HomeNowości z rynku

Technologia GORE-TEX® w produkcji odzieży, rękawiczek i akcesoriów marki Rab

Począwszy od jesienno-zimowej kolekcji 2019 roku Rab, brytyjski producent odzieży technicznej i sprzętu outdoorowego, rozpocznie stosowanie tkanin i technologii produktowych GORE-TEX® w swojej odzieży, rękawiczkach i dodatkach.

Od 1981 roku Rab tworzy produkty na wyprawy górskie, wspinaczkę i inne sporty na świeżym powietrzu, które w swojej kategorii zaliczane są do najlepszych. Teraz wraz z integracją produktów GORE-TEX® zaczyna się nowy rozdział dla oby firm.

Firma Rab zawsze mocno wierzyła, że użytkownicy naszych produktów zasługują na najlepsze możliwe materiały stosowane w produkcji odzieży i asortymencie – powiedział Tim Jasper, Dyrektor Projektowy firmy Rab.  – Współpraca z Gore wprowadza obie firmy w nową, ekscytującą erę. Dokonania i wiedza specjalistów z firmy GORE-TEX® jest nie do przecenienia i razem planujemy iść jeszcze dalej, ustalając nowe granice.

Firma Rab zaprezentuje partnerom detalicznym swoje nowe produkty z technologią GORE-TEX® począwszy od zimy 2018, przed i na targach Outdoor Retailer Winter Market w Denver w listopadzie 2018 roku, jak również na targach ISPO w Monachium, w styczniu 2019 roku.

Jesteśmy podekscytowani, że możemy nawiązać współpracę z firmą Rab, producentem sprzętu i odzieży klasy premium – powiedział Mike Adams, Szef działu odzieży sportowej w firmie W.L. Gore & Associates. – Dostępność i debiut odzieży, rękawiczek i akcesoriów Rab na GORE-TEX® nastąpi od jesieni 2019 oferując, zarówno odbiorcom Rab jak i GORE-TEX®, nowe możliwości wynikające z połączenia innowacyjnej technologii Gore z najlepszymi produktami Rab.

Firma Rab powstała w Północnej Anglii w 1981 roku, założona przez wspinacza, innowatora i miłośnika przygód Raba Carringtona i produkuje odzież oraz wyposażenie, która do dziś nosi jego imię. Jego cel był prosty – stworzyć porządne, trwałe wyposażenie do wspinaczki na najwyższym poziomie.

Każdy element składowy nowości w Rab jest produkowany ręcznie i rygorystycznie testowany przez samego właściciela oraz przyjaciół i zaprzyjaźnionych wspinaczy, którzy muszą mierzyć się z najbardziej wymagającymi warunkami atmosferycznymi.

Informacja prasowa marki Rab

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0