HomeNowości z rynku

Nowość w segmencie mebli turystycznych: w polskich sklepach pojawiła się marka Helinox

Od maja b.r. na polskim rynku outdoorowym dostępne są meble turystyczne dynamicznie rozwijającej się marki Helinox. Producent znany jest z innowacyjnych i praktycznych rozwiązań technologicznych, bazujących na lekkich i wytrzymałych komponentach, przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnego designu. Kluczowa jest tu zwłaszcza współpraca z firmą DAC i bazowanie na masztach z innowacyjnego stopu aluminium, gwarantującego świetny stosunek wagi do wytrzymałości produktów. Rdzeń oferty producenta stanowią ultralekkie, składane krzesła turystyczne z modelem Chair One na czele. Miłośnicy kempingu, plażowania oraz grillowania w terenie z pewnością docenią też łóżka polowe typu „kanadyjka” oraz stoły turystyczne. Produkty marki Helinox dostępne są już w czterech czołowych i ściśle wyselekcjonowanych sklepach: AlpinSklep.pl, CampingShop.pl, Explore.pl oraz PolarSport.pl.

Helinox – nowość w segmencie mebli turystycznych (fot. Helinox)

Choć oficjalna premiera marki Helinox miała miejsce zaledwie 11 lat temu, producent zdążył już sobie wyrobić pozycję na rynku północnoamerykańskim oraz w krajach Europy Zachodniej. Jego produkty cieszą się popularnością zarówno wśród miłośników rekreacji na świeżym powietrzu, jak i wśród organizacji humanitarnych czy jednostek wojskowych. Niezależnie od przeznaczenia, odbiorcy doceniają w produktach Helinoxa cechy takie jak uniwersalność zastosowania, świetny stosunek wagi do wytrzymałości, szybkość montażu i demontażu oraz wysoki komfort użytkowania. Jeśli dodać do tego oryginalny, nowoczesny design połączony z efektowną paletą kolorystyczną, otrzymujemy produkt klasy premium, który z powodzeniem zastąpi nam w terenie komfort domowych mebli! Nieprzypadkowo mottem producenta jest hasło #athomeanywhere.

Technologie

Produkty Helinoxa bazują na lekkich i zarazem wytrzymałych masztach firmy DAC, wykonanych z innowacyjnego stopu aluminium. Jego pierwowzorem był stop wykorzystywany w lekkich namiotach ekspozycyjnych. Dzięki badaniom i testom przeprowadzonym przez DAC na zlecenie Helinoxa, został on udoskonalony – zmniejszono jego wagę, równocześnie nie obniżając wytrzymałości. W ten sposób powstał stop TH72M, zastrzeżony odtąd dla produktów Helinoxa. Do tego dochodzą łączenia z wysokogatunkowej żywicy nylonowej oraz wytrzymałe tkaniny na bazie poliestru, stosowane w siedziskach. Konstrukcje i skład materiałowy opracowywane są przez doświadczonych inżynierów, często na bazie zastrzeżonych rozwiązań (np. wspomniany stop aluminium). Dzięki temu produkty Helinoxa wyróżnia maksymalna wytrzymałość przy zachowaniu minimalnej wagi. Cały asortyment posiada aż 5-letnią gwarancję na wady produkcyjne.

Wyróżnienia

Produkty Helinoxa doceniają nie tylko finalni użytkownicy, ale i zawodowi eksperci. Mimo krótkiej obecności na rynku, producent zdążył już zdobyć szereg prestiżowych nagród. Aż siedmiokrotnie otrzymał wyróżnienie Red Dot Design Awards, przyznawane jest od 1955 roku Niemczech i uchodzące za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, często nazywaną „Oscarem designu”. Dwukrotnie produkty Helinoxa docenili eksperci z monachijskich targów ISPO – największego i najważniejszego w skali globu eventu dla branży outdoorowo – sportowej. W 2013 roku model Chair One zdobył wyróżnienie ISPO Award Winner w kategorii Outdoor, a dwa lata później sukces ten powtórzył model Ground Chair. Ponadto model Chair Zero zdobył nagrodę OutDoor Industry Gold Award, przyznaną przez organizatorów targów Outdoor w niemieckim Friedrichshafen w 2017 roku. A to tylko najważniejsze z nagród, jakie od 2009 roku zdobyły produkty Helinoxa.

Helinox – nowość w segmencie mebli turystycznych (fot. Helinox)

Kluczowe modele

HELINOX Chair One

Flagowy model krzesła terenowego z portfolio marki marki Helinox. Cała konstrukcja, ważąc niespełna 1 kg, przy wymiarach 35 x 12 x 10 cm (w wersji spakowanej), zapewnia udźwig aż do 145 kg! Samo rozłożenie krzesła jest niezwykle i intuicyjne i nie wymaga żadnych narzędzi.

HELINOX Chair One (for. HELINOX / Raven)

HELINOX Cot One Convertible

Kluczowy model rozkładanego łóżka terenowego (tzw. „kanadyjka”) z portfolio marki Helinox. Waży zaledwie 2,31 kg i jest w stanie udźwignąć obciążenie do 145 kg.

HELINOX Cot One Convertible (for. HELINOX / Raven)

HELINOX Table One

Flagowy, niezwykle wszechstronny model stołu terenowego z portfolio marki Helinox. Przy wadze zaledwie 625 g i wymiarach 60 x 40 x 39 cm (stół rozłożony) jest on w stanie udźwignąć ciężar do 50 kg.

HELINOX Table One (for. HELINOX / Raven)

Gdzie kupić?

Produkty marki Helinox dostępne są w czterech czołowych, ściśle wyselekcjonowanych sklepach outdoorowych: 

  • AlpinSklep.pl – internetowo oraz sklep w Warszawie (ul. Batorego 39);
  • CampingShop.pl (internetowo);
  • Explore.pl – internetowo oraz sklep w Warszawie (ul. Opieńskiego 3);
  • PolarSport.pl – internetowo oraz sklepy w Krakowie (ul. Sienna 15), Warszawie (ul. Łucka 18) i w Gdyni (ul. Starowiejska 17). 

Od wiosny 2020 produkty marki Helinox dostępne są w Polsce, a ich wyłącznym dystrybutorem jest krakowska firma RAVEN.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0