HomeImprezy outdoor

Startuje 10. TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy – Zdrój

W dniach 6 – 8 września w Krynicy – Zdrój odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja jednej z największych ogólnopolskich imprez biegowych – TAURON Festiwal Biegowy. Podczas trzech dni rywalizacji biegacze zmierzą się ze sobą w ponad 30 konkurencjach na trasach ulicznych i górskich o łącznej długości ponad 300 km. Pula nagród tegorocznej edycji wyniesie blisko pół miliona złotych w gotówce, ponadto do najlepszych zawodników trafią nagrody rzeczowe o łącznej wartości ponad 150 tysięcy złotych. Sportowej rywalizacji w malowniczych plenerach Beskidu Sądeckiego towarzyszyć będą targi EXPO, na których pojawi się niemal 80 wystawców, w tym Hoka One One – producent innowacyjnego obuwia dla biegaczy.

TAURON Festiwal Biegowy (fot. materiały organizatora)

Festiwal Biegowy w Krynicy co roku przyciąga coraz większą liczbę uczestników – zarówno osób czynnie startujących w zawodach sportowych, jak i miłośników sportu, rekreacji i zdrowego trybu życia, często kibicujących swoim bliskim. Liczby nie kłamią – w 2015 roku udział w zawodach wzięło udział ok. 7,2 tysiąca uczestników, w 2016 i w 2017 – ponad 8 tysięcy, a w zeszłorocznej edycji swój udział potwierdziło niemal 10 tysięcy startujących. Co ważne, zapisy podczas tegorocznej edycji są otwarte, co oznacza brak limitów czy losowania uczestników  także w biegach górskich i ultra. 

Tendencja wzrostowa obserwowana jest również we frekwencji na targach EXPO. W roku 2014 odwiedziło je ponad 15 tysięcy osób, a w kolejnych latach – odpowiednio – 17, 18 i 20 tysięcy osób. Biorąc pod uwagę rekordową ilość startujących oraz sukcesywnie rosnącą popularność biegania w Polsce, uzasadnione staje się przypuszczenie organizatorów, iż w czasie tegorocznego EXPO również zostanie pobity rekord frekwencji. 

Tegoroczne EXPO po raz kolejny odbędzie się na powierzchni 1 400 m² w hali targowej Domu Forum przy Al. Nowotarskiego 7. W bieżącej edycji swój udział potwierdziło niemal 80 wystawców – nie tylko oferujących sprzęt dla biegaczy i sportowców, ale i produkty oraz usługi z takich dziedzin jak zdrowie i uroda, moda i styl czy turystyka. EXPO wystartuje w piątek 6 września o godz. 14:00 i potrwa do godz. 22:00, następnie w sobotę odbędzie się od godz. 07:00 do 21.30 i w niedzielę od 07:00 do 17:00. 

Co Hoka One One przygotowała dla swoich fanów? Podobnie jak w roku poprzednim, również i w bieżącej edycji na odwiedzających stoisko czeka rabat 15% od standardowej ceny na wszystkie modele dostępne na stoisku, w tym absolutne nowości na sezon jesienno – zimowy.

Ci, którzy nie wiedzą lub nie są pewni, który model najlepiej odpowiada ich preferencjom, będą mogli przetestować kluczowe modele z kolekcji producenta, m.in. trailowy Speedgoat 2, miejski Clifton 4 czy łączący cechy obu z nich Challenger ATR 4. Łącznie w Krynicy – Zdrój dostępnych będzie 71 par obuwia w rożnych rozmiarach, zarówno dla pań, jak i dla panów. Każdy z uczestników imprezy, niezależnie czy startuje w zawodach czy jedynie kibicuje innym, będzie mógł zupełnie za darmo, na okres 24 godzin, wypożyczyć wybrane modele obuwia. Wystarczy zgłosić się do stoiska Hoka One One, dobrać odpowiednie obuwie i …cieszyć się bieganiem! Będzie też gratka dla miłośników konkursów – na stoisku producenta odbędzie się konkurs, w którym do wygrania będzie voucher na wybrane obuwie Hoka One One oraz obrandowane gadżety. Zadanie wymagać będzie zwinności, bowiem na chętnych czekać będą puzzle, a zwycięży osoba, która ułoży je w najkrótszym czasie. Co więcej, Hoka One One organizuje również konkurs na oficjalnym fanpage’u Festiwalu Biegowego. Trzy osoby, którę najlepiej wytypują czas, z jakim Bieg 7 Dolin na 64 km ukończy Katarzyna Solińska  – zawodniczka Hoka One One Team Poland – otrzymają vouchery na obuwie!

Więcej szczegółów – zarówno dotyczących biegów, jak i targów EXPO – znajduje się na oficjalnej stronie imprezy:

Informacja prasowa RAVEN

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0