HomeNowości z rynku

Reima 2021 – na wiosnę wszystko kręci się wokół wody!

Reima od wielu lat ubiera kolejne pokolenia aktywnych dzieci. Na wiosnę 2021 roku marka przygotowała kolejne ponadczasowe propozycje na zmienną pogodę – ubrania, które pozwolą dzieciom bezpiecznie cieszyć się wodą i świeżym powietrzem, bez ryzyka zmoknięcia.

fot. Reima

Historia fińskiej marki Reima sięga 1944 roku. Misją firmy jest motywowanie kolejnych pokoleń dzieci do odkrywania radości płynącej z ruchu i przygotowywania ich do życia w zgodzie ze światem. Obecnie jest ona wiodącym producentem wysokiej jakości odzieży dla aktywnych dzieci do 12 roku życia. Zespół marki Reima wierzy, że dzieci powinny mieć jak najlepsze warunki do swobodnej zabawy, nieograniczonego ruchu i nauki poprzez działanie. Dlatego właśnie tworzone przez niego ubrania i obuwie są łatwe w utrzymaniu oraz komfortowe niezależnie od pogody.

W podwodnej krainie

Wiosna jest doskonałą porą, aby po chłodnych, zimowych miesiącach wybrać się nad jezioro lub rzekę. Kierując się tą myślą, projektanci kolekcji Reima wiosna/lato 2021 zbadali głębiny i okolice zbiorników wodnych w Finlandii i za granicą. Pozwoliło im to stworzyć szereg przepięknych, podwodnych wzorów, na których znalazły się żyjące pod powierzchnią rośliny, ryby oraz inne wodne stworzenia.

Wzory marki Reima (fot. Reima)

W odzieży Reimatec określenie „zła pogoda” nie istnieje

Wiosenna pogoda jest trudna do przewidzenia – bardzo szybko ze słonecznego poranka może zmienić się w deszczowe popołudnie. Wtedy z pomocą przychodzi Reimatec – wodoodporne, a zarazem doskonale oddychająceprodukty Reimy, które dzieci mogą nosićprzez cały rok i przy każdej pogodzie, aby swobodnie odkrywać świat. Ubrania i buty Reimatec najlepiej sprawdzają się właśnie podczas wiosny i jesieni, czyli w tzw. okresach przejściowych.

Reimatec to nowoczesna, zaawansowana technologicznie odzież chroniąca przed opadami deszczu. W przeciwieństwie do tradycyjnych warstw przeciwdeszczowych, produkty Reimatec pozwalają skórze oddychać – technologia pozwala na sprawne odprowadzanie wilgoci powstałej podczas aktywności i intensywnych zabaw. Dzięki temu dzieci mogą uniknąć wychłodzenia i w konsekwencji niechcianego przeziębienia – mokra skóra może bowiem tracić ciepło nawet 25 razy szybciej niż sucha.

Produkty z linii Reimatec to także wygodne detale, które sprawiają, że dzieci noszą je z czystą przyjemnością. Miękki materiał wewnątrz mankietów czy ochraniacz podbródka na końcu zamka błyskawicznego to tylko niektóre z udogodnień. W zależności od modelu, kieszenie zapinane są za pomocą zamka błyskawicznego, zatrzasków lub ściągaczy. Na końcach nogawek spodni znajdują się wytrzymałe, silikonowe paski pod stopy, które chronią kostki, a dla bezpieczeństwa zabawy kaptur można łatwo odpiąć, jeśli się o coś zaczepi.

Co sprawia, że ubrania Reimatec są wodoodporne?

Materiał Reimatec jest od wewnątrz powlekany lub laminowany mikroporowatą warstwą poliuretanu. Pozwala wodzie swobodnie wyparować, a jednocześnie nie wpuszcza jej do środka. Ponadto szwy są podklejone, aby całkowicie chronić dziecko przed wodą. Rękawiczki Reimatec wyposażone są w dodatkową membranę pomiędzy warstwą zewnętrzną a podszewką, dzięki czemu zapewnią suchość nawet w bliskim kontakcie z kałużą. Dodajmy do tego trwałe, wodoodporne wykończenia niezawierające fluorowęglowodorów*, a otrzymamy niezawodny, łatwy w pielęgnacji strój, który uwalnia rodziców od konieczności prania i podobnych zmartwień.

Softshell chroniący przed żywiołami

Odzież typu softshell to najlepszy sposób na ubieranie dzieci w okresie od wiosny do lata. Wodoodporna membrana z elastycznego, 3-warstwowego materiału zapewni dzieciom suchość podczas sporadycznego deszczu, a wewnętrzna warstwa zapewni im ciepło. Ponieważ ubrania te są lekkie i posiadają prosty krój, dzieci mogą się szybko ubrać, cieszyć się swobodą noszenia i nadal być chronione.

Tradycyjna odzież przeciwdeszczowa też ma swoje zalety

Poliuretan doskonale sprawdza się w tradycyjnych ubraniach przeciwdeszczowych marki Reima. W przeciwieństwie do materiałów zawierających fluorowęglowodory lub PVC, poliuretan jest bezpiecznym wyborem w przypadku wodoodpornej odzieży dziecięcej. Powierzchnia elastycznej tkaniny bardzo dobrze odpycha wodę i brud, dzięki czemu ubrania łatwiej utrzymać w czystości – nawet w przypadku dzieci, które uwielbiają eksperymenty w deszczu. Warstwę wystarczy opłukać z zabrudzeń, wysuszyć i… Znowu można ruszyć na kolejną przygodę.

Dlaczego Reima unika fluorowęglowodorów?

Perfluorowane chemikalia (PFC) należą do większej grupy zwanej fluorowęglowodorami. Choć środki zawierające fluorowęglowodory doskonale chronią przed wodą i zanieczyszczaniami, ich działanie nie pozostaje bez wpływu na środowisko. PFC, które wchodzą w skład takich repelentów lub wyodrębniają się w procesie biodegradacji mogą:

  • bardzo długo rozkładać się w środowisku z uwagi na swoją stabilność chemiczną,
  • mają zdolność do gromadzenia się w środowisku, w tym w ciele ludzi i zwierząt,
  • mogą mieć działanie kancerogenne,
  • mogą mieć wpływ na płodność i gospodarkę hormonalną u ssaków.

Co zamiast PFC?

  • BIONIC-FINISH ® ECO – RUDOLF group – powłoka wykorzystująca silnie rozgałęzione polimery zwane dendrymerami,
  • Teflon TM EcoElite TM – zatwierdzona przez bluesign ® powłoka roślinna, wykorzystująca zasoby odnawialne.

***

Reima powstała w 1944 roku w Finlandii i jest wiodącym producentem odzieży dla aktywnych dzieci na całym świecie. Obecnie zatrudnia około 500 osób, a jej obrót w 2019 r. wyniósł 141 milionów euro. Ubrania Reimy oraz współtworzony przez nią Fiński Baby Box są dostępne na ponad 70 rynkach.

Misją Reimy jest motywowanie kolejnych pokoleń dzieci do odkrywania radości płynącej z ruchu i przygotowywania ich do życia w zgodzie ze światem. W procesie tworzenia odzieży priorytetem są innowacyjność, funkcjonalność, bezpieczeństwo i oryginalny, fiński design. Jakość zatwierdzona przez najbardziej wymagających testerów – dzieci. Dowiedz się więcej na www.reima.com

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0