HomeLeksykon Polskich Marek

Leksykon Polskich Marek: Comodo

Zaawansowane technicznie, wysokiej jakości skarpety polskiego producenta? Tak! W kolejnej odsłonie Leksykonu Polskich Marek prezentujemy markę Comodo – firmę z Łodzi o ponad 20-letniej tradycji dziewiarskiej.

„Mondo-Calza” Sp. z o.o. to właściciel Comodo, marki która działa na polskim rynku od 1996 roku. Aktualna oferta obejmuje skarpety o właściwościach termoaktywnych i termoizolacyjnych przeznaczone do uprawiania różnego rodzaju sportów i aktywności outdoorowych. Wśród klientów Comodo znajdziemy entuzjastów biegania, fitnessu, jeździectwa, militariów, sportów motorowych, myślistwa, narciarstwa, kolarstwa i tenisa. W ofercie łódzkiej marki nie brakuje również modeli przeznaczonych dla miłośników outdooru. Ze skarpet Comodo z powodzeniem korzystać mogą podróżnicy, turyści górscy oraz alpiniści.

Wyroby marki Comodo sprzedawane są do sieci specjalistycznych sklepów na terenie całej Polski oraz za granicą. Producent oferuje również, na specjalne zlecenie, wykonanie skarpet według wzorów i wymagań klientów lub z naniesionym logiem klienta.

Comodo – skarpety trekkingowe polskiego producenta (fot. Comodo)

Asortyment marki Comodo podzielony jest na kilka działów odpowiadających zastosowaniu poszczególnych modeli skarpet. I tak na przykład w kategorii przeznaczonej dla biegaczy znajdziemy 10 modeli przeznaczonych do biegania rekreacyjnego, sportowego, oraz trail runnigu. Kolejne 6 modeli przeznaczonych jest dla narciarzy i snowboardzistów, a aż 12 modeli skierowanych jest do fanów outdooru.

Poszczególne modele różnią się od siebie wysokością, właściwościami termoregulacyjnymi i termoizolacyjnymi, amortyzującymi oraz wagą. To co wpływa na ich końcową specyfikację to zastosowane do ich produkcji materiały oraz technologie.

W ofercie marki Comodo znajdziemy skarpety z wełny merynosowej (fot. Comodo)

Surowce wykorzystywane do produkcji trekkingowych skarpet Comodo to przede wszystkim wełna merynosowa doceniana na całym świecie ze względu na swoje doskonałe właściwości termoregulacyjne i izolacyjne. Jej odpowiednikiem i zamiennikiem w niektórych modelach jest, nieustępująca merynosom pod względem charakterystyki, wełna z alpaki – parzystokopytnego, przyjaźnie wyglądającego zwierzęcia z Południowej Ameryki. Wśród naturalnych materiałów wykorzystywanych przez markę Comondo znajdziemy również bawełnę oraz bambusowe włókna celulozowe.

Alpaka – południowoamerykańska owca przypominająca nieco lamę – jej wełna ma doskonałe właściwości termoregulacyjne (fot. Comodo)

Nowoczesne technologi i materiały opierają się jednak często również na zaawansowanych materiałach syntetycznych lub połączeniach materiałów naturalnych z syntetycznymi. Wśród tego typu włókien i przędzy w warsztacie Comodo znajdziemy Drytex Comfort, Drytex Thermical, Drytex Wool, Polycolon, Polipropylen Siltex, Climayarn, Coolmax, Thermolite, Dri-Release.

Ciekawostką w ofercie marki Comodo są skarpety wykonane w technologii „Anti mosquito”. Materiał poddawany jest aplikacji środka mającego działanie odstraszające różnego rodzaju owady: komary, muszki, kleszcze, i itp. Środek ten nie wpływa negatywnie na właściwości tkaniny oraz jest odporny na pranie. Producent zapewnia również, że środek jest całkowicie naturalny, nie podrażnia nawet wrażliwej skóry i jest odpowiedni dla dzieci.

Więcej informacji na temat technologii i materiałów stosowanych podczas produkcji skarpet Comodo możemy znaleźć na oficjalnej stronie marki.

Comodo to również techniczne skarpety narciarskie i snowboardowe (fot Comodo)

Wszystkie surowce używane do produkcji skarpet Comodo spełniają restrykcyjne normy europejskie i zapewniają klientom bezpieczeństwo. Ponadto spółka Mondo-Calza jest członkiem systemu Bluesign. System ten znamy już dobrze – należą do niego najwięksi, światowi producenci odzieży outdoorowej. Bluesign promuje i wdraża rozwiązania zrównoważonej produkcji wyrobów włókienniczych, tak by były one przyjazne dla środowiska. Certyfikat jest z pewnością dużym plusem dla firmy działającej na dzisiejszym rynku outdooru, gwarantuje on wykluczenie z produkcji tkanin, które mogą zawierać szkodliwe substancje, oraz zapewnia odpowiednią ochrona konsumentów, emisję odpadów do wody oraz powietrza, bezpieczeństwo i higiena pracy oraz wydajność zasobów.


Profil firmy

Marka: Comodo

Strona www: www.technicalsocks.eu, www.mondo-calza.pl

Adres e-mail: office@technicalsocks.euadam@technicalsocks.eu

Podstawowe produkty: Skarpety outdoorowe, narciarskie, biegowe i myśliwskie.

Główna siedziba firmy: Łódź

Lokalizacja produkcji: Cała produkcja oraz magazyn zlokalizowany jest przy głównej siedzibie firmy w Łodzi.

Główny rynek zbytu: W równej mierze rodzimy jak i zagraniczny.

Zagraniczne rynki zbytu: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Norwegia, Grecja, Czechy, Włochy, Rosja, Litwa, Izrael, Białoruś

Liczba zatrudnionych pracowników: 40

Charakterystyka produktów: Specjalistyczne skarpety przeznaczone zarówno dla alpinistów jak i amatorów lekkiej turystyki.

Krótka historia marki: Właścicielem marki Comodo jest spółka „Mondo-Calza” Sp. z o.o., która działa na rynku od 1996 roku. Ponad 20 lat doświadczenia w branży dziewiarskiej to nieustanny rozwój i praca nad nienaganną opinią firmy. Głównymi celami marki, od jej samego powstania, jest poszerzanie oferty i udoskonalanie produktów. Aktualnie nowoczesny park maszynowy obsługiwany przez kadrę fachowych pracowników zapewnia produkcję na poziomie od 100 000 do 200 000 par skarpet miesięcznie w zależności  od rodzaju skarpet i użytych surowców. W ostatnich latach marka Comodo kładzie również duży nacisk na technologie zrównoważonego rozwoju i ochronę środowiska.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0