HomeRynek outdoor

10 lat PIEPS-a w Polsce – Tomasz Osuchowski o swoich działaniach

W związku z włączeniem marki PIEPS w struktury firmy Black Diamond, a tym samym przejęcie dystrybucji marki na terenie Polski przez firmę Crag Sport z Krakowa, Tomasz Osuchowski – dotychczasowy przedstawiciele PIEPSA-a – podsumowuje swoje działania na polskim rynku.

***

Firma Sport Electronic założona przez Tomasza Osuchowskiego od 10 lat prowadziła sprzedaż produktów PIEPS, wprowadzając produkty tej marki na polski rynek. Doświadczenia w górskiej służbie ratunkowej (TOPR w Zakopanem) były motorem zainteresowania produktami PIEPS i przez lata pomogły w propagowaniu lawinowego ABC, a później także zaawansowanych plecaków lawinowych opartych o nową technologię wykorzystującą turbinę zasilaną elektrycznie do wypełniania poduszek powietrznych plecaka.

Propagowanie urządzeń lawinowych PIEPS odbywało się poprzez indywidualne zaangażowanie firmy Sport Electronic w działalność na rzecz popularyzacji i edukacji, poprzez nieodpłatne wyposażanie zespołów lawinowych i szkoleniowych w kompletne zestawy lawinowe, przekazywane z własnych środków do wieloletniego używania na potrzeby testów.

Od początku działania portalu edukacji górskiej www.lawinoweabc.pl, założonego i współfinansowanego przez Tatrzański Park Narodowy, a wspieranego przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, gazety i informacyjne portale o zasięgu krajowym oraz ubezpieczycieli, dystrybutor PIEPS włączył się aktywnie w działania na rzecz edukacji lawinowej.

Check point służy do sprawdzenia stanu detektorów lawinowych, składających się na zestaw zwany „lawinowym ABC (fot. Lawinowe ABC)

Lawinowe ABC szkoli corocznie setki ludzi poprzez własne Centrum Lawinowe w Tatrach. Na potrzeby www.lawinoweabc.pl dystrybutor przekazał dwa zestawy Checkpoint, służące do diagnostyki detektorów lawinowych, które zainstalowano na wejściach do popularnych szlaków tatrzańskich oraz komplety zestawów lawinowych. Na każdą akcję edukacyjną udostępniano nieodpłatnie plecaki Jetforce i szkoleniowe zestawy lawinowe ABC.

Wspierano także akcję szkoleń lawinowych prowadzoną w oparciu o zaplecze najwyżej położonego schroniska w polskich Tatrach Wysokich – Dolinie Pięciu Stawów Polskich: http://www.szkola-gorska.pl/index.php/dni-lawinowo-skiturowe, gdzie demonstrowano sprzęt, prowadzono pokazy i szkolenia, także na bazie produktów PIEPS.

Dla potrzeb szkoleniowych wypożyczano nieodpłatnie sprzęt ratownikom TOPR i GOPR, instruktorom skialpinizmu, przewodnikom górskim i członkom IVBV. Starano się aby za produktami trafiającymi w ręce użytkowników zawsze podążało szkolenie z zakresu obsługi i użytkowania (w szczególności plecaków lawinowych i detektorów). Dla wygody miłośników marki przetłumaczono stronę internetową www.pieps.com na język polski, wraz z instrukcjami obsługi wszystkich urządzeń.

Firma Sport Electronic kończąc współpracę z marką PIEPS dziękuje wszystkim swoim dotychczasowym klientom i partnerom, życząc im zawsze bezpiecznych gór.

Tomasz Osuchowski

Sport Electronic

 

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0