HomeRynek outdoorImprezy outdoor

La Sportiva nowym sponsorem Lavaredo Ultra Trail

Od dzisiaj, przez najbliższe 3 lata – „La Sportiva Lavaredo Ultra Trail” – La Sportiva​ została sponsorem tytularnym jednego z najbardziej prestiżowych biegów ultra na świecie.

Nowy sponsor tytularny, nowe logo słynnego biegu (fot. La Sportiva Lavaredo Ultra Trail – profil FB)

13. edycja słynnych zawodów rozgrywanych w pobliżu Tre Cime odbędzie się w dniach 27 – 30 czerwca 2019 r. Główną bazą zawodów jest Cortina d’Ampezzo.

Po trwającej 10 lat współpracy z amerykańską marką The North Face przyszła pora na zmiany. Organizatorzy zdecydowali się rozpocząć współpracę ze zlokalizowaną „nieco” bliżej La Sportivą. W latach 2019 – 2021 zawody rozgrywane będą pod patronatem i logiem tej marki.

Tak swoją decyzję tłumaczą organizatorzy wydarzenia, Simone Brogioni i Cristina Murgia:

Przed nami wiele wyzwań. W najbliższym czasie chcemy dodać kolejny wyścig o długości 90 km i nazwie UltraDolomites. Chcemy podtrzymać tradycję i wizerunek jaki udało nam się zbudować przez lata. La Sportiva jest naturalnym wyborem, ponieważ to marka zlokalizowana w Włoszech, kultywująca podobne tradycje i zaangażowana w sporty górskie. Ten trzy-letni okres pozwoli nam w spokoju snuć plany na przyszłość.

Pod koniec czerwca 2019 ulice Cortiny ponownie zaroją się od biegaczy. Szacuje się, że wydarzenie przyciągnie w przyszłym roku ponad 4000 biegaczy z 60 krajów. Lavaredo Ultra Trail jest jednym z 6 najbardziej prestiżowych biegów ultra, wchodzących w skład cyklu Ultra Trail World Tour, co sprawia, że jest marzeniem i celem wielu biegaczy – również z Polski.

Organizatorzy dziękują marce The North Face za 10 lat owocnej współpracy (fot. La Sportiva Lavaredo Ultra Trail – profil FB)

Michał Gurgul
źródło: La Sportiva Lavaredo Ultra Trail – profil FB

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0