HomeNowości z rynku

Aura: X1 – nowa techniczna kurtka z Climashieldem

Aura to marka doceniana za swoje wysokiej jakości śpiwory oraz odzież puchową. Model X1 to pierwsza kurtka w kolekcji polskiego producenta z ociepliną syntetyczną, a zarazem jedna z najbardziej złożonych pod względem konstrukcji kurtek technicznych na rynku.

Aura X1 – techniczna kurtka z Climashieldem (fot. Aura)

X1, wraz z pozostałymi nowościami na sezon zimowy, niebawem trafi do oferty. Oto jak twórcy opisują swój innowacyjny produkt:

Tworząc X1 zależało nam przede wszystkim by była to kurtka wspierająca ruch. Poprowadziliśmy jeden panel idący przez barki i ramiona. Ciągnie się on od łokcia do łokcia, dzięki czemu osiągnęliśmy maksimum zakresu ruchu ramion. Korpus ma dopasowany krój, ale mimo to nie ogranicza ruchów. W wersji damskiej dodatkowo zastosowaliśmy kliny w talii, by korpus lepiej pracował i układał się przy ciele. Rękaw jest wyraźnie złamany pod kątem w łokciu, dzięki czemu podczas zginania ręki układa się dokładnie tak jak nasze ciało.

Aura X1 – techniczna kurtka z Climashieldem (fot. Aura)

Kaptur nowej kurtki Aury posiada unikalną regulację w kształcie X, której kurtka zawdzięcza nazwę. Dzięki takiemu rozmieszczeniu ściągaczy kaptur idealnie dopasuje się do naszych potrzeb. Co więcej, gdy nie korzystamy z kaptura, jeden ze ściągaczy pozwoli nam dopasować kołnierz. Garda stanowi oddzielnie uformowany element konstrukcji. Jest wysoka i wymodelowana tak, aby po ściągnięciu zapewnić wyjątkowy komfort użytkownikowi otulając szczelnie szyję. Kaptur posiada również usztywniany daszek, co w połączeniu z regulacją sprawia, że porusza się on z głową, nie ograniczając pola widzenia.

Aura X1 – techniczna kurtka z Climashieldem (fot. Aura)

Projektanci Aury podkreślają, że ważnym elementem nowej kurtki są również materiały:

Po pierwsze, kurtka wykorzystuje APEX CLIMASHIELD. Testujemy tę ocieplinę od ponad dwóch lat i według nas to najlepsze syntetyczne wypełnienie na rynku. W porównaniu do konkurencyjnych syntetyków charakteryzuje się lepszymi walorami izolacyjnymi i lepszą kompresowalnością. Jego konstrukcja stanowi jedną płaszczyznę, a nie naśladującą puch luźną strukturę.Dzięki temu nie przemieszcza się i jest znacznie wytrzymalszy. Po drugie, X1 ma hybrydową skorupę zewnętrzną. Główna tkanina to PEREX Quantum, dzięki czemu kurtka charakteryzuje się bardzo dobrą oddychalnością. Natomiast powierzchnie wystawione na największe działanie wilgoci uszyliśmy z membrany TORAY DELFY.

Aura X1 – techniczna kurtka z Climashieldem (fot. Aura)

Istotne są również detale:

Wewnętrzny mankiet z dziurką na kciuk to ważny element każdej kurtki technicznej. My dopracowaliśmy dodatkowo jego umiejscowienie. Wszyliśmy go głęboko wewnątrz rękawa, a sam rękaw wykończyliśmy gumką. Podwójny mankiet gwarantuje wygodę oraz możliwość korzystania nie nakładając lycry na kciuk. Kurtka ma cztery kieszenie zewnętrzne. Dwie duże z podwójnym suwakiem oraz dwie na piersi. Wewnątrz znajduje się kieszeń z siatki. Pod pachami umiejscowiliśmy wentylację z dwoma suwakami. Tył kurtki wydłużyliśmy delikatnie.

Aura X1 – techniczna kurtka z Climashieldem (fot. Aura)

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0