HomeRynek outdoor

Oberalp nowym właścicielem marki Evolv

Grupa Oberalp, właściciel marek Salewa, Dynafit, Pomoca i Wild Country wykupiła amerykańskiego producenta butów wspinaczkowych, markę Evolv.

Do niedawna właścicielem Evolva była firma BRS Outdoor Holdings. W czerwcu tego roku markę przejął włoski potentat branży outdoor, Oberalp. Ruth Oberrauch, jeden z właścicieli grupy uzasadnia decyzję:

Uzupełnienie naszego portfolio o markę Evolv pozwala nam oferować kompletny zestaw dla wspinaczy skalnych – w ofercie mam przecież produkty Wild Country, międzynarodowego lidera w kategorii sprzętu wspinaczkowego.

Grupa Oberalp pragnie pozostać skupiona na sportach górskich – świadczy o tym dobór marek w ofercie – niemniej, poszerza grono potencjalnych klientów. Christoph Engl, CEO Oberalp, tłumaczy:

Chcemy nadal robić to na czym się znamy i co jest naszą pasją. A są to wszelkie aktywności górskie, nawet jeśli przybierają formę sportu halowego, tak jak jest to w przypadku wspinaczki na sztucznych ścianach. Pozyskanie marki Evolv to krok logiczny i zgodny z naszą strategią – buty wspinaczkowe w ofercie pozwolą nam dotrzeć do nowych klientów.

Nowy właściciel planuje zainwestować w rozwój Evolva na rynkach rodzimych (USA i Kanady) oraz wykorzystać dystrybucyjną siłę grupy by wzmocnić pozycję marki w Europie i Azji. Przedstawiciele marki przewidują, że w najbliższych latach wspinaczka będzie cieszyć się coraz większą popularnością. Przyczynią się do tego Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 oraz dynamiczny rozwój obiektów sportowych w miastach.

Evolv – marka butów wspinaczkowych uzupełni portfolio grupy Oberalp (fot. Bobby Sorich / Evolv FB)

Evolv to amerykańska marka z wieloletnią tradycją, w Polsce znana również od lat. W 2003 r. założył ją Brian Chung. Główna siedziba firmy niezmiennie znajduje się w Los Angeles w Kalifornii, a Chung nadal odgrywa kluczową rolę w procesach zarządzania marką i rozwojem produktów. Kolekcję butów wspinaczkowych będącą rdzeniem produkcyjnym firmy uzupełniono w ostatnich latach o buty z kategorii lifestyle. Twórca Evolva postrzega przejęcie jako szansę rozwoju dla swojej marki:

Dołączenie do grupy Oberalp to zaszczyt. Jestem podekscytowany i cieszę się, że wspólnie będziemy w stanie zbudować silną pozycję Evolva w skali globalnej. Zawsze szanowałem zaangażowanie marek z portfolio Oberalp za ich wkład w rozwój innowacyjnych produktów w naszej branży, a także zrównoważoną filozofię prowadzenia biznesu. Są to wartości, które podzielamy również w naszej firmie.

Drew Saunders, General Manager Oberalp North America, jest również zadowolony z nowo zawiązanej współpracy:

Cieszymy się, że będziemy mogli pracować z Brianem i ekipą Evolva. Wzmocnimy markę w USA i Kanadzie, a także zagranicą. Evolv, najnowszy członek grupy Oberalp ma wielki potencjał, który wspólnie możemy wykorzystać.

Co ciekawe, rozrastająca się silnie grupa Oberalp jest nadal biznesem rodzinnym. Główna siedziba firmy mieści się w Bolzano we Włoszech. Łącznie Oberalp zatrudnia niemal 700 osób na całym świecie.

Główna siedziba grupy Oberalp (fot. oberalp.com)

Więcej informacji na temat grupy Oberalp znajdziecie w wywiadzie:

Michał Gurgul
źródła: Compass Advisors, climbingbusinessjournal.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0