HomeNowości z rynku

Skalnik przekazuje przedmioty na licytacje WOŚP

Sklepy Górskie Skalnik po raz kolejny włączają się we wspólne granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na aukcjach charytatywnych przygotowanych przez Skalnika entuzjaści outdooru znajdą literaturę, biżuterię górską oraz sprzęt, który z pewnością przyda się podczas wyjazdów.

Jak co roku Orkiestra pod batutą Jurka Owsiaka zagra w drugą niedzielę stycznia. Tegorocznym celem przyświecającym zbiórce jest wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Skalnik także włącza się w zbieranie środków pod znakiem czerwonego serduszka. Na aukcjach charytatywnych pojawiły się ciekawe przedmioty – nie tylko z oferty sklepu górskiego.

Kilkanaście pozycji książkowych o tematyce górskiej przekazała na aukcje p. Anna Szczęsna, która 25 lat temu wraz z mężem założyła wrocławski Skalnik. Są wśród nich albumy górskie i monografie polskich wypraw w najwyższe góry świata. Niemal wszystkie książki opatrzone zostały autografami lub dedykacjami m.in. Krzysztofa Wielickiego, który obecnie prowadzi Narodową Zimową Wyprawę na K2. W ubiegłym roku tylko za książkę z autografem pomysłodawcy programu Polski Himalaizm Zimowy, nieżyjącego już Artura Hajzera, udało się uzyskać i przekazać na konto WOŚP kilkaset złotych, a nie był to jedyny przedmiot wystawiony do licytacji.

Na aukcjach znajdą się także kalendarze Skalnik na 2018 rok podpisane przez himalaistę Denisa Urubko i Małgorzatę Wojtaczkę – pierwszą Polkę, która samotnie dotarła na Biegun Południowy.

Wśród ciekawych akcesoriów przekazanych przez Skalnik na aukcje WOŚP będzie można także licytować m.in. ręcznie robioną biżuterię firmy Silver Rock, sprzęt marki VI.6+ oraz plecak Volven Omega.

Licytacja wszystkich przedmiotów zaczyna się od symbolicznej złotówki, a cały dochód ze sprzedaży wystawionych przedmiotów zasili konto Fundacji WOŚP.

Aukcje przygotowane przez Skalnik można znaleźć na stronie: http://charytatywni.allegro.pl/listing?sellerId=17722428

Informacja prasowa sklepu Skalnik

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0