Home

ISPO Award 2018 – Produkty Roku

Co roku niezależne jury składające się ze specjalistów przyznaje nagrody ISPO Award dla najlepszych produktów sportowych nadchodzącego sezonu. Najbardziej innowacyjne produkty z segmentów Health & Fitness, Outdoor, Snowsports, Urban oraz Team & Social Sports są wybierane spośród około 500 zgłoszeń. Natomiast oddzielne jury ECO skupia się na produktach spełniających standardy zrównoważonego rozwoju.

W nadchodzącym sezonie producenci będą kłaść szczególny nacisk na zrównoważony rozwój oraz indywidualizację produktów. Narty i snowboardy będą stawać się bardziej przyjazne dla środowiska, a równocześnie będą wytrzymalsze dzięki spełnianiu wymagań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Bez względu na to czy mówimy o butach do trekkingu czy do biegania będzie można je przystosować do indywidualnych wymagań poszczególnych sportowców oraz użytkowników. W tym roku szczególny nacisk jest kładziony na zasady zrównoważonego rozwoju. Jury ECO, w którego skład wchodzą tak renomowane postaci jak Matthias Kimmerle, profesor technologi tekstylnej Uniwersytetu Albstadt-Sigmaringen, przyjrzało się wszystkim zgłoszeniom pod tym kątem i przyznało punkty bonusowe, które miały znaczny wpływ na końcowe wyniki. Najlepsze i najbardziej innowacyjne produkty z każdego segmentu otrzymały od specjalistycznego jury tytuły „Produktów Roku”.

Przegląd produktów nagrodzonych tytułem Produktu Roku:

Health & Fitness – technologia pozwalająca indywidualizować buty biegowe jeszcze w sklepie wyposażonym w HP FitStation

Health & Fitness – technologia pozwalająca indywidualizować buty biegowe jeszcze w sklepie wyposażonym w HP FitStation

Użytkownicy będą dostawać buty do biegania przystosowane specjalnie do ich indywidualnych potrzeb – zaczynając od rozmiaru, a kończąc na kształcie. Wszystko jest aranżowane na miejscu, podczas gdy klient czeka w sklepie. To rozwiązanie sklepowe stanowi połączenie skanera 3D, analizy kroku oraz technologii dynamicznej produkcji. Pozwala to tworzyć rekomendacje oparte na kształcie stopy klienta, druku 3-D wkładek oraz oraz indywidualnym dopasowaniu podeszwy buta za pomocą wstrzykiwanego do środka poliuretanu. Firma Brooks jako pierwsza zaprezentowała nowy koncept w swoim modelu buta biegowego Levitate RS.

Outdoor – Forge S od firmy Tecnica – pierwszy anatomicznie dostosowany but trekingowy

Outdoor – Forge S od firmy Tecnica – pierwszy anatomicznie dostosowany but trekingowy

Wprowadzając model buta Forge firma Tecnica zaprezentowała koncepcję buta trekingowego, który jest w pełni możliwy do anatomicznego przystosowania do stopy. Dzięki unikalnej, opatentowanej technologii C.A.S (Custom Adaptive Shape) sprzedawcy mogą dopasować w sklepie kształt buta do anatomicznych potrzeb klienta w zaledwie 20 minut. Termoformowalny materiał na pięcie, wewnątrz buta oraz w okolicach kostki zostaje podgrzany i dostosowany do indywidualnego kształtu stopy klienta. Po schłodzeniu but zachowuje swój kształt. Wkładka buta jest dostosowywana w ten sam sposób, dzięki czemu but zyskuje dodatkową stabilność oraz wsparcie dla łuku stopy.

Snowsports – technologia rdzeni nart i snowboardów FUS3D™ opracowana przez CIME INDUSTRIES oraz CAPITA MFG

Snowsports – technologia rdzeni nart i snowboardów FUS3D™ opracowana przez CIME INDUSTRIES oraz CAPITA MFG

Technologia FUS3D wykorzystuje technologię druku 3D zwaną FDM (Fused Deposition Modeling), która pozwala na zintegorwanie ścian ABSu wykonanych z recyklingowanego termoplastiku z drewnianym rdzeniem. Ten opatentowany proces wydłuża żywotność rdzeni FUS3D, a równocześnie zwiększa elastyczności i reaktywności rdzenia deski/nart – poprawia to ogólne parametry oraz jakość snowboardu/nart. Fani sportów zimowych nie tylko otrzymają deski i narty z lepszymi parametrami użytkowymi, ale rówieśnicze ta opatentowana technologia pozwoli na zwiększenie trwałości sprzętu. Deski snowboardowe z serii CAPITA MFG Spring Break wykorzystują już technologię FUS3D.

Team & Social Sports – Maxi Grip od firmy Select – pierwsza piłka ręczna wykonana bez użycia żywic

Team & Social Sports – Maxi Grip od firmy Select – pierwsza piłka ręczna wykonana bez użycia żywic

Maxi Grip to świeżo opracowana piłka ręczna charakteryzująca się powierzchnią o wyjątkowo dobrej przyczepności, co pozwala zwiększyć skuteczność uchwytu. Powierzchnia piłki przykleja się do dłoni podczas chwytania piłki w locie. Po odrzuceniu piłki nie zostaje żaden osad na dłoni gracza. Co więcej na posadzce boiska również nie zostają ślady kleju. Dzięki temu gracze, którym nie wolno stosować kleju (dzieci i gracze korzystający z hal z zakazem stosowania klejów) w końcu mogą grać piłką o klejącej się powierzchni.

Urban – BH51M Helmetphone – inteligentny kask rowerowy od firmy Livall

Urban – BH51M Helmetphone – inteligentny kask rowerowy od firmy Livall

Kask rowerowy LIVALL BH51M stanowi idealną propozycję dla rowerzystów, którzy pragną słuchać muzyki i rozmawiać przez telefon w nowoczesny sposób – bez konieczności zdejmowania rąk z kierownicy. Dwa rzędy jasnych diod LED z tyłu kasku pozwala na sygnalizowanie przez rowerzystę zamiaru wykonania skrętu poprzez naciśniecie odpowiedniego guzika. Kask został wykonany z najwyższej jakości komponentów, a jego design charakteryzuje się nienagannym stylem i niepowtarzalnymi właściwościami. Jest to nowa jakość rowerowego bezpieczeństwa.

Źródło: ISPO

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0