HomeNowości z rynku

Salomon Sense Ride 4 – uniwersalność, która daje przewagę

Salomon prezentuje kultowy model polecany przez najlepszych biegaczy górskich, sprawdzony w każdym terenie, oraz zaprasza do podjęcia wyzwania Salomon Running League w aplikacji Strava.

Salomon Sense Ride 4 – cena katalogowa: 519 zł (fot. Salomon)

Kiedy w ubiegłym roku na rynku pojawił się model Salomon Sense Ride 3 wydawało się, że będzie to typowa klasyka: solidna cholewka, charakterystyczny dla marki system szybkiego sznurowania Quicklace, kieszonka na sznurówki i dobry bieżnik Contagrip. Wszyscy spodziewali się buta dedykowanego miejskim lasom czy parkom. Tymczasem Sense Ride okazał się prawdziwym hitem na górskich i trailowych szlakach, butem, po który sięgają najlepsi zawodnicy świata. To właśnie w tych butach na Azorach w 2020 roku Bartłomiej Przedwojewski został najlepszym biegaczem górskim na świecie. W tym roku producent wraca z kolejną odsłoną tego niezawodnego modelu – Sense Ride 4.

Sense Ride 4 to najnowsza edycja kultowego już modelu Salomona, który jest odpowiedzią na potrzeby biegaczy poszukujących butów do każdego rodzaju terenu. Amortyzacja Optivibe ™, czyli technologia zapożyczona z serii produktów do biegania szosowego marki Salomon, pomaga uczynić but wygodniejszym i bardziej responsywnym. Dzięki zastosowaniu pianki Optivibe™ w modelu Sense Ride 4, użytkownik zyskuje doskonałą amortyzację oraz wysoki poziom pochłaniania wstrząsów powstających podczas dynamicznego zdobywania kolejnych metrów. Buty bez problemu poradzą sobie zarówno na szutrze, jak i na asfalcie. Jednocześnie ten model ma charakterystyczne cechy butów trailowych – siateczkę chroniącą przed dostawaniem się zanieczyszczeń do wewnątrz oraz podeszwę dającą bardzo dobrą przyczepność.

Bartłomiej Przedwojewski – zwycięzca Golden Trail Champioships 2020, ambasador marki Salomon:

Model Salomon Sense Ride 4 to obecnie mój najczęstszy wybór, kiedy udaje się na trening. But, który miał służyć mi do luźnych miejskich rozbiegań, ewentualnie krótkich treningów w łatwym terenie, z każdym dniem pracy pozytywnie zaskakiwał.  Przed każdym treningiem, który zakładał większą intensywność kilometrów, różnorodność podłoża, wydawało mi się, że zabieram je ostatni raz, tymczasem radziły sobie bardzo dobrze, stabilnie zarówno na podbiegach, jak i, co dla mnie najważniejsze, na zbiegach. Szybkie, dobrze amortyzujące kontakt z podłożem, dopasowane do stopy, w miarę upływu czasu ciągle zyskiwały w moich oczach. Mimo, że najważniejsze zawody na świecie w ubiegłym roku odbywały się na Azorach na przełomie października i listopada, a więc już późną jesienią, Sense Ride były pierwszym wyborem przy pakowaniu walizki. To miała być moja tajna broń, okazało się jednak, że cała światowa czołówka również ją znała.

Salomon Sense Ride 4 – wersja damska (fot. Salomon)

W butach do biegania Salomon Sense Ride 4 zastosowano ośmiomilimetrowy, niezwykle uniwersalny drop. Pod piętą but posiada 27 milimetrów amortyzacji, pod palcami – 19 mm. Tym samym można być pewnym bardzo dobrej ochrony niezależnie od podłoża. Docenimy je także podczas dłuższych dystansów, kiedy stopy są już mocno zmęczone. Ich cholewka zrobiona jest z wytrzymałych materiałów, z zastosowaniem oddychającej siateczki poprawiającej cyrkulację powietrza wokół stopy. Gwarancją idealnego dopasowania cholewki do stopy od śródpodeszwy, aż po sznurowadła, jest zastosowanie technologii Sensifit™ oraz EndoFit™. Znany z biegowych produkcji Salomona system sznurowania Quicklace™, to patent wykorzystujący niesamowicie wytrzymały, a przy tym bardzo lekki kevlar. Niezwykle trudno jest więc doprowadzić do uszkodzenia sznurowadeł. Ściągacz, za pomocą którego można dociągnąć lub poluzować sznurowadła, chowany jest do specjalnej kieszonki, by nie przeszkadzał podczas pokonywania kolejnych kilometrów.

Salomon Sense Ride 4 (fot. Salomon)

Ubiegły sezon pokazał, że Sense Ride bardzo skutecznie wyszły poza tradycyjne pozycjonowanie. Z solidnego, uniwersalnego buta zrobiono bardzo wszechstronny model, radzący sobie niemal w każdym terenie i warunkach. Po buty sięgają zarówno rekreacyjni biegacze poruszający się w miejskim, zróżnicowanym terenie, jak i profesjonalni zawodowcy.

***

Dołącz do wyzwania Salomon Running League w aplikacji Strava! W ciągu 4 tygodni przebiegnij dystans maratoński i pomóż swojemu krajowi wygrać Running League Challenge!

Więcej szczegółów:

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0