HomeNowości z rynku

Aku prezentuje Elicę – innowacyjną technologię dla komfortu poruszania się w terenie

W pierwszym kwartale 2017 roku Aku, uznany włoski producent obuwia wspinaczkowo-turystycznego, zaprezentował Elicę – innowacyjną technologię zastosowaną w kilku niedawno wprowadzonych do sprzedaży modelach butów. Na czym polega jej fenomen?

Na podstawie badań biomechaniki stopy podczas marszu, przeprowadzonych na zlecenie włoskiego Aku, podzielono ruch na dwie fazy – stąpnięcie oraz wybicie. Okazało się, iż obie generują przeciążenia skupione w specyficznych punktach – po zewnętrznej stronie pięty oraz od środka przy palcach. Obrazują to poniższe grafiki.

Wnioski z przeprowadzonych badań zaowocowały ideą buta, który posiada dodatkową warstwę amortyzacji w newralgicznych miejscach i dopasowuje się do anatomii ruchu, redukując siłę uderzenia i rozkładając ją na dużą powierzchnię, a nie – jak dotychczas – na pojedyncze punkty. Zmieniona została również konstrukcja bieżnika, który otrzymał dodatkowe strefy zwiększające przyczepność podczas obu faz ruchu.

Badania przeprowadzone przez firmę Cerism, od lat specjalizującą się w laboratoryjnych testach sprzętu outdoorowego, potwierdziły teorię Aku – Elica jest systemem, który idealnie podąża za ruchem stopy, znacznie ją odciążając w czasie marszu, zwłaszcza w nierównym terenie.

Korzyści są niezaprzeczalne – minimalizacja obtarć i nadwyrężeń czy zmniejszenie przeciążenia stawów to tylko najważniejsze z nich. Wszystko to prowadzi do utrzymania lepszej kondycji naszych nóg, a – co za tym idzie – również i całego ciała. Zwiększona została również żywotność bieżnika. Odtąd jest on bardziej równomiernie eksploatowany, dzięki temu możemy cieszyć się naszym obuwiem dłużej.

System Elica znalazł zastosowanie w kilku modelach z linii Multiterrain, oferującej buty dedykowane aktywnościom górskim w umiarkowanie trudnym terenie. Większość serii to damsko – męskie modele z niską cholewką i sportowo – casualowym designem. Ze względu na uniwersalny charakter i zastosowanie systemu Elica cieszyły się one sporym zainteresowaniem właścicieli sklepów outdoorowych. Dotyczy to zarówno okresu wiosna – lato’ 2017, gdy Elica miała swoją premierę, jak i zbliżającego się wielkimi krokami sezonu jesień . zima 2017/ 2018.

Poniżej przykłady obuwia, w których zastosowana została Elica.

AKU La Val Low GTX

AKU La Val Low GTX

Jeden z najlepiej sprzedających się modeli w wiosenno – letniej ofercie AKU. Dedykowany aktywnościom w niewymagającym, górskim terenie, choć sprawdzi się również jako but miejski. Lekki, dobrze oddychający i wodoszczelny, co możliwe jest dzięki zastosowaniu technologii GORE-TEX® Performance Comfort. Konstrukcja podeszwy wewnętrznej opiera się na innowacyjnej technologii AKU Elica, zapewniającej optymalne rozłożenie obciążenia, a tym samym poprawne ułożenie stopy w bucie. Uwagę zwraca zewnętrzna podeszwa Michelin® Pulsar oraz elegancka cholewka wykonana z 1,8 mm nubuku. 

AKU Climatica Suede GTX

AKU Climatica Suede GTX

Nowy, innowacyjny technologicznie model miejsko – outdoorowego buta od włoskiego Aku. Jego budowa to kwintesencja zalet technologii GORE-TEX® SURROUND®, dzięki której stopa nie ulegnie zapoceniu, nawet przy intensywnym ruchu, ponadto będzie należycie chroniona przed deszczem, wiatrem i zimnem. Cechuje go oryginalny i nowoczesny design, z kolorową, skórzaną cholewką Suede 1,8 mm oraz ząbkowaną śródpodeszwą Injected Eva. Przyczepność w warunkach nierównego podłoża zapewnia podeszwa Climatica Tenuta Grip.

AKU Alterra FG GTX

AKU Alterra FG GTX

Model wyższego buta trekkingowego, przeznaczonego do wędrówek w wymagającym, górskim terenie. Cechuje go asymetryczna budowa oparta na zastosowaniu nowoczesnej, 3-częsciowej konstrukcji Elica Natural Stride System. Cholewka wykonana została ze skóry licowej, uzupełnionej o specjalną, elastyczną tkaninę. Wewnątrz podszewki znajduje się wodoodporna i zapewniająca odpowiedni komfort cieplny membrana Gore-Tex® Perfomance. Wspomaga ją dobrze dopasowująca się do kształtu stopy wkładka z serii Custom Fit. Podeszwa środkowa ma podwójną gęstości PU i bazuje na zastosowaniu pianki Die Cut Eva. Alterra wyposażony jest w twardą, antypoślizgową podeszwę zewnętrzną Vibram® Octopus.

Informacja prasowa marki Aku

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0