HomeNowości z rynku

Arc’teryx wzywa do wycofania z użytkowania butów z serii Procline

Marka Arc’teryx wzywa do wycofania z użytkowania butów narciarskich z serii Procline. W niektórych egzemplarzach wystąpiły problemy z trzpieniem osi. Modele zostały wyprodukowane w latach 2015-2017.

W 6 modelach z serii Procline wyprodukowanych pomiędzy 1 listopada 2015 a 31 marca 2017 może wystąpić wada trzpienia osi (zaznaczony okręgiem):

Do tej pory zgłoszono niewielką ilość przypadków, w których trzpień poluzował się na tyle by mógł spowodować utratę kontroli oraz upadek narciarza. Nie zgłoszono natomiast żadnych wypadków oraz urazów powstałych w wyniku tej wady produktu. Ryzyko jednak istnieje, w związku z tym marka Arc’teryx zdecydowała się na dobrowolne wycofanie produktów serii Procline w celu naprawy.

Akcją objęte są wszystkie modele butów Procline nie posiadające kolorowej kropki po wewnętrznej stronie skorupy:

Firma Arc’teryx wzywa do natychmiastowego zaprzestania użytkowania zagrożonych produktów i przesłania ich bezpośrednio do producenta w celu naprawy.

Procedura zwrotu:

  1. Wejdź na stronę, aby rozpocząć zwrot
  2. Postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie
  3. Dział obsługi klienta skontaktuje się z Tobą w celu udzielenia dalszych wskazówek oraz przekazania przed-płaconej etykiety do wysyłki
  4. Buty zostaną naprawione przez firmę Arc’teryx oraz odesłane z powrotem bez żadnych kosztów ze strony klienta

Dodatkowe informacje oraz list od dyrektora Arc’teryx znajdują się na stronie producenta.

Informacja prasowa marki Arc’teryx

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0