.

Biwak w hamaku ocieplonym specjalną kołdrą puchową marki Cumulus (fot. Cumulus)

Ciekawostką w ofercie są tzw. komfortery, czyli wielofunkcyjne kołdry puchowe, które można stosować na różne sposoby w zależności od zmieniających się warunków atmosferycznych. W umiarkowanych warunkach mogą one zastąpić klasyczny śpiwór w połączeniu z materacem, a podczas bardziej zimowych warunków można użyć ich jako dodatkowej warstwy docieplającej – zarówno wewnątrz śpiwora, jak i na biwaku – pod kurtką.

Biwak w pięknej scenerii w śpiworze Cumulus Teneqa 700 (fot. Cumulus)

Założyciele marki Cumulus podkreślają, że ich produkty są hołdem wobec prostoty i nieskomplikowania, a priorytetem podczas tworzenia nowych produktów jest lekkość. To prawda, że niska waga sprzętu, który nosimy ze sobą na bezpośredni wpływ na przyjemność jaką czerpiemy z naszych outdoorowych wypadów.

Trekking z lekkim plecakiem w kurtce Cumulus Acomay (fot. Cumulus)


Profil firmy

Marka: Cumulus

Strona www: cumulus-outdoor.com

Adres e-mail: info@cumulus.pl

Podstawowe produkty: Śpiwory i kurtki puchowe, sleeping systems (quilty, komfortery, systemy hamakowe)

Główna siedziba firmy: Gdynia

Lokalizacja produkcji: Cała produkcja zlokalizowana jest na Pomorzu.

Główny rynek zbytu: Eksport

Zagraniczne rynki zbytu: Głównie: Niemcy, Francja, Anglia, Skandynawia

Liczba zatrudnionych pracowników: 26

Nagrody przyznane produktom:  Wyróżnienie „Dobry wybór” przyznawane przed Piotra Szałaśnego (testyoutdoorowe.pl) dla śpiwora X-lite 200 i kurtki Incredilite Endurance.

Charakterystyka produktów: Ultralekkie śpiwory i odzież puchowa, które sprawdzają się zarówno w podróży, na biwaku, jak i w ekstremalnych warunkach.

Krótka historia marki: Marka Cumulus została założona w 1989 przez Zdzisława Wylężka – entuzjastę turystyki outdoorowej, byłego pracownika Spółdzielni Żagiel. Chociaż firma od początku zajmowała się produkcją śpiworów i odzieży puchowej, w swoim dorobku ma także torby i akcesoria rowerowe. Cumulus stawia na dynamiczny rozwój, czego przykładem jest wprowadzenie na rynek pierwszej kurtki z puchem hydrofobowym wyprodukowanej w Polsce. Firma stale pracuje nad poszerzaniem swojej oferty produktowej – najnowszym dodatkiem są systemy hamakowe.
Cumulus to firma rodzinna – obecnie współwłaścicielami są Zdzisław Wylężek oraz jego syn, Jacek Wylężek.

Komentarz właściciela:

Od wielu lat budujemy swoją pozycję na rynku śpiworów i odzieży outdoorowej koncentrując się na minimalizowaniu masy sprzętu. Oferujemy sprzęt o niezwykle niskiej wadze, co stanowi naszą największą przewagę nad konkurencją. Nasze produkty są doceniane zarówno w Polsce, jak i za granicą. Świadczy o tym regularny eksport do krajów nie tylko europejskich, ale także do Australii, Japonii, Korei Południowej czy USA. Cała nasza produkcja jest sprzedawana pod naszą marką.

Firma rozwija się dynamicznie. Regularnie zatrudniamy nowych pracowników, by móc sprostać wyzwaniu, jakim jest stale rosnący popyt na nasze produkty. Naszym celem jest utrzymanie wytwarzania wszystkich produktów w Polsce, nawet w przypadku ekspansji w kierunku innych gałęzi branży outdoorowej.

Cumulus w najbliższych latach będzie koncentrował się na odświeżaniu dotychczasowej oferty oraz na poszerzaniu oferty odzieżowej, nie tylko puchowej.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0