HomeRynek outdoor

Crag Sport przedstawicielem szwajcarskiej marki EXPED w Polsce

Wielokrotnie nagradzana i doceniona przez miłośników outdooru szwajcarska marka EXPED pojawi się na polskim rynku wiosną 2018 roku. Obsługą sprzedażową i promocyjną zajmie się firma Crag Sport, przedstawiciel takich marek jak Black Diamond, Gregory Packs czy Ticket To The Moon.

EXPED to szwajcarska firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości sprzętu ekspedycyjnego. Swoją działalność rozpoczęła 1997 roku od produkcji dwóch modeli namiotów: Orion oraz Vega. Przez kolejne lata aż do dziś, marka nieustannie rozwija swoje produkty oraz poszerza ofertę o kolejne kategorie. Obecnie poza kategorią namiotów EXPED ma do zaoferowania śpiwory, maty samopompujące, materace turystyczne, worki wodoszczelne, plecaki, apteczki, wory transportowe i inne akcesoria turystyczne. Celem marki jest połączenie najlepszych materiałów i technologii z designem dopracowanym w każdym szczególe w myśl zasady maximizes your outdoor experience with a minimum of gear.

Jak komentują właściciele firmy Crag Sport: W pierwszym okresie dystrybucji chcemy wprowadzić kategorie, w których EXPED jest jednym z liderów na rynku europejskim. Przede wszystkim będzie to szeroka kolekcja mat samopompujących, mat dmuchanych oraz materacy ekspedycyjnych. EXPED na rynku marek premium ma tylko jednego konkurenta w tej kategorii. Posiada kolekcję ponad 40 modeli mat i materacy przeznaczonych do różnych warunków użytkowania. W tej również kategorii EXPED otrzymał najwięcej nagród outdoorowych oraz wprowadził liczne innowacje:

  • SYNMAT WINTER – jeden z najcieplejszych i najlżejszych materacy ekspedycyjnych

Synmat Winter

  • DOWNMAT 9 – pierwszy materac turystyczny ocieplany naturalnym puchem

Downmat

  • SIM HL – ultralekka mata samopompująca

SIM HL

  • SYNMAT DUO – pierwszy podwójny materac turystyczny na rynku.

Synmat Duo

Maty samopompujące oraz materace turystyczne wyprodukowane przez EXPEDa charakteryzują się najwyższą jakością i trwałością. Każdy produkt zanim trafi na rynek, przechodzi kilkudniowy test w laboratorium. Maty szwajcarskiego producenta posiadają innowacyjne systemy do pompowania m.in. Schnozzel Pumpbag – worek kompresyjny nadmuchujący materac. Dzięki temu systemowi użytkownik nie musi nadmuchiwać maty siłą własnych płuc, co ma znaczenie szczególnie na dużych wysokościach. Wszystkie maty EXPED’a przechodzą niezależny test na izolację termiczną; najcieplejsza mata DOWNMAT 9 zapewnia komfort przy temperaturze – 38 0 C.

Firma CRAG SPORT wprowadzi produkty szwajcarskiego producenta na polski rynek wiosną przyszłego roku. Już teraz, wszystkie sklepy ceniące sobie dobór najwyższej jakości asortymentu turystycznego i ekspedycyjnego zapraszamy do współpracy.

info@cragsport.pl

www.cragsport.pl; www.exped.com

Informacja firmy Crag Sport

 

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Witold 4 lata ago

    Potrzebowałem samopompującej maty o dużych rozmiarach, a jednocześnie lekkiej i małej po spakowaniu. Po wnikliwej weryfikacji zdecydowałem się na zakup maty samopompującej Exped SIM UL 5 LW za cenę 150 euro. Mata o wymiarach 197/65/5 ma imponującą wagę jedynie 870 g, jest też mała po spakowaniu. Co prawda nie nazwał bym jej samopompującą ale jestem bardzo zadowolony. Duży rozmiar i 5 cm grubości daje naprawdę duży komfort spania. Oczywiści ma też swoje minusy i nie mam tu na myśli ceny, trzeba bardzo uważać gdzie się ją kładzie, cienki materiał jest wrażliwy na przebicia, dlatego przed rozłożeniem trzeba bardzo uważnie usunąć kamyki, szyszki itp. (myślę jednak że to się tyczy wszystkich lekkich mat). Ale w sumie to polecam.