HomeKonferencje

Już niedługo European Outdoor Summit 2019 w Interlaken

Już za kilka dni rozpocznie się European Outdoor Summit 2019 – najważniejsza europejska konferencja branży outdoor. Tegoroczny EOS odbędzie się w szwajcarskim Interlaken w dniach 26-27 września. U stóp Eigeru spotkają się przedstawiciele 100 firm outdoorowych, w sumie ponad 200 CEO, dyrektorów, głównych menadżerów, dziennikarzy oraz liderów opinii.

EOS to świetne miejsce nie tylko do zdobywania wiedzy, ale również nawiązywania kontaktów. Organizatorzy konferencji dokładają wielu starań, aby lista kluczowych prelegentów była atrakcyjna oraz, co najważniejsze, istotna pod względem merytorycznym. Tegoroczna konferencja odbędzie się pod hasłem – “The Outdoor Industry – Redefining Boundaries” (Branża outdoor – nowa definicja granic).

EOS ogłosił kolejnych kluczowych prelegentów. Znajdzie się wśród nich Anne Skare Nielsen, Chief Futurist and Partner w Future Navigator. Prezentacja pod tytułem “From More to Better (or Why the Next 10 Years Will be Amazing)” będzie dobrym wprowadzeniem do tematyki podejmowanej przez kolejnych prelegentów. A będą nimi m.in. Chris Doyle, Executive Director Europe & Central Asia w Adventure Travel Trade Association, Jamie Andrew Obe, Amputee Mountainee, czy Malcom Newbery z Malcom Newbery Consulting.

Doyle wygłosi wykład „Forging New Paths: Accessing Gear-hungry, Passport-wielding Adventure Travellers”, w którym pojawią się zagadnienia związane z przekształcaniem się tradycyjnych łańcuchów dostaw zarówno dla firm produkujących sprzęt outdoorowy, jak i dla segmentu turystyki przygodowej. Zmiany wzmacniane są poprzez ogólny trend oderwania się ludzkości od natury, w takim otoczeniu potrzeba liderów, którzy będą otwarci na poszukiwanie nowych rozwiązań, wykraczających poza utarte paradygmaty. Rozwiązań, które mogą przynieść pełen profitów i do tego zrównoważony model prowadzenia biznesu. Więcej o Chrisie Doyle znajdziecie tutaj.

Z kolei Obe opowie o swoich unikalnych doświadczeniach wspinacza pozbawionego dłoni i stóp (w wyniku odmrożeń lekarze musieli dokonać amputacji). Obe jako pierwszy alpinista z taką niepełnosprawnością zdobył Matterhorn i Kilimandżaro, oraz był pierwszym, który ukończył triathlon Iron Man. Więcej o Jamie Andrew Obe – tutaj.

Prelekcja Newberego będzie nawiązywała do głównego motta konferencji, jej tytuł brzmi: „Redefining your Supply Chain for Today’s World”. Malcolm przeanalizuje zmiany jakie można zaobserwować w branży modowej, która zmieniła i uelastyczniła łańcuchy dostaw. Stare, skostniałe modele zostały zastąpione błyskawicznie reagującymi na zmiany relacjami biznesowymi. Autor zadaje pytanie: czy outdoor ma prawo zignorować tę transformację?

Oto pełna lista głównych mówców EOS 2019:

 • Anne Skare Nielsen – Future Navigator:  From More To Better (or Why the Next 10 Years Will Be Amazing)
 • Pippa Goodman – Foresight Factory: The Changing Boundaries of Engagement
 •  Marcus Dapp – Swiss Federal Institute of Technology:  Finance 4.0 – The Dawn of Open Cryptoeconomic Networks
 • Marta Pellegrino – Oberalp: Partnering for a More Sustainable Business
 • Kai Landwehr – myclimate: #FridaysForFuture Meets the EOS – The Temperature on the Streets
 • Steve Scott – Kendal Mountain Festival: Redefining Boundaries – An Evolution of Outdoor and Adventure Filmmaking
 • Chris Doyle -ATTA: Forging New Paths: Accessing Gear-hungry, Passportwielding Adventure Travellers
 • Magnus Ohlsson – We Hunt For Heads: The Challenge of Change 2020
 • Richard Leedham – Outdoor Gear for Good: Working Together to Turn Our Trash in to Treasure
 • David Ekelund – Icebug: Taking Climate Action – An Opportunity You Can’t Afford To Miss
 • Scott Nelson – European Outdoor Group: Single Use Plastics Project: Reducing and Eliminating Plastics from the Outdoor Industry Value Chain
 • Benita Matofska – The Sharing Economy: Become a Changemaker Company of the Future
 • Tomas Vucurevic – BRAIND: Redefining Boundaries – From Performance to Purpose – Towards a Next Generation of Ingredient Branding
 • Jeppe Thøgersen – Silkeborg Kommune:  The Silkeborg Project – Outdoor as a Central Part of Local Government Strategy
 • Jens Klein – AMSilk: The Polymer Industry’s Unsolved Dilemma
 • Donna Carpenter – Burton Snowboards: Staying True – The Importance of Company Values
 • Jamie Andrew OBE: Beyond Boundaries
 • Wolfgang Greiner – Journalist & moderator for the EOS 2019

Głównymi punktami konferencji będą m.in. zagadnienia związane z wyzwaniami, jakie stoją przed menadżerami i właścicielami firm. Co takiego biznesowi liderzy powinni robić, aby tworzyć firmę przyszłości? Nie da się bowiem ukryć, że zarówno reguły działań przedsiębiorstw, jak i ograniczenia sztywnych modeli biznesowych powinny zostać przemyślane na nowo. Zdolności liderów oraz zarządzanych przez nich zespołów do przekształcenia struktur organizacji w taki sposób, aby mogły one wspierać innowacje oraz adaptować się do dynamicznych zmian, będą ważnym czynnikiem, od którego w przyszłości zależeć może sukces firmy.

European Outdoor Summit 2019 odbędzie się w szwajcarskim Interlaken

Kluczowe wykłady oraz towarzyszące im prezentacje rzucą również światło na rolę strategii outsourcingowych. Zmiany doprowadzą w efekcie do tego, że siła robocza firm będzie kombinacją zewnętrznych oraz wewnętrznych specjalistów. Połączenie tego zjawiska z wdrażaniem kooperacji oraz zacieśnianiem relacji z innymi gałęziami przemysłu, konkurentami i społecznościami, dostarczy nowych doświadczeń, korzyści (ekonomia skali), kreatywności oraz różnorodności. To niezwykle złożony biznesowy świat. Tym bardziej czas poświęcony na zdobywanie wiedzy, przemyślenia oraz networking w tych tematach będzie świetną inwestycją dla uczestników konferencji EOS 2019.

Sala główna Congress Centre, Kursaal Interlaken. Siedziba European Outdoor Summit 2019

European Outdoor Summit 2019 odbędzie się w Congress Centre, Kursaal Interlaken. Interlaken zlokalizowane, jest również łatwo dostępne dzięki transportowi publicznemu z lotnisk w Bernie, Bazylei, Zurichu i Genewie. Centrum Kongresowe w Interlaken leży pomiędzy dwoma jeziorami i otoczone jest unikalnymi masywami górskimi. Łatwo do niego trafić z dwóch pobliskich stacji kolejowych.
Rejestracja uczestników jest jeszcze otwarta. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie europeanoutdoorsummit.com.

Źródło: European Outdoor Summit

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0