HomeNowości z rynku

Materace Klymit – lekkie, kompaktowe i komfortowe

Klymit to amerykańska marka specjalizująca się w tworzeniu wyjątkowych materacy do spania. Pochodząca z Utah firma rozpoczęła działalność w 2007 roku od eksperymentów z użyciem argonu jako izolatora ciepła w branży sportowej. Maszyna, którą skonstruowali do tworzenia wzorów ostatecznie posłużyła do stworzenia dmuchanych mat do spania. Całkowicie nowe spojrzenie na zagadnienie snu w podróży zaowocowało powstaniem serii Static V. Czyżby natchnienie przyjechało wraz z amerykańską legendą jednośladów? Jedno jest pewne, V działa i to zaskakująco… cicho i wygodnie.

Unikatowe komory V połączone z aktywnymi bokami zmniejszają swobodny przepływ powietrza w materacu, co eliminuje tzw. efekt pływania w czasie zmiany pozycji. Nie towarzyszy temu żaden świst powietrza, szelest folii czy chrzęst materiału. Oryginalny kształt komór zapewnia równomierne wsparcie ciała śpiąc na plecach, boku jak i brzuchu. Zbliżając się do krawędzi boczne panele napinają się zapobiegając nagłemu wysunięciu materaca i stanowią wyczuwalną granicę maty. Zauważalne gołym okiem odstępy między komorami dają przestrzeń na rozprężenie się śpiwora pod ciałem dodając izolacji i miłego uczucia miękkości. Jeśli komuś brakowałoby innowacji, może sięgnąć po serię Inertia, której główną zaletą jest ażurowa konstrukcja, która gwarantuje najniższą wagę.

Marka pojawiła się w Polsce już dawno, jednak wtedy nasz rynek nie był jeszcze gotowy na taki produkt. Dopiero teraz wychowane na materacach samopompujących pokolenie przekonało się, że z powodzeniem można spać na powietrzu i szuka czegoś bardziej … pakownego, grubszego, wygodniejszego, lżejszego i w rozsądnej cenie.

(fot. Klymit)

Maty Static V dostępne są w trzech różnych gramaturach materiału stanowiąc odpowiedź na różne segmenty rynku od Fast&Light po dobry stosunek wagi do ceny. Każda z mat ma swój zimowy odpowiednik z syntetycznym wypełnieniem Klymalite. Naszym zdaniem wystarczy położyć się na materacach Klymit, by zrozumieć, że właśnie tego brakowało w plecaku czy sakwie rowerowej i na kolejnym noclegu w terenie.

(fot. Klymit)

Wszystkich informacji o materacach Klymit szukajcie za pomocą hasztagu #sleepoutside.

Dystrybutorem marki Klymit w Polsce jest firma NAMASTE z Poznania.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0