HomeNowości z rynku

Timex Command™ – oficjalny czasomierz Red Bull® Cliff Diving World Series 2018

TIMEX, amerykański producent zegarków, został tegorocznym Oficjalnym Partnerem Technicznym turnieju skoków z klifu RBCD. Z tej okazji marka z Connecticut zaprezentowała specjalną edycję wytrzymałego czasomierza z serii Command. Ponadto, w 9. edycji zawodów w barwach TIMEX wystąpi zeszłoroczny Mistrz Cliff Divingu Alessandro De Rose.

TIMEX Command™ – towarzysz skoczków (fot. materiały prasowe marki TIMEX)

Już 14 lipca seria zawita w São Miguel, portugalskiej wyspie należącej do archipelagu Azorów. Skoki z klifu to dyscyplina sportowa z elementami akrobatyki, w której śmiałkowie nurkują z wysokości 27 metrów z prędkością 85 km/h! Jest to wysokość prawie trzykrotnie większa niż olimpijska.

São Miguel jest trzecim z przystanków rywalizacji. Warto przypomnieć, że w pierwszym z tegorocznych zmagań, odbywających się w Teksasie 2 czerwca, zwyciężył Polak Krzysztof Kolanus. Triumfatorem drugiego z etapów był Amerykanin Steven LoBue. Teraz rywalizacja nabierze jeszcze większego tempa, ponieważ na najwyższe miejsce na podium szykuje się zeszłoroczny zwycięzca Alessandro De Rose.

Zegarek TIMEX Command™ (fot. materiały prasowe marki TIMEX)

TIMEX wspólnie z nieustraszonym Włochem i zespołem Czerwonego Byka zaprojektował czasomierz TIMEX Command™ Red Bull Cliff Diving World Series Edition z myślą o śmiałkach. Wykonany w klasycznych barwach granatu, czerwieni i srebra, jest wstrząsoodporny i wodoszczelny do głębokości 100 m. Jego detale wykonano z anodyzowanego aluminium, zaś silikonowy pasek zdobi logo turnieju RBCD. Posiada również stoper, timer, podświetlenie INDIGLO®, a także alarm i alert hydracyjny.

Wstrząsoodporny i wodoszczelny do głębokości 100 m, zegarek marki TIMEX (fot. materiały prasowe marki TIMEX)

De Rose jest również bohaterem czterech spotów prezentujących nowy zegarek oraz piękno cliffdivingu. Poszczególne klipy przedstawiają nurka w codziennych sytuacjach, podczas których niespodziewanie zostaje przeniesiony na krawędź skał. Wszystkie wideo można obejrzeć w serwisie YouTube:

Na trasie zawodów pozostały jeszcze cztery przystanki:

  • Sisikon (Szwajcaria), 5 sierpnia
  • Kopenhaga (Dania), 25 sierpnia
  • Mostar (Bośnia i Hercegowina), 8 września
  • Poligano a Mare (Włochy), 23 września

W każdym z miast TIMEX przygotował specjalne aktywacje, angażujące fanów obecnych podczas wydarzenia. W strefie marki będzie można spróbować wirtualnych skoków z klifu, dzięki animacji w okularach VR. Co więcej, zgromadzeni będą mogli wykonać selfie, sprawiające wrażenie skoku ze skał. Z kolei dla 500 pierwszych gości TIMEX przygotował nagrody rzeczowe.

Informacja prasowa marki TIMEX

***

Więcej na temat Cliff Divingu przeczytacie na stronach Outdoor Magazynu.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0