HomeNowości z rynku

Na przekór chłodom – nowa kolekcja Merrella

Nadchodzi jesień, a wraz z nią coraz bardziej kapryśna aura. Pogoda to jednak nie przeszkoda do aktywności fizycznej, jeśli jesteśmy do niej dobrze przygotowani. Kiedy robi się zimniej, nasze stopy potrzebują szczególnej ochrony, zarówno na szlaku, jak i w mieście. Merrell, prezentuje jesienno-zimową kolekcję, dostosowaną do tych trudniejszych warunków. W katalogu marki znajdziemy obuwie hikingowe, biegowe oraz miejskie.

Na przekór chłodom – nowa kolekcja Merrella (fot. mat. prasowe)

Idealne w terenie buty hikingowe

Każdy, kto choć raz wyruszył na szlak jesienią lub zimą wie, jak nieprzewidywalna potrafi być pogoda w górach. Właśnie dlatego warto postawić na niezawodność. Merrell, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii, oferuje specjalistyczne buty, które wspierają bezpieczeństwo i wygodę w najbardziej wymagających warunkach. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Po pierwsze, na wodoodporność. W butach Merrell sprawdzone membrany GORE-TEX® oraz M-Select™ DRY, dbają o to, aby wilgoć nie dostała się do wnętrza buta, pozostawiając stopę suchą. Wspomniane membrany znajdziemy m.in. w modelach Ontario 85 Mid Waterproof oraz Zion Waterproof, które sprawdzą się zarówno podczas ulewy na szlaku, jak i wtedy, gdy przyjdzie nam mierzyć się z błotem, czy górskimi strumykami. Przygotowując się na jesienno-zimowe wędrówki warto pamiętać także o odpowiedniej izolacji stopy. Znajdziemy ją m.in. w modelu Thermo 6 Waterproof wyposażonym w technologię M-Select™ WARM 200 g, która zatrzyma ciepło wewnątrz buta. Późna jesień i zima to także sezony, w trakcie których nie raz na naszej drodze pojawi się zamarznięty śnieg i lód. Chodzenie po takiej nawierzchni może być niebezpieczne, dlatego warto zadbać o dobrą przyczepność i sięgnąć po obuwie z technologią Vibram Arctic Grip™ zmniejszającą ryzyko poślizgnięcia się, czy upadku. Znajdziemy ją np. w butach Thermo Glacier Mid Waterproof z najnowszej kolekcji.

Ontario 85 Mid Waterproof (fot. Merrell)

Aktywnie i bez przeszkód

Modele biegowe Merrell na sezon jesień-zima są doskonale przystosowane do trudnych warunków. Podczas niesprzyjającej pogody, warto wybrać modele takie jak MTL Astrum z wodoodporną osłoną M-Select™ Shield, działającą jak tarcza ochronna, która odpycha wilgoć. Niezmiennie ważne jest też bezpieczeństwo, szczególnie podczas szybkich zbiegów i nagłych skrętów. W takich sytuacjach sprawdzi się wzmocnienie Hyperlock™ TPU, wokół pięty zwiększające stabilizację. Technologię tę znajdziemy m.in. w modelu Vapor Glove 4. Dla biegaczy poszukujących butów z dobrą podeszwą, Merrell przygotował propozycję modeli (np. Agility Peak Flex 3 GTX), w których kultowy materiał Vibram® występuje w grubszej wersji Megagrip. Podeszwa ta charakteryzuje się potrójną gęstością zainspirowaną tą zastosowaną w oponach zimowych. W jesienno-zimowej kolekcji marki wielbiciele biegania znajdą też obuwie minimalistyczne wspierające jak najbardziej naturalny ruch stopy, jak na przykład w bucie Bare Access Flex. W tym samym modelu, Merrell zastosował także zaawansowaną technologię FLEXconnect™ EVA – dla dobrej elastyczności podczas biegu.

MTL Astrum z wodoodporną osłoną M-Select™ Shield (fot. Merrell)

Codziennie pewnym krokiem

Wygodne buty to takie, które nie tylko dają nam komfort, ale też dodatkowe wsparcie dla stóp podczas pieszych wędrówek. Miejskie buty z jesienno-zimowej kolekcji Merrell doskonale sprawdzą się nie tylko na co dzień, ale także podczas dłuższych wędrówek: na dalekich spacerach, czy podczas zwiedzania, kiedy ważna jest ochrona przez wiatrem, wodą oraz zapewnienie odpowiedniej temperatury. Dobrym rozwiązaniem zapewniającym komfort jest zatrzymująca ciepło izolacja M-Select™ WARM, zastosowana np. w damskim modelu Haven Bluff Polar. Gdy na ulicach zrobi się ślisko, ważna będzie też dobra przyczepność. Wspiera ją technologia M-Select™ GRIP zastosowana w obuwiu miejskim, np. w modelu Ashford w wersji zarówno przed, jak i za kostkę. Podeszwa ta posiada wypustki, które dobrze trzymają się podłoża, zapewniając stabilność. Poza zaletami płynącymi z zastosowanych technologii, modele marki Merrell charakteryzują się też dopracowanym designem. Ich klasyczny wygląd, uniwersalna paleta kolorów oraz spektrum wykorzystanych materiałów sprawiają, że buty te sprawdzą się w jesienno-zimowej garderobie każdego entuzjasty outdooru.

Haven Bluff Polar (fot. Merrell)

Dobre praktyki

Merrell podąża starannie wybraną ścieżką, a w swojej ofercie sięga zarówno po innowacyjne, jak i sprawdzone rozwiązania. W najnowszej kolekcji marki znajdziemy propozycje wegańskie, ale także modele, w których częściowo użyte zostały materiały pochodzące z recyklingu. Ciekawym rozwiązaniem jest np. wykorzystanie w wyściółce modelu Bare Access XTR Sweeper oddychającej siateczki, która w 40% została pozyskana z recyklingu.

Informacja prasowa marki Merrell

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0