HomeRynek outdoor

Piotr Pustelnik nowym ambasadorem marki SAXX!

Mount Everest, K2, Lhotse – nie ma takiego ośmiotysięcznika, na którym nie stanął Piotr Pustelnik – jeden z najwybitniejszych polskich himalaistów. Za zdobycie tzw. Korony Himalajów i Karakorum w 2010 otrzymał niezwykle prestiżową nagrodę Super Kolosa za swoje dokonania w górach wysokich. Ten uznany sportowiec dołączył właśnie do grona ambasadorów marki SAXX, którzy promują sport, również ten w najbardziej ekstremalnym wydaniu, przy jednoczesnej trosce o komfort i wygodę. Saxxy – szczególnie w kontekście wspinaczki wśród lodospadów, seraków i pionowych ścian – mogą okazać się jednymi z kluczowych elementów w ostatecznym powodzeniu akcji górskiej.

Piotr Pustelnik nowym ambasadorem marki SAXX (fot. mat. prasowy)

Mierzyć w najwyższe cele

Piotr Pustelnik zdobył najwyższe góry na świecie. Obok Krzysztofa Wielickiego oraz Jerzego Kukuczki jest trzecim polskim zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum. Swój podbój ośmiotysięczników zakończył w 2010 roku, wchodząc na Annapurnę. Sześć lat później został Prezesem Polskiego Związku Alpinizmu. Obecnie Piotr Pustelnik sprawdza się na polu polarnictwa, a jego nową idée fixe jest zdobycie bieguna południowego.

Ekstremalna drużyna

W składzie teamu SAXX znajdują się już m.in. ultramaratończycy Piotr Hercog i Bartłomiej Przedwojewski, kulturysta Michał Karmowski, czy podróżnik Bartosz Malinowski. W skali globalnej, bieliznę marki SAXX docenili także koszykarz Kevin Love, żywa legenda Cleveland Cavaliers oraz amerykański baseballista Jake Arrieta. Piotr Pustelnik dołączając do tego składu potwierdza, że w każdej dyscyplinie, nawet tak ekstremalnej jak wspinaczka wysokogórska, tak prozaiczna rzecz jak „komfort w kroku” jest kwestią kluczową:

Miałem okazję testować już różnego rodzaju bieliznę. Szwową, bezszwową, krótką i długą, stworzoną z całej masy tworzyw. Każda miała jakieś wady – ocierała lub chłonęła wilgoć. Teraz używam bielizny SAXX i jestem bardzo zadowolony. Producentowi udało się stworzyć bieliznę, którą nosi się tak, że ma się wrażenie, że jej nie ma. Jest komfortowa, ergonomiczna i po prostu bardzo przyjemna. W Saxxach biegam, chodzę po górach i na co dzień. Są naprawdę super. Gorąco każdemu je polecam!

Innowacyjne Saxxy sprawdzą się zarówno jako bielizna sportowa, jak i ta, którą nosimy na co dzień. Zostały zaprojektowane przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Zastosowano w nich nowatorski „hamak” na męskie klejnoty – rozwiązanie, które zapobiega pojawianiu się uczucia dyskomfortu w obrębie genitaliów, który może się pojawić m.in. po wielogodzinnym treningu czy wspinaczce. Uporczywy ból, nawet o stosunkowo małym natężeniu, będzie wpływał na naszą motywację, morale oraz komfort psychiczny, a te stanowią przecież kluczowe elementy składające się na ostateczny sukces w każdej dziedzinie sportu.

***

Bielizna marki SAXX (fot. SAXX)

SAXX – To bokserki i spodenki dla mężczyzn „stworzone na nowo”, za pomocą zastosowanych materiałów i nowych technologii. Marka to światowy hit w kategorii męskiej bielizny, po który za granicą sięgają znani sportowcy i gwiazdy. Od 2018 r. dostępna jest również w Polsce.

W Saxxach zastosowano technologię BallPark Pouch™, która dzięki specjalnemu hamakowi trzyma „kulki” we właściwym miejscu. Ponadto dzięki odwróconym szwom, ergonomicznej konstrukcji i super miękkiej, elastycznej gumie, bielizna ta uchodzi za niezwykle wygodną i idealnie dopasowaną do męskiego ciała. Zastosowanie innowacyjnych tkanin ułatwia z kolei odprowadzenie wilgoci z powierzchni skóry, dzięki czemu pozwala zachować komfort podczas długiej podróży czy uprawiania sportów.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0