HomeRynek outdoor

Marka Dare2b wspiera polską reprezentację na Letniej Uniwersjadzie

Około 180 polskich studentów wystartuje w 29. Letniej Uniwersjadzie, która odbędzie się 19-30 sierpnia 2017 r. w stolicy Tajwanu, Tajpej. W uniwersjadzie – drugiej po igrzyskach olimpijskich największej imprezie sportowej na świecie – spodziewany jest udział ok. 8 tys. sportowców z ponad 150 krajów świata.

Zawody w Tajpej to druga tegoroczna uniwersjada. Reprezentację Polski na uniwersjadach ubiera marka Dare 2b, która specjalizuje się w produkcji odzieży dla miłośników różnych dyscyplin sportu. O zaletach marki przekonali się członkowie akademickiej reprezentacji Polski na XXVII Zimową Uniwersjadę (Strbske Pleso / Granada) w 2015 roku, najlepsi polscy studenci-sportowcy podczas XXVIII Letniej Uniwersjady w Gwangju oraz uczestnicy tegorocznej Zimowej Uniwersjady 2017 w kazachskim Ałmaty. W wyniku po raz kolejny podpisanej umowy o współpracy między AZS a Dare 2b zalety profesjonalnego sprzętu poznają także sportowcy akademiccy podczas letniej uniwersjady w Tajpej.

Pochodzący z blisko 100 klubów i 80 uczelni Polacy udadzą się do Tajpej w kilku grupach. Największa wyruszy w poniedziałek, 14 sierpnia. Wtedy też w Warszawie (Szkoła Główka Handlowa, godz. 10.30) odbędzie się uroczystość ślubowania i pożegnania akademickiej reprezentacji Polski. Wśród zaproszonych gości jest m.in. minister sportu, Witold Bańka – złoty i srebrny medalista uniwersjad w Bangkoku i Belgradzie w sztafecie 4×400 m.

Wyjazd na uniwersjadę jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Głównym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski jest PKN ORLEN. Partnerami akademickiej reprezentacji Polski są miasto stołeczne Warszawa oraz marka Dare2b – producent odzieży sportowej. Patronem medialnym jest Onet.pl.

Informacja prasowa marki Dare2b

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0