HomeNowości z rynku

Nowy model Suunto 9. Oficjalna premiera za nami

W miniony czwartek w Sklepie Biegacza na warszawskim Powiślu, odbyła się oficjalna premiera nowego zegarka Suunto 9. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z najnowszym produktem fińskiej firmy, a także uzyskać wszelkie odpowiedzi na nurtujące pytania. Warto zaznaczyć, że spotkanie było transmitowane w internecie na profilu facebookowym Sklepu Biegacza, tym samym intrenauci również mieli okazję aktywnie uczestniczyć w spotkaniu oraz konkursie, który towarzyszył prezentacji.

Na spotkaniu obecni byli także zawodnicy Salomon Suunto Teamu: Natalia Tomasiak i Piotr Hercog, który dodatkowo opowiedział o swoich biegowych projektach.

Przypomnijmy, że nowy model Suunto 9 jest obecny na polskim rynku od 26 czerwca, a jego dominującą cechą jest bateria, której praca sięga 120 godzin. Technologia inteligentnej baterii zapewnia niezwykle długi czas działania źródła zasilania, odpowiedni do wszystkich aktywności z wykorzystaniem GPS.

Oficjalna premiera nowego zegarka Suunto 9 – Sklep Biegacza (fot. Sklep Biegacza)

Suunto 9 to multisportowy zegarek z GPS, zaprojektowany z myślą o zawodnikach, którzy wymagają od swoich zegarków sportowych tego, co najlepsze. Model Suunto 9 wyposażony jest w baterię o długim czasie działania (do 120 godzin z GPS) oraz inteligentny system zarządzania energią źródła zasilania z inteligentnymi przypomnieniami. Dzięki temu zegarek działa tak długo, jak to potrzebne. Solidny zegarek Suunto 9 stworzono z myślą o długich, ciężkich treningach i startach w zawodach. Został sprawdzony do granic wytrzymałości w ciągu tysięcy godzin badań w najtrudniejszych warunkach.

Model Suunto 9 jest zgodny z nową aplikacją Suunto app, która zapisuje treningi, aktywność w ciągu dnia i sen oraz umożliwia udostępnianie zapisów ćwiczeń i komunikację z innymi w ramach społeczności aplikacji Suunto app.

Oficjalna premiera nowego zegarka Suunto 9 – Sklep Biegacza (fot. Sklep Biegacza)

Trzy fabrycznie zdefiniowane tryby baterii – Wydajność, Wytrzymałość i Ultra – zapewniają od 25 do nawet 120 godzin czasu zapisu z włączonym odbiornikiem GPS. Co więcej, można tworzyć niestandardowe tryby baterii w zależności od potrzeb. Na początku rejestracji prezentowany jest szacunkowy czas dalszego działania baterii w bieżącym trybie. Jeśli to nie wystarczy, można w każdej chwili włączyć inny tryb.

Poza trybami baterii model Suunto 9 wyświetla inteligentne przypomnienia, które ułatwiają naładowanie baterii do poziomu potrzebnego podczas następnej aktywności. Zegarek korzysta z historii aktywności użytkownika, by przypominać o konieczności pełnego naładowania baterii przed kolejnym treningiem. Jeśli bateria zacznie się rozładowywać w trakcie ćwiczenia, zegarek automatycznie zasugeruje wybranie innego trybu baterii.

Oficjalna premiera nowego zegarka Suunto 9 – Sklep Biegacza (fot. Sklep Biegacza)

W czasie bardzo długich biegów żywotność baterii niejednokrotnie jest czynnikiem ograniczającym precyzyjny zapis dystansu i trasy, gdyż odbiornik GPS znacznie obciąża baterię. Wyjątkowy algorytm Suunto FusedTrack™ łączy dane GPS ze wskazaniami czujnika ruchu w celu poprawy dokładności śledzenia trasy i dystansu. To pozwala wydłużyć czas działania baterii poprzez zmniejszenie parametrów pomiaru GPS bez znaczącego spadku dokładności.

Firma Suunto to ekspert w dziedzinie sportu. Model Suunto 9 wyposażony jest w ponad 80 trybów sportowych oraz zapewnia wygodny pomiar tętna dzięki technologii Valencell Inc. Zegarek oferuje pełną nawigację GPS na trasie, godziny wschodu i zachodu słońca, alarm burzowy i wiele innych funkcji doskonale nadających się dla sportowców i entuzjastów przygód w terenie.

Model Suunto 9 można sparować z nową aplikacją Suunto app, by śledzić wszystkie treningi i starty, jak też obserwować długoterminowe tendencje, w tym trendy dziennej aktywności i snu. W prosty sposób można udostępniać najlepsze osiągnięcia i łączyć się z innymi członkami społeczności aplikacji.

Nowy Suunto 9 (fot. Sklep Biegacza)

Połączenie z telefonem komórkowym ułatwia organizowanie codziennych zajęć poprzez wyświetlanie alertów o połączeniach przychodzących, wiadomości i powiadomień na ekranie zegarka. Aplikacja Suunto app jest dostępna w sklepie App Store i Google Play.

Najwyższej jakości materiały i dopracowana konstrukcja stanowią świetne uzupełnienie zalet tego zaprojektowanego i wyprodukowanego w Finlandii zegarka o niezwykłych możliwościach. Bezel (pierścień) oraz przyciski ze stali nierdzewnej, szafirowe szkło krystaliczne oraz solidną obudowę połączono z miękkim i wytrzymałym silikonowym paskiem, który zapewnia komfort noszenia. Suunto 9 będzie jest dostępny na rynku od 26 czerwca w dwóch różnych wersjach kolorystycznych: czarnej oraz białej, a jego sugerowana cena detaliczna wyniesie 2499 PLN.

Prezentacji nowego modelu towarzyszy konkurs którego celem jest wyłonienie najbardziej kreatywnej odpowiedzi na postawione pytanie konkursowe „Dlaczego to Ty miałbyś otrzymać najnowszy zegarek marki Suunto – Suunto 9?”, oraz wysłanie jej poprzez wiadomość email na adres marketing.poland@amersports.com.

Konkurs rozpoczął się dnia 12 lipca 2018 r. i trwa do dnia 19 lipca 2018 r. do godz. 23:59.

Informacje na temat Konkursu dostępne są na profilu społecznościowym Sklep Biegacza.

Tekst i foto: Sklep Biegacza

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0