HomeImprezy outdoor

Zawody wspinaczkowe podczas SNOW EXPO 2019

Podczas zbliżających się targów SNOW EXPO 2019 na stadionie PGE Narodowym w Warszawie rozegrane zostaną zawody wspinaczkowe. Sponsorem nagród została firma Wild Country/Oberalp.

fot. SNOW EXPO

Zawody wspinaczkowe zostaną rozegrane na ruchomej ściance wspinaczkowej Sali Rocks i nie będą pozbawione całkiem poważnych nagród dla najlepszych. Zadanie przygotowania ścianki na potrzeby rywalizacji wziął na siebie Andrzej Mecherzyński-Wiktor “Mechanior”, który tym samym będzie autorem “dróg” wspinaczkowych na zawody. Ścianka sama w sobie jest niewielka, niemniej odpowiednia gospodarka kolorami chwytów pozwala ułożyć na niej nawet kilkudziesięcioruchowe sekwencje. Tym samym, zawody przyjmą charakter raczej wytrzymałościowy, zbliżony do rywalizacji z liną. Do współpracy podczas zawodów zaprosiliśmy również warszawskie areny wspinaczkowe, w których zawody będą reklamowane i które będą w SNOW EXPO uczestniczyć.

fot. SNOW EXPO

Tymczasem jeszcze raz serdecznie zapraszamy firmy z branży outdoor do udziału w IV edycji „SNOW EXPO – nie tylko dla narciarzy”, która zgromadziła już najważniejszych wystawców z branży narciarskiej i turystyki zimowej z całej Europy. Pod tym względem jesteśmy absolutnie bezkonkurencyjni w Polsce. Równie bogata jest lista naszych partnerów medialnych – absolutnie najlepszych w branży oraz lista gości specjalnych, którą wkrótce opublikujemy. Do wydarzenia pozostało 53 dni, jest to więc najwyższy czas na dobrą decyzję.

Pozdrawiamy sportowo i zapraszamy,

organizatorzy SNOW EXPO

fot. SNOW EXPO

***

Zasady zawodów wspinaczkowych:

  • Zawody rozegrane zostaną w dwóch kategoriach: amatorzy i profesjonaliści. Profesjonalistami są zawodnicy klasyfikowani w Pucharze Polski, instruktorzy wspinania oraz osoby prezentujące sportowy poziom wspinania; amatorami – pozostali wspinacze. Ewentualne wątpliwości należy rozstrzygać odwołując się do analogicznego podziału obowiązującego na zawodach towarzyskich, w ostateczności – decyzji Organizatora.
  • W każdej kategorii obowiązuje dodatkowo podział: kobiety/mężczyźni.
  • Zawody składają się z dwóch rund: eliminacyjnej i finałowej. W rundzie finałowej startuje osiem najlepszych zawodniczek i ośmiu najlepszych zawodników eliminacji.
  • Start w każdej z rund polega na oddaniu pojedynczej próby na przygotowanej “drodze” wspinaczkowej, na której każdy kolejny chwyt jest punktowany, zaś o wyniku decyduje liczba zdobytych punktów, ewentualnie postęp w kierunku kolejnego chwytu (porównaj: zasady zawodów w prowadzeniu PZA).
  • W razie dużej liczby uczestników, organizator może zdecydować o wprowadzeniu czasowego limitu trwania próby.
  • Miejsca ex-equo są dopuszczalne w eliminacjach i w finale (w przypadku finału: tylko wobec równego wyniku z eliminacji), z wyjątkiem pierwszego miejsca w finale. W przypadku, w którym więcej niż jeden zawodnik osiąga najlepszy wynik w finale oraz wyniki rundy eliminacyjnej są równe w odniesieniu do zainteresowanych zawodników, przeprowadza się superfinał na zmodyfikowanej drodze finałowej.
  • Eliminacje i finał rozgrywane są w formule flash, przy czym podczas finału zawodnicy oczekujący na start nie mogą wzajemnie oglądać startów swoich koleżanek/kolegów.
  • Szczegółowy regulamin zawodów zostanie opublikowany najpóźniej na dwa tygodnie przed zawodami na www.snowexpo.pl

fot. SNOW EXPO

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0