HomeImprezy outdoor

Podejmij wyzwanie “Mountopia Grossglockner Ultra Trail”

110 km i 6500 m przewyższenia w 2 dni – zgłoś się już dziś do kolejnej edycji konkursu marki Dynafit.

Już 14 maja 2019 startuje „Mountopia GGUT”, czyli szósta edycja popularnego konkursu DYNAFIT – eksperta w dziedzinie górskich sportów wytrzymałościowych. Sportowcy z całego świata w dobrej dyspozycji fizycznej mają czas do 4 czerwca 2019, by zgłosić swój udział w konkursie i spróbować spełnić marzenie o pokonaniu ultramaratonu. Jedyny warunek: uczestnicy nie mogą posiadać umowy sponsorskiej. Ze wszystkich zgłoszeń panel jurorów składający się z profesjonalnych zawodników i ekspertów w dziedzinie sportów górskich wybierze 20 finalistów – 10 mężczyzn i 10 kobiet, którzy następnie w trwającej od 18 czerwca do 9 lipca rundzie finałowej rozgrywanej na stronie DYNAFIT za pomocą aplikacji trackingowej będą musieli wykazać się zaangażowaniem i determinacją, by udowodnić, że to właśnie oni zasługują na wygraną i udział w wyzwaniu Mountopia GGUT. 23 lipca jurorzy ogłoszą czworo zwycięzców (dwóch mężczyzn i dwie kobiety), którzy staną przed szansą spełnienia swojego wielkiego marzenia w sierpniu 2019 roku po zakończeniu oficjalnych zawodów GGUT.

Grossglockner Ultra Trail to wyjątkowe przeżycie: 110 kilometrów i 6500 metrów przewyższenia czynią ten bieg jednym z najtrudniejszych, ale też najatrakcyjniejszych w kalendarzu alpejskich biegów ultra. Jego trasa w znacznej części pokrywa się z tak zwanym “Glockner Circuit” – szlakiem dookoła Grossglocknera (3798 m n.p.m.), najwyższego szczytu Austrii. Linia startu i mety znajduje się w Kaprun w regionie Pinzgau kraju związkowego Salzburg. Trasa zlokalizowana w Parku Narodowym Wysokich Taurów prowadzi biegaczy przez trudny teren i wymaga siły zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Zwycięzcy konkursu zmierzą się więc z niezwykle ambitnym wyzwaniem, w którego realizacji pomoże im znający trasę jak nikt inny Klaus Gösweiner – pierwszy zawodnik na mecie Großglockner Ultra Trail w 2015 i 2017 roku. W okresie przygotowawczym będzie on służyć uczestnikom swoją wiedzą, udzielając ważnych porad i pomagając w treningu.

Twoja Mountopia to nasza misja! W konkursie może wziąć udział każdy pasjonat sportów górskich, który nie posiada umowy sponsorskiej. Rejestracja oraz więcej informacji dot. regulaminu i zasad uczestnictwa w konkursie dostępne są na http://www.dynafit.com/mountopia.

Mountopia GGUT / Harmonogram konkursu

  • 14 maja – 4 czerwca 2019 – Przyjmowanie zgłoszeń
  • 18 czerwca – 9 lipca 2019 – Runda finałowa
  • 23 lipca 2019 – Ogłoszenie zwycięzców
  • 23 sierpnia – 25 sierpnia 2019 – Mountopia GGUT

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0