HomeLeksykon Polskich Marek

Leksykon Polskich Marek: Mactronic

Mactronic to dobrze znana wśród entuzjastów outdooru marka zajmująca się produkcją różnego rodzaju oświetlenia przenośnego. W kolejnej części z cyklu Leksykon Polskich Marek przedstawiamy tego polskiego producenta, który niezmiennie już od niemal 30 lat, uważnie słucha wymagań swoich klientów oraz stara się sprostać ich wymaganiom.

Do szerokiego grona klientów firmy Mactronic zaliczają się z pewnością wszyscy pasjonaci outdooru. Turyści, alpiniści, wspinacze, biegacze i rowerzyści. Grono to wzbogacają dodatkowo entuzjaści polowań oraz militariów. Oddzielną grupą klientów są profesjonaliści tacy jak strażacy czy ratownicy, którzy również wykorzystują oświetlenie przenośne podczas pracy. Jeszcze innym, lecz również wymagającym klientem firmy Mactronic, jest wojsko.

Asortyment marki podzielony jest zgodnie z rynkami zbytu na trzy podstawowe kategorie: Tactical Line, Adventure Line oraz Proffesional Line. Dla pasjonatów wszelkich działań i aktywności dotyczących szeroko pojętego outdooru najbardziej interesująca będzie linia Adventure. Znajduje się tu szeroki asortyment latarek czołowych, lamp rowerowych, oświetlenia kempingowego oraz pozostałych latarek. Wśród czołówek znajdziemy modele o większej i mniejszej mocy, różnych rodzajach baterii oraz o różnych gabarytach i wagach – produkty spełniające różne wymagania, w zależności od różnych typów aktywności. Oświetlenie rowerowe obejmuje natomiast lampy przednie i tylne oraz modele z możliwością montażu na kask.

Lampa rowerowa Mactronic Roy.02 (fot. Mactronic)

Jednym z wielu ciekawych produktów w ofercie marki Mactronic jest latarka Nippo 1.9. To bardzo uniwersalna czołówka spełniająca wymagania większości pasjonatów outdooru, których aktywność nie osiągnęła jeszcze ekstremalnego poziomu. Niska waga (69g), wbudowany akumulator ładowany przez USB oraz dioda Cree o mocy 190 lm sprawiają, że Nippo wypada dobrze na tle swoich zagranicznych rywali. Od niedawna dostępna jest również nowa wersja tej czołówki, wyposażona w płynną regulację jasności – Nippo 1.9 RC.

Latarka czołowa Mactronic Nippo 1.9 (fot. Mactronic)

W utrzymaniu niskich cen finalnego produktu, konkurencyjnych na dzisiejszym, niełatwym rynku, pomaga z pewnością firmie Mactronic przeniesienie produkcji na wschód. Przedstawiciele firmy zapewniają jednak, że nieustanna kontrola, współpraca z dostawcami materiałów wysokiej jakości, projektantami oraz ośrodkami badawczymi, sprawiają, że jakość produktów Mactronic nie tylko utrzymuje się na najwyższym poziomie, lecz stale wzrasta.

Lampa rowerowa marki Mactronic w akcji (fot. Mactronic)


Profil firmy

Marka: Mactronic

Strona www: http://www.mactronic.pl

Adres e-mail: biuro@mactronic.pl

Podstawowe produkty: lampki rowerowe, latarki czołowe, taktyczne i patrolowe, lampki kempingowe, szperacze, oświetlenie sygnalizacyjne

Główna siedziba firmy: ul. Stargardzka 4, 54-156 Wrocław

Lokalizacja produkcji: Hongkong, Chiny

Główny rynek zbytu: Polska i kraje UE

Zagraniczne rynki zbytu: Głównie państwa Unii Europejskiej, szczególnie Niemcy, Włochy, Hiszpania, kraje Skandynawii

Liczba zatrudnionych pracowników: 35

Charakterystyka produktów: Wysokiej jakości oświetlenie przenośne, stworzone z myślą o użytkownikach domowych i miłośnikach aktywności outdoorowej (biegaczach, rowerzystach, fanach wspinaczki, turystach), a także profesjonalistach: strażakach, członkach grup ratowniczych czy specjalistach ds. utrzymania ruchu, których praca wymaga sprzętu spełniającego surowe normy bezpieczeństwa.

Krótka historia marki: Korzenie firmy Mactronic sięgają końca lat 80. XX wieku. Czesław Mocek, założyciel i obecny prezes spółki, stworzył wtedy firmę zajmującą się produkcją i sprzedażą latarek. W ciągu prawie trzech dekad działalności rodzinna inicjatywa przerodziła się w biznes na wielką skalę – dzisiaj Mactronic jest największym polskim, i jednym z największych w Europie, producentem sprzętu oświetleniowego. Konsekwentne stawianie na innowacyjność i wysoką jakość produktów sprawiły, że Mactronic zyskał sobie zaufanie szerokiego grona odbiorców domowych, jak i profesjonalistów. Oprócz produkcji, wrocławska firma postawiła również na dystrybucję – już w 1998 roku firma uzyskała wyłączne, autoryzowane przedstawicielstwo marki Steamlight, a w kolejnych latach dołączyła do swojego portfolio także takich producentów jak CAA Tactical, BUCK Knives, Body Specs, czy E-Flare. Niemal 30 lat od momentu założenia firmy Mactronic wciąż pozostaje w rękach rodziny Mocków – od początku działalności aż po dziś prezesa Czesława Mocka wspierają piastujący stanowiska wiceprezesów Mactronic: żona Krystyna oraz synowie Maciej i Bartek Mocek.

Komentarz właściciela:

Od niemal 30 lat kierujemy się przekonaniem, że dostarczane przez nas oświetlenie musi wyróżniać się pod kątem zastosowanych technologii, niezawodności i oryginalnego stylu. Stawiamy na współpracę z najlepszymi projektantami, współpracujemy z cenionymi ośrodkami badawczymi i robimy wszystko, by nasze produkty były innowacyjne. W użytkownikach podtrzymujemy przekonanie, że za latarkami, które wybierają, stoi najwyższa jakość, do której Mactronic przyzwyczaił na przestrzeni lat. Uważnie wsłuchujemy się w ich głos, by zawsze dostarczać oświetlenie ściśle dopasowane do ich preferencji. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie sportami outdoorowymi, ale również strzelectwem i militariami, mamy zamiar udoskonalać produkty z segmentu latarek czołowych, rowerowych i taktycznych.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0