HomeNowości z rynku

Kolekcja górska Helly Hansen wprowadza na rynek rewolucyjną kurtkę puchową

W 2017 roku kolekcja Helly Hansen stawia na innowacje, wprowadzając rewolucyjne nowości, takie jak oddychająca kurtka puchowa Odin Veor.

Dzięki inspiracjom zaczerpniętym od profesjonalnych norweskich zespołów poszukiwawczych i ratowniczych, nowe kurtki Odin Veor są lekkie i zajmują mało miejsca po złożeniu. Przeznaczone są do intensywnych aktywności na świeżym powietrzu przy niskich temperaturach i zmieniającej się pogodzie.

Prawdziwą inspiracją byli dla nas nasi partnerzy z drużyn poszukiwawczych i ratowniczych, Norwegian People’s Aid, którzy wymagają maksymalnej wydajności od każdego sprzętu, którego używają – powiedziała Christine Westermark, manager kategorii Outdoor w Helly Hansen. – Większość kurtek puchowych jest zbyt ciepła dla aktywnych profesjonalistów. Odin Veor może zaoferować ochronę i ciepło zarówno osobie uratowanej, jak i osobie ratującej życie. Ta innowacja nadaje zupełnie nowego wymiar wszechstronności.

Dzięki systemowi regulacji temperatury H2Flow ™ Helly Hansen, kurtka Odin Veor posiada strategicznie rozmieszczone otwory wentylacyjne pod przegrodami z tyłu, które otwierają się i zamykają, gdy ciało w naturalny sposób reaguje na temperaturę. Kiedy się przegrzeje, następuje odruch prostowania pleców i otwarcia klatki piersiowej, aby utworzyć większą powierzchnię dla chłodzenia – umożliwia to otwieranie otworów wentylacyjnych. Odwrotnie, gdy jest zimno, reakcja organizmu powoduje naturalne skulenie się, aby utrzymać ciepło, więc tym samym otwory wentylacyjne ulegają zamknięciu.

Do utrzymania ciepła kurtka wykorzystuje gęsi puch o sprężystości 800 cuin i stosunku pierza do puchu na poziomie 90/10, zakupiony od producentów zrzeszonych w organizacji Allied Feather & Down.

W strategicznych miejscach, czyli obszarach, które zazwyczaj są narażone na wilgoć – wokół mankietów, pach, kołnierza i na ramionach – do izolacji użyto materiału Primaloft®.

Powłoka kurtki jest wykonana z łatwej do składania i lekkiej tkaniny o grubości przędzy 25 denier (9km przędzy waży 25 gram) z powłoką DWR, zapewniającą ochronę przed deszczem. Kolejne funkcje to między innymi elementy wysokiej widoczności pomocne, gdy chcemy by nas łatwiej dostrzeżono i woreczek kompresyjny do spakowania kurtki.

Helly Hansen ubiera rocznie ponad 55 000 górskich specjalistów, aby zapewnić im najbardziej profesjonalną odzież zaprojektowana zgodnie z ich potrzebami.

Informacja prasowa marki Helly Hansen

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1