HomeImprezy outdoor

Najazd Wikingów! Szkolenie Jack Wolfskin 2018

Norweskie Lofoty, szwedzkie skały i bezdroża, to naturalne dobro Europy, miejsca w których natura nadal jest nieobliczalna i surowa, przez co tak piękna i coraz częściej odwiedzana. Nowa kolekcja od Jack Wolfskin zainspirowana tymi obszarami, przypomina, że warto doświadczać natury niezależnie od warunków atmosferycznych.

Uczestnicy szkolenia Jack Wolfskin 2018 (fot. Jack Wolfskin)

Z tą myślą, w Gdańsku Górkach-Zachodnich odbyło się coroczne szkolenie marki Jack Wolfskin, w którym uczestniczyło ponad 50 osób (sprzedawcy, kupcy, managerowie). Szkolenie z kolekcji jesień – zima 2018 składało się z części teoretycznej oraz terenowej.

Na wykładach i warsztatach Uczestnicy zapoznawali się z technologiami używanymi przy produkcji odzieży, butów i sprzętu. Podkreślano coraz bardziej zaawansowane działania marki na rzecz nowych, ekologicznych technologii, a wśród nich: pierwszy raz prezentowana była technologia Microguard Ecosphere z syntetycznym, recyklowanym wypełnieniem (22 butelki PET = kilogram ociepliny), Nanuk Ecosphere – nowość w ofercie Jack Wolfskin, czyli polary powstałe z przetworzonych butelek, Texapore Ecosphere – recyklowana membrana wodoodporna, czy minimalizująca straty surowców przy produkcji linia Zero Waste.

Podczas części outdoorowej ekipa wcieliła się w starodawnych mieszkańców Skandynawii: Wikingów. W programie nie zabrakło także innych atrakcji. Pierwszego dnia gość specjalny – autor Wielkiego Szlaku Himalajskiego, Bartosz Malinowski przeprowadził dedykowaną sprzedawcom branży outdoorowej, prelekcję z długodystansowego trekkingu. Niektórych Uczestników zaskoczyło, że Himalaje to rejon z amplitudą temperatur sięgającą od -30’C do +35’C! Drugiego dnia, Bartosz zrealizował zaawansowane szkolenie z zakresu przygotowania się na wielodniową wyprawę, doboru sprzętu oraz pakowania.

Wydarzenie nie tylko pozwoliło poznać lepiej historię, filozofię czy stosowane technologie Jacka Wolfskin, ale przede wszystkim połączyło grupę ludzi z pasją do przygody. Dziękujemy Uczestnikom za dobrą zabawę przy pięknej pogodzie, do zobaczenia za rok!

Zespół Jack Wolfskin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0