HomeRynek outdoor

Targi OutDoor zostaną przeniesione do Monachium

Począwszy od 2019 roku letnie targi OutDoor zostają przeniesione z Friedrichshafen do Monachium. Zadecydowali o tym członkowie stowarzyszenia European Outdoor Group.

Dyskusja dotycząca losu największych outdoorowych targów w Europie, czyli wystawy OutDoor, trwała już od jakiegoś czasu. Sytuacja targów była przedmiotem analizy w ramach projektu Vision 2020 (V2020), prowadzonego przez niezależną grupę ekspertów. Analizowano w nim oczekiwania sektora outdoorowego względem targów OutDoor, wreszcie zaproponowano głosowanie nad zmianą dotychczasowej lokalizacji. Wystawa OutDoor odbywała się we Friedrichshafen nad Jeziorem Bodeńskim. Ostatnią, 25. edycją w tym miejscu będą tegoroczne targi, w dniach 17-20 czerwca 2018 roku. W 2019 roku wystawa zostanie przeniesiona do Monachium, gdzie obecnie odbywają się zimowe targi branży sportowej i outdoorowej – ISPO Munich.

Targi OutDoor we Friedrchshafen (fot. OutDoor)

Decyzja ta została podjęta na podstawie anonimowego głosowania, które trwało w dniach od 1 do 7 lutego 2018 roku. W głosowaniu wzięło udział 94 proc. członków EOG, z czego 65 proc. z nich wybrało Messe München jako nowe miejsce dla targów OutDoor.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0