HomeNowości z rynku

KEEN: Zew natury!

Kolekcja KEEN wiosna/lato 2020 oferuje wydajność i wszechstronność nanowe, letnie, piesze górskie trasy, wnosząc do codziennych wędrówek dzikieprzygody. Nowymi rozwiązaniami technologicznymi KEEN robi także kolejnypozytywny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju.

Kolekcja KEEN wiosna/lato 2020 (fot. KEEN)

Na wiosnę/lato 2020 KEEN stawia najbardziej na wszechstronność w kategorii obuwia górskiego dzięki nowym lekkim modelom butów trekkingowych. Najnowsza kolekcja jest też krokiem naprzód w kierunku zrównoważonego rozwoju. KEEN stawa na przyjazne dla planety technologie, np. Eco Anti–Odor. Technologia ta blokuje rozwój drobnoustrojów, a dzięki rezygnacji z wykorzystywania szkodliwych pestycydów pomaga zminimalizować niekorzystny wpływ produkcji na środowisko naturalne. Skórzane modele zyskały sygnaturęBETTER LEATHER. Oznacza to, że skóra wykorzystywana do produkcji butów, pochodzijedynie z zrzeszonych w LWG garbarni produkujących skóry w sposób zrównoważony.

Terradora – ulubienica kobiet

W 2017 roku KEEN z dumą zaprezentował kolekcję Terradora swoją pierwszą ekskluzywną damską linię obuwia do pieszych wędrówek, uznaną na całym świecie. Dopasowana specjalnie dla kobiecej biomechaniki, Terradora szybko stała się faworytką oferty dla kobiet, które chwalą jej dopasowanie, lekkość oraz niezawodne amortyzowane podeszwy i ochronę.

Kolekcja KEEN wiosna/lato 2020 (fot. KEEN)

Na sezon wiosna/lato 2020 KEEN przenosi model na wyższy poziom, dumnie prezentując kolekcję Terradora II. Zespół projektowy KEEN, oferując znany już schemat doskonałego dopasowania i niezwykłego trzymania stopy, jakie można znaleźć w oryginalnej kolekcji,rzucił sobie wyzwanie, aby zagwarantować jeszcze lepsze odczucia dla swoich fanek. „Górskie uniesienie” to hasło pod którym, chcemy zapewnić kobietom jeszcze większykomfort, lepszą wydajność i przyczepność. Zachowując wierność wszechstronnemu i współczesnemu stylowi, tak cenionemu w pierwszej wersji buta, Terradora II zostaje od nowego sezonu ulepszona, aby zapewnić większą wydajność i niezrównany komfort. Nowageneracja ma ulepszoną około 5 mm amortyzację pod stopami, co zapewnia niesamowitykomfort od chwili wyjęcia ich z pudełka.

Model TERRADORA II MID WP marki KEEN (fot. KEEN)

Nowa generacja została również zastosowana w dodatkowym elemencie cholewki, który zapewnia wsparcie skrętne i stabilność, pozwalając na uzyskanie komfortu i pewności siebiena trudnych szlakach. Wszystkie modele Terradora II są teraz dodatkowo wyposażonew zaawansowane wsparcie trzymania pięty KEEN KonnectFit – system, zapewniającydoskonałe trzymanie boczne i zwiększoną stabilność w nieprzewidywalnym terenie. Ulepszona gumowa podeszwa zewnętrzna KEEN.ALL-TERRAIN ma teraz bardziejsprecyzowaną konstrukcję z 3mm bieżnikiem, aby zapewnić lepszą przyczepność na szlaku. Odporna na ścieranie, lekka cholewka z siatki z nakładkami zapewnia doskonałą ochronę a oddychająca podszewka z siatki i wodoodporna membrana KEEN.DRY utrzymują stopy suche, dając komfort w każdych warunkach pogodowych. Przy produkcji trwałejhydrofobowej powłoki nie wykorzystywaliśmy tak powszechnych w przemyśle obuwniczym szkodliwych substancji PFC. Również produkując wkładkę z powłoką KEEN Eco Anti–Odor,która w naturalny sposób zapobiega rozwojowi drobnoustrojów KEEN podejmuje świadome kroki, aby ograniczyć do minimum wpływ produkcji na środowisko.

Terradora II Vent to model bez membrany z ekskluzywną siateczkową cholewką oferujący maksymalną oddychalność, która jest szczególnie pożądana podczas wędrowania w ciepłych warunki klimatyczne i intensywnego użytkowania w lecie.

Venture Vent – nowa odsłona klasyka z męskiej kolekcji KEEN

Model Venture, na sezon wiosna/lato 2020 zyskuje nową odsłonę – Venture Vent. Venture Vent zapewnia wyjątkowe dopasowanie i progresywną stabilność w najtrudniejszym terenie, a lekka podeszwa środkowa z pianki EVA ze stabilizującym wkładem zapewnia amortyzację i całkowitą ochronę podczas wymagających wycieczek. Gumowa podeszwa zewnętrzna KEEN.ALL-TERRAIN z 4mm wielokierunkowym bieżnikiem stabilnie wbija się w podłoże,a lekka cholewka z siateczki z nakładkami TPU dająca dodatkową wytrzymałość sprawia, żeVenture Vent jest idealnym wyborem na letnie przygody.

Explore Vent – nowoczesny sportowy styl i pełna wiarygodność na szlaku

Model EXPLORE VENT marki KEEN (fot. KEEN)

Na sezon wiosna/lato 2020 KEEN z przyjemnością rozszerza kolekcję, prezentując następcęmodelu Explore, czyli Explore Vent. Ten dynamiczny hybrydowy model turystyczny, jest stylizowany leniwym miejskim latem, lecz z jedną stopą mocno osadzoną na jego dzikichperyferiach. Oczekujące niezrealizowane przygody i możliwość ich dogonienia nigdy nie byłytak blisko. Explore Vent wyposażony został w lekką i oddychającą cholewkę z siatki z nakładkami TPU dla dodatkowej trwałości. Karbowanie na zapiętku zapewnia doskonałykomfort w okolicy ścięgna Achillesa, a lekka podeszwa środkowa z pianki EVA i wewnętrzna cholewka stabilizująca zapewniają amortyzację i ochronę. System przechwytywania pięty KEEN KonnectFit daje dodatkowe bezpieczeństwo dzięki wsparciu stabilizacji, podczas gdy oddychająca podszewka z siatki i przyjazny dla środowiska system KEEN Eco Anti–Odor, utrzymują stopy świeże i suche w ciepłe dni. Explore Vent to idealny wybór tego sezonu na codzienne wycieczki.

Damska wersja EXPLORE VENT marki KEEN (fot. KEEN)

Wild Sky – debiut roku 2020

Debiutujący w sezonie wiosna/lato 2020 w kategorii średnio wysokiego trekkingu, nowy model Wild Sky to klasycznie zaprojektowany but turystyczny dla mężczyzn i kobiet,wykonany z wysokiej jakości materiałów, wyposażony w konstrukcję, umożliwiającą odkrywanie nowych horyzontów w niedostępnych miejscach. Ten but o kroju średniej wysokości został zbudowany z ekologicznie wykonanej cholewki ze skóry licowej pochodzącej z certyfikowanych garbarni zrzeszonych w Leather Working Group (LWG)i trwałych syntetycznych elementów zwiększających żywotność buta.

Damski Wild Sky – debiut roku 2020 (fot. KEEN)

Nowe modele KEEN – Terradora II Vent (od 459,95 zł), Venture, Wild Sky (719,95 zł) i Explore Vent (419,95 zł) będą dostępne na w sklepach outdoorowych i sportowychw całym kraju od marca 2020 roku i na www.keen.pl

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0