HomeRynek outdoor

Marka Suunto partnerem Polskiego Związku Alpinizmu

Miło nam poinformować, że Polski Związek Alpinizmu oraz marka Suunto rozpoczynają współpracę. Współpraca jest naturalną konsekwencją działania marki Suunto z Polskim Himalaizmem Zimowym 2016-2020 im Artura Hajzera i projektem K2 dla Polaków w roku ubiegłym, kiedy to fiński producent również wspierał naszych himalaistów sprzętowo.

fot. Rafał Fronia

W ramach współpracy na linii PZA – Suunto członkowie PZA otrzymają między innymi zegarki, które będą ich wspomagać podczas kolejnych wypraw. A trzeba nadmienić, że lista wypraw, na które wybierają się nasi lodowi wojownicy, jest imponująca. Głównym celem jest oczywiście kolejna zimowa wyprawa na K2, która rozpocznie się pod koniec roku. Ale Suunto będzie towarzyszyło himalaistom również podczas wprawy letniej na K2. Celem  głównym tej wyprawy ma być osiągnięcie w stylu sportowym głównego wierzchołka K2, bez użycia tlenu, z wykorzystaniem 4 obozów pośrednich. Nie przewiduje się korzystania z pomocy tragarzy wysokościowych. Wyprawa ma również na celu poszerzenie potencjalnej Kadry na zimową ekspedycję K2 2019/2020 poprzez umożliwienie wcześniej wyselekcjonowanym uczestnikom zapoznanie się z topografią góry oraz sprawdzenie reakcji organizmu powyżej 7/8 tysięcy metrów.

fot. Rafał Fronia

Zegarki Suunto zostały przetestowane do granic wytrzymałości w najtrudniejszych warunkach. To właśnie Suunto towarzyszyło Kilianowi Jornetowi – najwybitniejszemu biegaczowi górskiemu w dwukrotnym zdobyciu Mount Everestu w 2017 roku. Technologia FusedTrack, dzięki której zapewniona jest dokładność śledzenia i określania dystansu, niezwykła wydajność czasu pracy czy technologia baterii z inteligentnymi powiadomieniami o ładowaniu – to cechy, które z pewnością przydadzą się naszym himalaistom. Ambasadorem marki Suunto jest również Andrzej Bargiel, a zegarek towarzyszył mu podczas ubiegłorocznego zjazdu z K2.

***

O Suunto

Firma Suunto została założona w 1936 r., gdy Tuomas Vohlonen, fiński inżynier uprawiający biegi na orientację, wynalazł metodę masowej produkcji kompasów wypełnionych płynem. Od tej pory firma Suunto pozostaje wiodącym projektantem i innowatorem w branży zegarków sportowych, komputerów nurkowych i instrumentów sportowych używanych przez poszukiwaczy przygód z całego świata. Od najwyższych gór po najgłębsze oceany.

Siedziba główna firmy Suunto oraz jej główny zakład produkcyjny mieszczą się w Vantaa w Finlandii. Firma zatrudnia ponad 400 osób na całym świecie, a jej produkty są sprzedawane w ponad 100 krajach. Firma należy do spółki Amer Sports Corporation, będącej również właścicielem marek Salomon, Arc’teryx, Atomic, Wilson, Precor i Mavic.

Materiał Sponsora

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0