HomeRynek outdoorImprezy outdoor

Ruszyły zapisy na WinterCamp 2018

Amatorzy zimowych, outdoorowych doświadczeń mają szansę zostać uczestnikami największego zimowego biwaku szkoleniowego w Polsce. 9. edycja WinterCamp odbędzie się w terminie 15-18 lutego 2018 roku, WinterCamp Family odbędzie się w dniach 8-11 lutego 2018 roku. Miejsce: schronisko na Turbaczu.

Polish Outdoor Group – realizując podstawowe założenia statutowe – już po raz dziewiąty jest organizatorem tego wydarzenia o charakterze szkoleniowym. Jest to również wynik efektywnej współpracy członków Stowarzyszenia, kontynuowanej i intensyfikowanej od kilku lat. Dzięki WinterCamp zostało przeszkolonych już ponad 1300 uczestników.

WinterCamp to:

  • nauka bezpiecznego biwakowania i poruszania się w warunkach zimowych
  • bezpośredni kontakt z fachowcami, autorytetami i mentorami
  • możliwość wymiany doświadczeń, poznania ludzi o podobnej pasji
  • zdobycie doświadczenia w warunkach zimowych pod okiem instruktorów
  • poznanie zasad udzielania pierwszej pomocy w warunkach zimowych
  • propagowanie wiedzy o nowoczesnym sprzęcie turystycznym
  • elementy współzawodnictwa (konkursy, zawody)

Dwie noce spędzone w namiotach lub w zbudowanych podczas zajęć jamach śnieżnych, stają się z roku na rok coraz bardziej atrakcyjnym wyzwaniem dla uczestników, przyciągając rzesze chętnych.

Podczas warsztatów ratownicy GOPR przeprowadzą podstawowe kursy lawinowe, a instruktorzy PZA zrealizują szkolenia z awaryjnego biwakowania i poruszania się w zimowych warunkach górskich.

W trakcie szkoleń uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę, która pomoże im się lepiej przygotować na własne wyprawy w góry, dowiedzą się jak odpowiednio dobrać sprzęt oraz odzież na warunki zimowe.

Ze względu na powodzenie nowej formuły biwaku WinterCamp Family 2017, w tym roku również został uruchomiony nabór na drugą już edycję tego wydarzenia.

Silną stroną WinterCampu jest profesjonalna kadra szkoleniowa: doświadczeni podróżnicy, ratownicy GOPR i TOPR, szkoleniowcy. O randze, wiarygodności i profesjonalizmie tego wydarzenia świadczy również obecność gości, do których należą m.in.: Krzysztof Wielicki, Janusz Gołąb, Adam Bielecki, Ryszard Pawłowski, Kinga Baranowska, Piotr Pustelnik, Peter Hamor, Dariusz Załuski, Adam Pustelnik, Wojciech Grzesiok, Jaś Mela, Michał Król, Martyna Wojciechowska.

Dzięki technicznemu wsparciu firm outdoorowych – członków POG – uczestnicy będą mieli wyjątkową możliwość poznania w praktyce, i to w warunkach zimowych, najnowszych rozwiązań i technologii outdoorowych.

Biwak przyciąga uwagę przedstawicieli mediów i dziennikarzy, dzięki czemu realnie przyczynia się do szerokiej promocji sportów outdoorowych oraz bezpiecznego biwakowania i poruszania się zimą w górach.

Partnerami tegorocznej edycji będą m.in. Dare2b, The North Face, Fjällräven, Jack Wolfskin, Petzl, Ortovox, ISPO, Brunton, Pajak i wielu innych.

Więcej informacji o WinterCamp znajduje się na stronie: wintercamp.org.pl.

Więcej informacji o stowarzyszeniu Polish Outdoor Group znajduje się na stronie: pog.org.pl.

 

***

Organizator

Sponsorzy

Partnerzy technologiczny

Partnerzy merytoryczni

Członkowie POG

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0