HomeNowości z rynku

„Kozice” opanowują grań – Hoka One One Speedgoat 3 już w sprzedaży

Hoka One One to amerykańsko – francuski brand znany w świecie biegaczy z produkcji butów z grubą podeszwą, a co za tym idzie dużą amortyzacją. Sezon wiosna & lato 2019 obfituje w kilka nowości. W sprzedaży pojawiły się odświeżone wersje znanych i cenionych modeli, m.in. Arahi 3, Challenger ATR 5, Mach 2 oraz długo wyczekiwanego przez miłośników biegania terenowego Speedgoat 3. Jakie zmiany nastąpiły w popularnej „kozicy”?

fot. Hoka One One

Speedgoat jest niewątpliwie najbardziej rozpoznawalnym modelem wśród całej oferty marki. To but stworzony do pokonywania długich dystansów w ciężkim, technicznym terenie górskich, a przez niektórych wykorzystywany także podczas trekkingu. Od początku marca trzecią odsłonę popularnej „kozicy” znaleźć można na sklepowych półkach w sieciach Sklep Biegacza, Dot Sport i 4Faces, a także w sklepach Natural Born Runners oraz Napieraj.

Czym charakteryzuje się Speedgoat 3

W najnowszych „kozicach” nie zabrakło charakterystycznych dla Hoka One One technologii. Dzięki aktywnej ramie stopa nie leży na powierzchni podeszwy, lecz jest w niej zagłębiona, podobnie jak w fotelu kubełkowym w samochodzie rajdowym. Dlaczego? Niewątpliwie po to, by zwiększyć stabilność w zależności od kształtu stopy i stylu biegania, bez konieczności stosowania zwiększających wagę dodatków.

Hoka One One Speedgoat 3 (fot. materiały prasowe)

Specjalny układ śródpodeszwy Meta-Rocker zaprojektowany został z niewielką różnicą w kołysce między piętą a palcami (5 mm), co tworzy  unikalny efekt podparcia, ułatwiając poprawne stawianie stóp w czasie biegu. Funkcja ta wspomaga naturalne zdolności biegacza – ułatwia efektywne i płynne przejście od uderzenia o podłoże do ponownego wybicia z palców. Jak we wszystkich propozycjach Hoka One One, stosunkowo gruba warstwa pianki EVA w podeszwie środkowej zapewnia dużą amortyzację, a co za tym idzie podczas biegu na długich dystansach mięśnie są mniej zmęczone. Dzięki zastosowanej podeszwie Vibram® Megagrip z 5-mm bieżnikiem but zapewnia bardzo dobrą przyczepność do podłoża – zarówno na suchej, jak i mokrej skale, a także na szutrach oraz na błocie.

Elementy typowe dla marki oraz wcześniejszych wersjach Speedgoata już znamy, co się natomiast zmieniło?

Celem lepszego zabezpieczenia przed uszkodzeniami i rozdarciami siateczki poprawiono otok z tworzywa TPU w dolnej części cholewki. W rejonie śródstopia wzmocniono konstrukcję trzymania stopy, dzięki której nie przesuwa się ona do przodu na zbiegach. Język buta został częściowo zintegrowany z cholewką, dzięki czemu przestał się przesuwać podczas biegu.

To jednak nie koniec nowości jeśli chodzi o Speedgoata. W sprzedaży pojawiła się jego alternatywna wersja – Speedgoat 3 WP!

Hoka One One Speedgoat 3 WP (fot. materiały prasowe)

Materiał cholewki wykonany został w nim techniką Rip-Stop. Jej siatkowa faktura  zapobiega rozrywaniu się materiału po rozcięciu lub uszkodzeniu.  A co najważniejsze, model wyposażony został w autorską membranę SKYSHELL™, gwarantującą wodoodporność i wysoki stopień oddychalności.

Informacja prasowa Raven

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0