HomeNowości z rynku

New Balance prezentuje najnowszą wersję modelu Hierro

New Balance zaprezentował najnowszą wersję butów Hierro – topowego modelu do biegania w terenie. Szósta odsłona flagowej trailówki jest lżejsza od poprzednika, a oprócz kolejnych ulepszeń w konstrukcji otrzymała nowy design i przyciągające wzrok wersje kolorystyczne.

New Balance zaprezentował najnowszą wersję butów Hierro (fot. mat. prasowe)

Pierwsze buty w teren New Balance zaprezentował w 1977 roku, był to model Trail 355 zaprojektowany na potrzeby wilgotnych szlaków w Nowej Anglii. Przez ponad 40 lat marka wprowadzała kolejne innowacje, oferując buty do różnych zastosowań i nawierzchni. W ostatnich latach New Balance rozwija outdoorową serię All Terrain, do której właśnie należy flagowy model Hierro.

Fresh Foam X

Szóste wydanie najpopularniejszych trailówek New Balance, podobnie jak poprzednia wersja, osadzone jest na ulepszonej podeszwie Fresh Foam X, którą znaleźć można również we flagowym modelu marki przeznaczonym na asfalt – 1080 v11. Obecność tej technologii gwarantuje, że buty Hierro zapewniają wyjątkowy komfort połączony z efektywniejszym oddawaniem energii. Podeszwa środkowa została zaprojektowana tak, aby pochłaniać uderzenia spowodowane kontaktem z kamieniami, korzeniami i innymi nierównościami.

Komfort i bezpieczeństwo

Główne zmiany w porównaniu do piątej wersji dotyczą cholewki. Przeprojektowana siatka pokryta TPU jeszcze lepiej opina stopę, zapewniając nie tylko komfort, lecz także wysoki poziom wentylacji i poczucie bezpieczeństwa podczas dłuższych biegów w zmiennym terenie. W dopasowaniu buta do stopy pomagają zintegrowany i miękko wyściełany język oraz przebudowany system sznurowania, które zapobiegają dostawianiu się zanieczyszczeń do wnętrza. Zmianom uległo również wzmocnienie Toe Protect, które chroni palce przed uderzeniami w przeszkody, oraz budowa zapiętka, który jeszcze lepiej i w komfortowy sposób utrzymuje na miejscu piętę.

Przyczepność i kontrola

Model wykorzystuje sprawdzoną w poprzedniej wersji zewnętrzną podeszwę. Jest ona podzielona na strefy wykonane z różnych mieszanek gumy, które gwarantują trwałość na twardym podłożu, a jednocześnie zapewniają lepszą kontrolę i przyczepność w trakcie szybkiego przemieszczania się po nierównych szlakach. Przedłużenie pod piętą pozwala na płynniejsze lądowanie stopy i zwiększa powierzchnię styku z podłożem.

Zrównoważony rozwój

Model Hierro ma język i kołnierz wykonany z pianki z recyklingu, korkową naszywkę na język i został zaprojektowany zgodnie z podejściem no piece left behind, które pozwala zminimalizować liczbę odpadów poprzez wykorzystanie odciętych skrawków do wykonania innych małych elementów, np. na zapiętku. Dodatkowo 1% z wpływów ze sprzedaży modeli Fresh Foam Hierro v6 w USA zostanie przekazany na rzecz inicjatywy 1% for the Planet, co umożliwi wsparcie organizacji zajmujących się zmianami klimatycznymi i ochroną terenów zielonych.

Hierro v6

  • Drop: 8 mm
  • Cena: 549,99 zł
  • Modele damskie i męskie

New Balance zaprezentował najnowszą wersję butów Hierro (fot. mat. prasowe)

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0