HomeNowości z rynku

FIRST ON LAST OFF – marka Mons Royale w Polsce

Mons Royale, firma z siedzibą nad malowniczym jeziorem Wanaka w Nowej Zelandii, od lat tworzy wysokiej jakości odzież z najlepszego gatunku wełny merino, swoją ofertę kierując do pasjonatów górskich i miłośników sportowych przygód. Merynos – uprawiany z troską o aspekty etyczne i ekologiczne, naturalny i biodegradowalny, to wyjątkowy materiał: oddychający, regulujący temperaturę i nie przewodzący zapachów.

Mons Royale w Polsce (fot. mat. dystrybutora)

Mons Royale deklaruje, że markę można zbudować projektując znakomite technicznie produkty bez kompromisów w zakresie stylu. Zaczynając od akcesoriów i produktów zimowych, założyciele marki Hamish i Hannah Acland, niebawem zaproponowali także aktywną odzież na lato i ostatecznie całą gamę odzieży na rower górski. Dziś Mons oferuje najbardziej wszechstronną kolekcję do uprawiania sportów zarówno letnich jak i zimowych, wysokowydajną odzież oraz bieliznę, którą możemy z zadowoleniem nosić również poza górskimi szlakami. A bazą dla tych produktów jest merino – wyjątkowa wełna o niezwykłych właściwościach.

Mons Royale w Polsce (fot. mat. dystrybutora)

Zrównoważony. Etyczny. Trwały.

Certyfikat ZQ Merino to światowa gwarancja najwyższej jakości wełny, która pochodzi od akredytowanych farmerów spełniających bezkompromisowe standardy i wymagania.

Owce z farm posiadających certyfikat ZQ Merino żyją na wolnym wybiegu w ramach Pięciu Wolności. Farmy są oceniane i audytowane przez trenerów i wykwalifikowanych zewnętrznych audytorów, co zapewnia spełnienie rygorystycznych standardów zrównoważonego rolnictwa i wartości ZQ.

Misją i celem tych starań jest lepsza jakość życia dla zwierząt, naszej Planety i wszystkich jej mieszkańców.

Mons Royale w Polsce (fot. mat. dystrybutora)

W ofercie Mons Royale znajdują się miękkie i przyjemne dla skóry produkty o uniwersalnych wzorach i sportowym charakterze. Trzon kolekcji stanowi seria bielizny baselayer (koszulki, topy, leginsy), a także kolekcja midlayer – cieplejsze i szybkoschnące elementy odzieży, które jednocześnie izolują i oddychają. Innym, wartym uwagi segmentem jest cała gama akcesoriów, wśród nich wiatroodporne kominy, oddychające kominiarki, czapki, opaski, rękawiczki oraz wygodne skarpety. Jak poprzednie produkty: wykonane z wełny merino, gwarancji jakości i komfortu.

Mons Royale w Polsce (fot. mat. dystrybutora)

Merino z innymi materiałami

Na etapie produkcji wełna merino mieszana jest z innymi materiałami po to, by wzmocnić jej żywotność i właściwości użytkowe. Tam, gdzie to możliwe, wełna łączona jest z naturalnymi włóknami – takimi jak Tencel, a sporadycznie z materiałem syntetycznym. Odzież i akcesoria pakowane są w biodegradowalne opakowania w celu zniwelowania negatywnego wpływu na środowisko.

Mons Royale ma w skali Świata ogromną rzeszę fanów, od najlepszych sportowców wyczynowych, przez olimpijczyków i poszukiwaczy przygód z najdalszych zakątków Ziemi, po weekendowych spacerowiczów ceniących jakość i komfort.

Mons Royale w Polsce (fot. mat. dystrybutora)

Produkty Mons Royale dostępne są aktualnie w ponad 600 sklepach na całym świecie a jego biura znajdują się m in. w Innsbrucku (Austria), Vancouver (Kanada) i Wanaka (Nowa Zelandia).

Nowozelandzka marka Mons Royale wzbogaca portfolio Forest Agency, która reprezentuje w Polsce marki: Hydro Flask, Stance, Arcade.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0