HomeNowości z rynku

W trzy godziny do Alp

Podróż na narciarski, wspinaczkowy, czy turystyczny wypad przez Wiedeń, Monachium lub Zurych to wygodny sposób na spędzenie w górach końcówki zimowego urlopu. Pochodzące z krajów alpejskich, gdzie po raz pierwszy narodziło się narciarstwo, linie SWISS, Austrian Airlines oraz Lufthansa miłość do gór i sportów zimowych mają wpisane w swoje DNA.

Austrian Airlines – Lufthansa Group (fot. arch. Lufthansa Group)

Olimpijskie trasy w Innsbrucku

Rejs Austrian Airlines z Warszawy do Wiednia zajmuje jedynie godzinę i 25 minut. Po krótkiej przerwie na pyszny strudel na lotnisku Wiedeń-Schwechat oraz dzięki wygodnej przesiadce na jedno z pięciu codziennych połączeń do Innsbrucka, już po kolejnej godzinie olimpijskie trasy stają przed podróżnymi otworem.

Samo lądowanie na lotnisku Innsbruck Kranebitten, położonym w malowniczej dolinie otoczonej przez szczyty sięgające 1400 m, jest już wyjątkowym przeżyciem. Lotnisko oddalone jest od centrum Innsbrucka o 4 km.

Otoczona alpejskimi szczytami i niepowtarzalną historyczną aurą Innsbrucka austro-węgierska architektura tworzy wyjątkową atmosferę. To austriackie miasto było gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1964 oraz 1974 roku, oraz Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w 2012 roku. Obecnie olimpijskie stoki czekają na wszystkich narciarzy.

Najbliżej miasta znajduje się góra Patscherkofel, gdzie kurort narciarski, położony na poziomie 1400 m, zapewnia odpowiednie warunki dla narciarzy oraz miłośników snowboardów i innych sportów zimowych. W promieniu 35 km znajdują się również takie resorty jak Seegrube-Nordkette, Glungezer, Mutterer Alm, Axamer Lizum, oraz romantyczny i zawsze słoneczny Kühtai – jeden z najwyżej położonych ośrodków w Austrii, gdzie śnieg pokrywa stoki do ostatnich dni kwietnia.

Linie Austrian Airlines zapewniają przewóz bagażu sportowego bez dopłaty, dopóki limit bagażu podany na bilecie nie jest przekroczony pod względem liczby sztuk lub wagi. Austrian Airlines obsługuje 18 cotygodniowych połączeń pomiędzy Wiedniem a Warszawą oraz 13 cotygodniowych połączeń pomiędzy Wiedniem a Krakowem.

Lufthansa – Lufthansa Group (fot. arch. Lufthansa Group)

Monachium: wrota do Alp

Alpejski klimat otacza podróżnych tuż po lądowaniu na lotnisku w Monachium. Pasażerowie mogą podziwiać górską panoramę, położonych zaledwie kilkadziesiąt kilometrów dalej na południe masywów górskich, które kuszą miłośników sportów zimowych różnorodnością oferowanych aktywności.

Garmisch-Partenkirchen jest kurortem położonym najbliżej Monachium. Fani skoków narciarskich z pewnością kojarzą go jako jeden z przystanków Turnieju Czterech Skoczni. W mieście dostępne są także tradycyjne stoki (Hausberg, Kreuyeck oraz Alpspitz/Ostenfelderkopf). Na miejscu narciarze znajdą 40 km sztucznie naśnieżanych tras i 5 szlaków prowadzących do doliny. Najdłuższy zjazd w Osterfelderkopf ma 8,8 km długości i rozpoczyna się na wysokości 1300 m.

W promieniu 100 km od portu przesiadkowego Lufthansy w Monachium znajdują się także inne kurorty. Dostępność wygodnych przesiadek na połączenia kolejowe oraz autobusowe gwarantuje podróżnym łatwe dotarcie do stoków. Lufthansa obsługuje w Polsce 122 cotygodniowe rejsy do Monachium z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Rzeszowa i Warszawy.

Lufthansa zapewnia przewóz bagażu sportowego w ramach bezpłatnego bagażu, o ile liczba sztuk i ich waga nie przekraczają limitu bezpłatnego bagażu obowiązującego w danej klasie podróży.

SWISS – Lufthansa Group (fot. arch. Lufthansa Group)

SWISS – twoje narty lecą z tobą za darmo

Jako narodowy szwajcarski przewoźnik, SWISS z dumą wspiera coroczne zawody w Lauberhorn, jeden z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych przystanków narciarskiego Pucharu Świata. Jako partner Swiss-Ski, linia towarzyszy szwajcarskiej reprezentacji narciarzy podczas zagranicznych wyjazdów w ramach mistrzostw świata oraz zawodów organizowanych przez FIS. SWISS zachęca również swoich klientów do zainteresowania się sportami zimowymi. Sprzęt narciarski oraz snowboardowy jest przewożony bezpłatnie na wszystkich trasach oferowanych przez przewoźnika. Dzięki nowemu programowi Stopover Switzerland, pasażerowie SWISS podróżujący przez Zurych mogą spędzić w Szwajcarii nawet cztery dni, które mogą wykorzystać na aktywny wypoczynek na stoku lub na zwiedzanie najpiękniejszych miejsc na świecie.

Dzięki stacji pociągów położonej w podziemiach lotniska podróżni nie muszą polegać na autobusach lub prywatnych środkach transportu, by dostać się do wybranego kurortu. To rozwiązanie powoduje, że pasażerowie porannych rejsów jeszcze przed lunchem mogą cieszyć się aktywnym wypoczynkiem na stokach we Flumserbergu – jednym z ulubionych ośrodków narciarskich mieszkańców Zurychu.

Dwugodzinna podróż pociągiem otwiera przed narciarzami kolejne kurorty, takie jak Amden, Stoops-Fronalpstock, oraz Mythen, w którym położony jest Mythenpark – raj dla miłośników snowboardu i freestyle’u – przygotowany z myślą zarówno o tych bardziej doświadczonych, jak i początkujących.

SWISS Alpine Lounge w Terminalu A na lotnisku w Zurychu, otwarty dla klientów biznesowych SWISS (fot. Lufthansa Group)

Wracając do Polski, podróżni mogą zrelaksować się w SWISS Alpine Lounge w Terminalu A na lotnisku w Zurychu (otwartym dla klientów biznesowych SWISS). Nowy lounge łączy urok rustykalnego, choć nowoczesnego domku w górach z wygodą i standardami wyznaczanymi przez SWISS. W jego sercu znajduje się klimatyczny piec, na którym przygotowywane są sezonowe dania dla gości. Na podróżnych czeka również fontanna z wodą pitną.

SWISS Alpine Lounge w Terminalu A na lotnisku w Zurychu, otwarty dla klientów biznesowych SWISS (fot. Lufthansa Group)

Jako linia stworzona z myślą o narciarzach, SWISS zapewnia bezpłatny transport jednego zestawu sprzętu narciarskiego lub snowboardowego poza standardowym limitem bagażu. Podróżni w Klasie Ekonomicznej mogą przewozić jedną sztukę bagażu o wadze nieprzekraczającej 23 kg, a w Klasie Biznes 2 sztuki o wadze do 32 kg.

SWISS oferuje 30 cotygodniowych połączeń pomiędzy Zurychem a Warszawą, Krakowem, Gdańskiem i Wrocławiem.

Lufthansa Group
Artykuł sponsorowany

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0