HomeNowości z rynku

Garmin® przedstawia serię fēnix® 6

Nowa seria multisportowych zegarków GPS z większymi wyświetlaczami, innowacyjnymi funkcjami treningowymi, wydłużonym czasem pracy baterii oraz pierwszy zegarek ładowany energią słoneczną od firmy Garmin.

Seria fēnix 6 (fot. Garmin)

Garmin ogłosił dzisiaj premierę nowej generacji flagowych multisportowych smartwatchy GPS – serię fenix 6. Urządzenia wyposażone zostały w nowe funkcje umożliwiające m.in. zarządzanie zużyciem energii czy rozplanowanie tempa biegu w czasie zawodów dzięki technologii PacePro™. Zegarki wyposażone zostały też w największy wyświetlacz wśród zegarków Garmin.

Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży:

Z dumą przedstawiamy ładowany energią słoneczną fēnix 6X Pro Solar, który oferuje użytkownikom wszystkie funkcje, których oczekują od serii fēnix wraz ze zwiększoną żywotnością baterii i większym wyświetlaczem. Nasza najnowsza technologia ładowania solarnego, to tylko jeden z elementów którym redefiniujemy oczekiwania wobec serii fēnix 6. To także wzbogacone funkcje, oraz odświeżony design, który przypadnie do gustu wszystkim sportowcom i podróżnikom.

fēnix 6X Pro Solar 

fēnix 6X Pro Solar (fot. Garmin)

To pierwszy zegarek Garmin ładowany energią słoneczną. Wykorzystano w nim transparentną soczewkę ładującą Power GlassTM, która pozwala wydłużeyć czas pracy baterii. Dzięki wyjątkowej technologii ładowania solarnego, użytkownicy zyskają więcej czasu, aby korzystać z funkcji treningowych, nawigacyjnych, słuchania muzyki i wielu innych. Czas pracy baterii w modelu fēnix 6X Pro Solar w trybie smartwatcha wynosi do 21 dni, plus dodatkowe 3 dni przy wykorzystaniu ładowania słonecznego (zakładając całodzienne noszenie z ekspozycją na słońce z przez 3 godzinny dziennie, przy nasłonecznieniu 50 000 luksów).

Seria fēnix 6 – Pro & Sapphire 

fēnix 6 Sapphire (fot. Garmin)

fēnix 6 i fēnix 6X to multisportowe zegarki GPS, które charakteryzują się wytrzymałą, a jednocześnie wyrafinowaną konstrukcją. Zostały zaprojektowane tak, by zapewnić maksymalny komfort i idealne dopasowanie do nadgarstka. Powiększone wyświetlacze mają teraz odpowiednio 1.3 oraz 1.4 cala, co oznacza zwiększenie powierzchni o odpowiednio 17% i 36%. fēnix 6S pozostaje zegarkiem dla osób o drobniejszej budowie i wyposażony został w wyświetlacz o przekątnej 1.2 cala.

Zegarki z serii fēnix 6 wyposażone zostały w jedyną w swoim rodzaju funkcję PacePro, która została stworzona z myślą o biegaczach i utrzymaniu strategii tempa podczas zawodów. Wskazówki dotyczące tempa dostosowane są teraz do profilu wysokości trasy. Zawodnicy mogą zaplanować swoje tempo w ustawieniach zegarka lub przygotować wcześniej trening w aplikacji Garmin ConnectTM na telefonie lub komputerze. W trakcie biegu, użytkownik może podejrzeć na tarczy zegarka docelowe tempo interwału, rzeczywiste tempo, dystans do następnego interwału, a także różnicę czasową wobec wyznaczonego celu. 

Co więcej, zegarki z serii fēnix 6 mają wgrane fabrycznie mapy TopoActive Europe, a także dodatkowe mapy dedykowane aktywnościom, takie jak plany ponad 2000 ośrodków narciarskich na całym świecie, czy 41 000 pól golfowych. Z pamięcią muzyczną na ponad 2000 utworów oraz dostępem do najpopularniejszych serwisów streamingowych (wymaga subskrypcji premium ) nie potrzebujesz już zabierać ze sobą telefonu, by słuchać ulubionej muzyki podczas aktywności.

Nowa funkcja Power Manager pozwala sprawdzić, jak ustawienia i czujniki zegarka wpływają na żywotność baterii. Aby mieć pewność, że zegarek nie rozładuje się podczas długiego biegu, pozostała ilość baterii może być prezentowana w formie timera, który odlicza pozostały czas pracy zegarka. Użytkownicy mogą zarządzać zużyciem baterii poprzez wyłączanie części funkcji – dzięki temu można zaoszczędzić cenne minuty, potrzebne do ukończenia treningu. Dla najbardziej zaangażowanych sportowców, seria fēnix 6 oferuje popularną funkcję ClimbPro, która pozwala biegaczom i rowerzystom sprawdzić profil wzniesienia podczas podjazdów i podbiegów.

Zegarki z serii fēnix 6 odbyła się dziś w czasie festiwalu biegów górskich Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB®) w Chamonix. Od 26 sierpnia do 1 września można odwiedzić stoisko Garmin i obejrzeć kolekcję na żywo w miasteczku festiwalowym UTMB.

Michel Poletti, założyciel i jeden z dyrektorów UTMB:

Garmin jest wieloletnim partnerem UTMB i jesteśmy zaszczyceni, że w tym roku Chamonix Mont-Blanc zostało wybrane na miejsce, w którym odbywa się premiera najnowszej osłony serii fēnix. Tak jak UTMB jest punktem odniesienia dla biegów górskich na całym świecie, tak seria fenix 6 jest wzorcem zegarków GPS dla wszystkich sportowców i podróżników. Miejsce dzisiejszej premiery to idealna kombinacja tych dwóch światów.

Zegarki z serii fēnix 6 mają pełną gamę łatwych i gotowych do użycia funkcji, takich jak predefiniowane profile treningowe, czy szacunki pułapu tlenowego uwzględniające wysokość nad poziomem morza i temperaturę otoczenia. Wszystkie modele mają unowocześniony nadgarstkowy pomiar tętna (dokładność pomiaru aktywności), który monitoruje poziom stresu przez cały dzień i działa pod wodą podczas treningów pływackich. Technologia Pulse Ox (to nie jest urządzenie medyczne i nie jest przeznaczone do stosowania w diagnostyce lub monitorowaniu stanu zdrowia; patrz Garmin.com/ataccuracy. Pulse Ox nie jest dostępny we wszystkich krajach) mierzy poziom saturacji krwi, uzupełniając dane monitoringu snu i aklimatyzacji na wysokościach. Innowacyjna funkcja Body BatteryTM, która mierzy poziom energii, pozwala sprawdzić zapasy sił w danym momencie i zaplanować optymalny czas na trening, sen lub odpoczynek. 

Z zegarkami serii fēnix 6 łatwo pozostać w kontakcie przez cały dzień dzięki informacjom z telefonu o przychodzących połączeniach, smsach, mailach i innych powiadomieniach (gdy połączone z kompatybilnym spartfonem; sprawdź Garmin.com/ble). Wszystkie modele mają funkcję zbliżeniowych płatności Garmin PayTM, dzięki której użytkownicy nie muszą za każdym razem pamiętać o zabieraniu ze sobą gotówki czy karty płatniczej. Wystarczy nacisnąć guzik i zbliżyć zegarek do odpowiedniego miejsca – ta usługa dostępna jest już w większości krajów na świecie.

Zegarki z serii fēnix 6 dostępne są od dziś w sugerowanej cenie detalicznej € 599.99.

Informacja prasowa marki Garmin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0