HomeEkologia / Zrównoważony rozwój

Fjällräven prezentuje Samlaren – unikalną i limitowaną kolekcję, w której wykorzystano resztki tkanin

Fjällräven z dumą przedstawia Samlaren – wyjątkową kolekcję, która daje nowe życie resztkom tkanin pozostałych po produkcji innych ubrań. Samlaren będzie linią kolekcjonerską, dostępną w powtarzalnych, limitowanych kolekcjach kapsułowych. Pierwsza edycja kolekcji Samlaren (po szwedzku “kolekcjoner”) będzie dostępna od 1 marca 2021 roku. Nowa linia bezpośrednio nawiązuje do wartości marki – najwyższej jakości oraz tradycji efektywnego wykorzystania zasobów. Ten innowacyjny projekt jest przykładem wdrożenia w życie idei zrównoważonego rozwoju oraz eksploracji nowych rozwiązań zgodnych z duchem gospo- darki obiegu zamkniętego.

fot. Fjällräven

Wszystkie produkty z plakietką Samlaren są wytworzone z resztek materiałów pochodzących z magazynów i fabryk Fjällräven. Upcykling materiałów przełożył się na oryginalny design. Tkaniny zostały starannie dobrane i połączone, tworząc limitowaną i numerowaną serię o unikalnym wzorze i żywych kolorach. Wszystkie produkty charakteryzują się wysoką funkcjonalnością, trwałością i niezawodnością, której można oczekiwać od każdego produktu Fjällräven. Pierwszy drop Samlaren to nowe wzory klasycznych produktów wykonane z nadwyżek tkaniny G-1000: w tym kurtki z kolorowymi łatami, specjalna edycja plecaka Kånken oraz unowocześnione wersje torby i czapki.

fot. Fjällräven

“Śmieci jednego człowieka są skarbem drugiego”

Za kolekcję Samlaren odpowiada Henrik Andersson, Global Creative Director we Fjällräven:

Cały pomysł polega na tym, aby zamienić problem w możliwość i znaleźć nowe zasto- sowanie dla resztek materiału. Lubię powiedzenie 'śmieci jednego człowieka są skarbem drugiego’, a dzięki kolekcji Samlaren zamieniamy nasze własne 'śmieci’ w coś wartościowego.

Z kolei Christiane Dolva Törnberg, szefowa Działu Zrównoważonego Rozwoju Fjällräven, dodaje:

W przypadku Samlaren naszą ambicją jest znalezienie no- wego zastosowania dla istniejących resztek materiału i niedopuszczenie do tego, aby cokolwiek się zmarnowało. Założenia koncepcji zrównoważonego rozwoju, kluczowej dla naszej firmy i produktów, są także motorem napędzającym realizację innowacyjnych pomysłów.

fot. Fjällräven

Fjällräven – historia innowacji w duchu zrównoważonego rozwoju

Poszanowanie natury, efektywne wykorzystanie zasobów i innowacyjność zawsze miały kluczowe znaczenie dla Fjällräven. W 1964 roku założyciel firmy, Åke Nordin, odłożył na półkę rolkę materiału, która nie została wykorzystana podczas produkcji izolowanego namiotu. Kilka lat później z tej samej rolki powstała pierwsza, legendarna kurtka Greenland Jacket. Wiosną 2021 roku Fjällräven rozpoczyna kolejny etap tej wyjątkowej podróży i wprowadza na rynek Samlaren, nową inicjatywę zakorzenioną w dziedzictwie i duchu innowacji Fjällräven.

Samlaren jest dostępny od 1 marca 2021 roku tylko w wybranych sklepach oraz online na stronie fjallraven.com.

fot. Fjällräven

fot. Fjällräven

fot. Fjällräven

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    wrocławiak 3 lata ago

    Przecież to wcale nie wygląda na zrobione z resztek.