HomeRynek outdoor

PIEPS w strukturach Black Diamond

Austriacka marka PIEPS, lider w produkcji detektorów lawinowych oraz sprzętu lawinowego, z początkiem sezonu zimowego 2018 zostaje włączona w struktury firmy Black Diamond. Obsługą obu marek na rynku polskim będzie zajmował się dotychczasowy agent Black Diamond, firma Crag Sport. Zmiana struktury ma ułatwić sprzedaż produktów PIEPS-a do aktualnych klientów Black Diamonda oraz wzmocnić pozycję marki na rynku detalicznym. Firma Crag Sport rozpoczyna współpracę z PIEPS-em od kontraktacji na sezon zimowy 2018/2019.

Firma PIEPS jest jednym z pierwszych producentów detektorów lawinowych na świecie. Prace nad tego typu urządzeniami prowadziła już w latach 60. ubiegłego wieku. W wielu krajach, zwłaszcza alpejskich, słowo PIEPS jest zarazem synonimem detektora lawinowego. Firma znana jest z produkcji innowacyjnego sprzętu oraz wprowadzania nowatorskich rozwiązań w dziedzinie „snow safety”. Posiada jako jedyna sondę z wbudowanym odbiornikiem lokalizującym sygnał przysypanej ofiary. Innowacyjne są również detektory zaopatrzone w technologię bluetooth oraz dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne, dzięki której użytkownik sam może dokonać aktualizacji oprogramowania przeprowadzić test poszczególnych anten czy też przeprowadzić symulowane szkolenie.

PIEPS oraz Black Diamond jako jedyne firmy w branży posiadają plecak lawinowy wielokrotnego użytku z technologią JETFORCE. Austriacka firma znana jest również z działalności edukacyjnej. Co roku organizuje szkolenia z bezpieczeństwa lawinowego oraz bierze udział w licznych konferencjach, sympozjach dotyczących rozwoju sprzętu ratującego życie w górach.

Oferta PIEPS-a podzielona jest na kilka kategorii. Poza detektorami lawinowymi i plecakami typu Jetforce w kolekcji austriackiego producenta znajdziemy: łopaty i sondy lawinowe, plecaki ski-tourowe oraz dodatkowe akcesoria typu apteczki czy płachty biwakowe.

Informacja firmy Crag Sport

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0