HomeNowości z rynku

Z alpejskich szczytów do Polski: marka Northland dostępna w GO Sport

Northland to austriacki producent odzieży, obuwia oraz sprzętu do sportów outdoorowych. Od blisko 50 lat zapewnia miłośnikom trekkingu oraz hikingu jakościowe i wyposażone w innowacyjne technologie produkty, niezbędne do pełnych przygód wypraw. Oferta Northland jest od teraz dostępna w GO Sport i to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można znaleźć ich produkty.

Marka Northland dostępna w GO Sport (fot. mat. prasowe)

Założycielem Northland jest Gerwalt Pichler – pasjonat ekstremalnego alpinizmu oraz zdobywca najdzikszych oraz najtrudniejszych szczytów. W wieku 40 lat porzucił on ówczesne życie zawodowe i w pełni poświęcił się swojemu hobby. Zaczął samodzielnie organizować górskie wyprawy, co uczyniło go pionierem w tej dziedzinie. Wówczas nikt nie podejmował się tego typu przedsięwzięć, a co za tym idzie – nikt tak naprawdę nie wiedział, jak wymagająca jest tego typu wyprawa i co jest do niej potrzebne. Niezadowolony z posiadanego sprzętu Pichler postanowił sam go zaprojektować. Podczas wspinaczki na najzimniejszą górę świata – Mt. McKinley (obecnie Denali) podjął decyzję o stworzeniu własnej marki. Sprzęt dla prawdziwych alpinistów, zapewniający im bezpieczeństwo oraz komfort nawet w najtrudniejszych warunków – takie było założenie Gerwalta Pichlera, a jednocześnie idea, w myśl której powstała marka Northland.

Inspiracją dla nazwy brandu była Nowa Zelandia i najbardziej wysunięty na północ kraju region. Northland, bo dokładnie tak nazywa się to miejsce, jest istnym rajem dla miłośników sportów outdoorowych, m.in. wspinaczek, pieszych wędrówek, żeglarstwa, narciarstwa czy jazdy na rowerze. Gerwalt Pichler często odwiedzał Nową Zelandię jako nastolatek, a wyrazem jego zamiłowania do tego kraju miał być stworzony przez niego brand.

Marka Northland dostępna w GO Sport (fot. mat. prasowe)

Dziś, mająca niemal 50 lat marka Northland, jest połączeniem outdoorowych technologii z najnowszymi trendami ze świata mody. Oferuje nie tylko wysoce funkcjonalną odzież, obuwie i sprzęt, ale także dba o to, by wyglądały one stylowo, zgodnie z oczekiwaniami odbiorców. Według tej strategii powstają kolekcje sportowe Northland, na które składają się m.in. się lekkie i wytrzymałe namioty, ciepłe i również niewiele ważące śpiwory, zaawansowana technologicznie odzież oraz wodoodporne buty gwarantujące wysoką przyczepność.

Produkty Northland są aktualnie dostępne w 43 państwach, a od tego roku jednym z niech jest także Polska. Rzeczy austriackiej marki można kupić stacjonarnie oraz online w sieci sklepów sportowych GO Sport. 

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0