HomeNowości z rynku

W kolekcji wiosna-lato 2018 Columbia powraca z innowacjami technologiami

Tej wiosny i lata, Columbia Sportswear powraca z innowacyjnymi technologiami OutDry Extreme i OutDry Extreme ECO, wprowadzając je do portfolia obuwia trekkingowego i przedstawiając nowy kolor swojej najbardziej ekologicznej kurtki. Na lato Columbia przygotowała również nową technologię Omni-Shade Sun Deflector, która w połączeniu z istniejącymi rewolucyjnymi rozwiązaniami technologicznymi zapewnia maksymalny komfort i ochronę podczas letnich aktywności na świeżym powietrzu.

W dni wiosennych chłodów i pochmurnej pogody miłośnicy oudooru docenią ubrania z technologią OutDry Extreme i OutDry Extreme ECO. Kurtki OutDry Extreme są w 100% wodoszczelne, a dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, polegającemu na umieszczeniu oddychającej membrany na zewnątrz, zdobyły wiele wyróżnień przyznawanych przez prestiżowe magazyny branżowe. Oprócz wodoszczelności, jednym z podstawowych kryteriów funkcjonalności jest trwałość oraz waga, pozwalająca na łatwe spakowanie kurtki. Dlatego Columbia w kolekcji wiosennej proponuje innowacyjną damską i męską wersję wodoodpornej kurtki z podklejanymi szwami OutDry EX Featherweight, która waży zaledwie ok. 200 gram i bez problemu zmieści się do małego plecaka.

OutDry EX Featherweight

Kolejną nowością kolekcji OutDry Extreme jest wprowadzenie technologii OutDry Extreme ECO – wodoodpornej, oddychającej membrany wyprodukowanej bez użycia PFC – do obuwia w modelach Daska Pass III Titanium OutDry Extreme ECO i Conspiracy III Titanium ECO. Oba fasony zostały zaprojektowane z myślą o środowisku i zawierają materiały pochodzące z recyklingu, które znalazły zastosowanie w cholewce i podeszwie buta. W modelu Conspiracy materiały te stanowią nawet 40%.

Conspiracy III Titanium ECO

Technologia OutDry Extreme ECO po raz pierwszy została zaprezentowana na wiosnę 2017 w rewolucyjnej, wodoodpornej, wyjątkowo oddychającej, pozbawionej barwników białej kurtce, która odpowiada trendom ochrony środowiska i jest wykonana bez użycia perfluorowęglowodoru (PFC – sztuczne organiczne materiały), w 100% z materiału pochodzącego z recyklingu (21 plastikowych butelek). W tegorocznej kolekcji wiosennej kurtka ta wraca w nowym, grafitowym kolorze. Rewolucyjny proces trwale zabarwia membranę naturalnym pigmentem z węgla drzewnego bambusa, bez użycia wody.

W letnie upały każdy doceni ubrania chroniące przed wysokimi temperaturami, potem i słońcem. Columbia Sportswear oferuje różne materiały z wieloma technologiami. Dziesięć lat temu Columbia przedstawiła technologię Omni-Shade, która chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV, blokując większość szkodliwych promieni słonecznych. Ochrona jest istotna, ale najważniejszą sprawą przy letnich aktywnościach na świeżym powietrzu jest zapewnienie komfortu i poczucia przyjemnego chłodu. Omni-Wick to najbardziej zaawansowana technologia kontroli wilgotności przy poceniu się ciała. Ubrania z materiału Omni-Wick szybko odprowadzają wilgoć z powierzchni skóry. Jest ona następnie rozprowadzana po całej powierzchni materiału i szybko odparowuje, dzięki czemu zapewnia uczucie suchości i pomaga regulować temperaturę ciała. Z kolei, Omni-Freeze Zero jest jedną z najnowszych technologii dla entuzjastów aktywności w letnich miesiącach, a efekt chłodzenia jest tu aktywowany przez kontakt z potem. W materiał wplecione są drobne pierścienie, w których jest skoncentrowany polimer chłodzący naskórek. Technologia Omni-Freeze Zero zmniejsza temperaturę materiału, przyspiesza proces odprowadzenia wilgoci i zapewnia natychmiastowe chłodzenie z długotrwałym efektem. Testy Popular Science wykazały, że koszule z Omni-Freeze Zero są nawet o 10°C chłodniejsze niż koszule stworzone z innych materiałów. W letniej kolekcji Columbia ta technologia jest szeroko stosowana, począwszy od koszulek i koszul, po czapki i kapelusze.

Nowością w roku 2018 jest rewolucyjna technologia Omni-Shade Sun Deflector, która przenosi produkty Columbia Sportswear na nowy poziom funkcjonalności. Technologia składa się z umieszczonych na materiale drobnych kropek dwutlenku tytanu, które aktywnie odbijają promienie słoneczne.

FKT Short Sleeve Shirt

Produkty z Omni-Shade Sun Reflector występują w połączeniu z innymi technologiami (Omni-Shade, Omni-Wick lub Omni-Freeze Zero) dla zapewnienia jeszcze lepszego efektu chłodzenia. Jednym z produktów z tą technologią są koszulki FKT Short Sleeve Shirt.

Informacja prasowa

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0