HomeRynek outdoor

Salewa zaprasza do nowego salonu firmowego w Poznaniu 

Od minionego piątku, 25 września br., salonem firmowym marki Salewa mogą cieszyć się także Poznaniacy. Nowy sklep południowotyrolskiego eksperta w dziedzinie sportów górskich otworzył podwoje przy ulicy Półwiejskiej 17, a swoją obecność na zakupowej mapie stolicy Wielkopolski zainaugurował prelekcją Jacka Matuszka, który opowiedział o najważniejszych aspektach bezpiecznego poruszania się w terenie górskim.

Nowy salon firmowy marki Salewa w Poznaniu (fot. mat. prasowe)

Historia powstałej w 1935 roku w Monachium marki rozpoczęła się co prawda od wyrobów skórzanych, ale już kilka lat później obrała stricte górski kierunek. Praktycznie od momentu wprowadzenia na rynek pierwszych sportowych produktów marka współpracowała z najważniejszymi nazwiskami branży – zawodowymi przewodnikami i ratownikami górskimi oraz profesjonalnymi alpinistami. Na polskim rynku SALEWA obecna jest już od ponad 12 lat i z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem aktywnych pasjonatów gór. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim szerokiemu wachlarzowi wysokiej jakości produktów zarówno do rekreacyjnych aktywności, jak i poważnych górskich wyzwań. Rozbudowane kolekcje odzieży, obuwia i akcesoriów, ale także sprzętu turystycznego i wspinaczkowego składają się na bogaty asortyment marki, z którego od wielu lat korzystają nie tylko znani polscy sportowcy tacy jak Jacek Matuszek, Kinga Baranowska czy Justyna Kowalczyk, ale także największe górskie organizacje ratownicze w kraju – TOPR i GOPR. 

Nowy salon firmowy marki Salewa w Poznaniu (fot. mat. prasowe)

Dzięki dopracowanej sieci sprzedażowej oferta nowoczesnych produktów SALEWA pozostaje ogólnodostępna dla klientów końcowych, od miłośników hikingu i trekkingu przez ambitnych wspinaczy po zapalonych skialpinistów. Co więcej Oberalp Polska – wyłączny dystrybutor SALEWA w Polsce dodał właśnie kolejny stacjonarny punkt na handlowej mapie kraju otwierając swój szósty już salon firmowy. Po Zakopanym, Warszawie, Krakowie, Rzeszowie i Łodzi przyszła pora na serce Wielkopolski. Sklep w Poznaniu usytuowany został przy Półwiejskiej 17, czyli jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic i zachwyca powierzchnią blisko 110 m2, na której klienci znajdą wszystkie najważniejsze modele marki. Wybór lokalizacji komentuje Jarosław Daniel, dyrektor Oberalp Polska:

To drugi po salonie w Łodzi sklep, który otwieramy w rzeczywistości pocovidowej. W obu przypadkach zdecydowaliśmy się postawić na prestiżową ulicę handlową zamiast galerii. Jestem przekonany, że rewitalizacja centrów miast jest tylko kwestią czasu. A to naturalne środowisko dla takiej marki jak SALEWA.

Nowy salon firmowy marki Salewa w Poznaniu (fot. mat. prasowe)

W decyzjach zakupowych pomocą służyć będzie profesjonalna obsługa, co, jak zaznacza Sales Manager marki Łukasz Śleziński, jest niezwykle istotne w przypadku tak zaawansowanych produktów:

Niezmiernie cieszę się z otwarcia kolejnego salonu. Jestem przekonany, że posiadanie sklepów stacjonarnych, w których klient może liczyć na doradztwo wykwalifikowanej obsługi, jest kluczowe – szczególnie dla marki tak technicznej, jak Salewa. Daje to gwarancję odpowiedniego doboru ekwipunku do każdej aktywności górskiej.

Nowy salon firmowy marki Salewa w Poznaniu (fot. mat. prasowe)

Jak tłumaczył Jacek Matuszek, właściwie skompletowany sprzęt to ważna składowa bezpiecznych wyjść w góry. Z okazji otwarcia sklepu alpinista należący do międzynarodowego teamu marki na specjalne zaproszenie polskiego oddziału opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z kwestiami bezpieczeństwa w wymagającym terenie. Podczas transmitowanego online spotkania wspinacz podkreślał między innymi znaczenie pracy ratowników górskich. SALEWA od kilku lat wspiera zarówno TOPR, jak i Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wyposażając ratowników w produkty marki, ale także angażując się w szereg działań promocyjnych. Jednym z przykładów może być choćby ostatnia akcja „Wspieram GOPR!”, w ramach której zyski ze sprzedaży przygotowanej przez SALEWA limitowanej edycji technicznej opaski na głowę przekazane zostaną na konto Pogotowia. Sygnowane logo GOPR opaski dostępne są oczywiście także w nowym sklepie w stolicy Wielkopolski. Zapraszamy na Półwiejską 17!

Informacja prasowa

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Marcin 4 lata ago

    „zachwyca powierzchnią blisko 110 m2” – ja też się zachwycam, jak można sklep firmowy otworzyć na takiej małej powierzchni 🙂