HomeImprezy outdoor

BRUBECK IRON RUN na Festiwalu Biegowym 2018

Marka BRUBECK została Partnerem Tytularnym IRON RUN – najbardziej wymagającej z konkurencji Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Kolejna edycja wyzwania startuje już 7 września – zapisy trwają.

BRUBECK IRON RUN to bieg etapowy – jeden z nielicznych, a przy tym jeden z najtrudniejszych w Polsce. Przez trzy dni uczestnicy startują na ulicy i w górach, ścigając się z rywalami i ostrymi limitami czasowymi w poszczególnych konkurencjach, a przede wszystkim, z własnymi słabościami.

Mila, ultra, maraton…

Rywalizację rozpoczyna piątkowy bieg na milę, rozgrywany na krynickim deptaku. Tu rywalem jest przede wszystkim czas – na pokonanie 1609 m jest tylko 7 minut. Jeszcze tego samego dnia zawodnicy mierzą się z wymagającą 15-kilometrową trasą na Tylicz (długi podbieg, a po nawrotce – długi zbieg) oraz 7-kilometrową trasą biegu nocnego.

W sobotni poranek ruszają na trasę ultramaratonu 64 km (limit 10 godzin), by wieczorem pobiec jeszcze dodatkowe 8 km, podzielone na dwa biegi (ostatni startuje o godz. 22:00). W finałową niedzielę jest… jeszcze trudniej! Po dwóch wyczerpujących, wypełnionych kilometrami dniach, do pokonania pozostają 42,195 km maratonu (limit czasu 4h30’) oraz pionowa ściana nartostrady na Jaworzynie (2,6 km – cały czas pod górę). Zmagania zamyka bieg na 1 km, rozgrywany przy głośnym dopingu kibiców, doceniających klasę finiszerów konkurencji.

Podbieg na Jaworzynę (fot. festiwalbiegowy.pl)

Przerwy między startami… nie pomagają

BRUBECK IRON RUN gromadzi najlepszych z najlepszych. Ponieważ kolejne biegi odbywają się w kilkudziesięciominutowych odstępach, wymusza to na zawodnikach precyzyjne planowanie odpoczynku czy żywienia. Nawet drobna pomyłka w dozowaniu kalorii i elektrolitów może oznaczać potężne problemy organizmu na trasie. BRUBECK IRON RUN to także wyzwanie psychologiczne – zmotywować się do tak dużego wysiłku, wykrzesać z siebie ostatki energii potrafią tylko nieliczni.

Premierową edycję Iron Run w 2013 r. (jeszcze z biegiem górskim 34 km zamiast 64 km w programie) ukończyło 91 zawodników. Ubiegłoroczną, z ultramaratońskim wyzwaniem już tylko 60. Wygrywali Artur Jendrych (kat. do 40 lat), Radosław Ślaski (kat. powyżej 40 lat – drugi triumf z rzędu!) oraz Patrycja Bereznowska, rekordzistka świata w biegu 24-godzinnym, Ambasadorka marki BRUBECK – nowego partnera tytularnego IRON RUN.

IRON RUN to nie jest wyzwanie dla każdego biegacza. Trzeba podejść do startu z respektem. Rywalizacja na pewno nie jest łatwa. Powiedziałabym, że nawet dłuższy dystans, ale pokonywany ciurkiem, jest łatwiejszy. Wygląda na to, że przerwy na odpoczynek, wcale tak bardzo nie pomagają… – mówiła na mecie ubiegłorocznej rywalizacji Patrycja Bereznowska.

Uczestnicy IRON RUN (fot. festiwalbiegow.pl)

Festiwalowe VIP-y

Ze względu na charakter rywalizacji, uczestnicy BRUBECK IRON RUN są wyjątkową grupą uczestników Festiwalu Biegowego, ze specjalnymi przywilejami. Posiadają wydzieloną strefę regeneracji i posiłków, własnego opiekuna, odprawy przed każdym biegiem, zróżnicowane formuły startów (indywidualny z wypracowaną przewagą, starty masowe) i pomiar czasu „na żywo”. Ponadto uczestnicy, którzy osiągną metę konkurencji otrzymują tzw. koszulki finiszera, a dekoracje Iron Run wieńczą cały Festiwal Biegowy.

Poznałam tu wspaniałych ludzi. Zżyłam się z nimi. IRON RUN to wspaniała, integrująca we wspólnym wysiłku impreza. Polecam każdemu ultramaratończykowi – zachęca Patrycja Bereznowska.

Sprawdź się biegaczy, kibicuj mistrzom!

Czy Patrycja Bereznowska powtórzy swoje ubiegłoroczne zwycięstwo? Czy Radosław Ślaski ustrzeli biegowego hattricka? Wraz z marką BRUBECK zapraszamy do udziału w konkurencji i kibicowania na trasach biegów, które będą pokonywać żelaźni biegacze.

BRUBECK IRON RUN odbędzie się w dniach 7-9 września 2018 r. w Krynicy-Zdroju. Lista zgłoszeń do konkurencji obejmuje już 109 osób (stan na 12 kwietnia 2018), nie ma limitu uczestników. Na biegaczy czekają niezapomniane emocje i doświadczenia, bogate pakiety startowe z niespodziankami od marki BRUBECK, niepowtarzalne medale i atrakcyjne nagrody finansowe.

Zapisy elektroniczne do BRUBECK IRON RUN trwają w portalu www.FestiwalBiegow.pl

BRUBECK jest liderem na rynku odzieży termoaktywnej w Polsce. Projektuje i produkuje termoaktywną odzież sportową i outdoorową (linia ACTIVE) oraz bawełnianą i wełnianą bieliznę bezszwową (linia COMFORT). Marka specjalizuje się w produkcji, której głównym celem jest zapewnienie prawidłowej termoregulacji organizmu oraz skuteczna ochrona ciała przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. BRUBECK dla biegaczy stworzył innowacyjną kolekcję 3D Run PRO – ultralekką odzież, precyzyjnie transportującą wilgoć na zewnątrz i gwarantującą utrzymanie odpowiedniej temperatury organizmu oraz efekt chłodzenia przy intensywnej aktywności w wysokich temperaturach.

Fundacja „Festiwal Biegów”

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0