HomeNowości z rynku

So iLL – producent butów i chwytów wspinaczkowych zyskał polskiego dystrybutora

Na polskim rynku butów wspinaczkowych pojawiła się niedawno nowa propozycja, marka So iLL. Firma zaczęła swoją działalność od chwytów, by później poszerzyć portfolio o buty, ubrania i akcesoria wspinaczkowe, od niedawna ma w Polsce oficjalnego dystrybutora.

So iLL logo

So iLL wyróżnia się tym, że nie stara się gonić konkurencji mającej outdoorowe korzenie. Bardzo duża waga jest przywiązywana do estetyki – męskie buty w kolorze brudnego różu? Proszę bardzo. Do tego torba na szpej w tych samych barwach i jeszcze koszulka. Wiele produktów jak spodnie czy torby wygląda jak elementy z segmentu lajfstajlowego, a nie o przeznaczeniu czysto sportowym. Ciekawy jest też główny ambasador marki, który nie jest profesjonalnym wspinaczem wstawiającym się w 9a. Najwięcej lajków pod postami So iLL zbiera Jason Momoa – amator wspinaczki, na co dzień znany z kreacji takich jak Aquaman, czy Khal Drogo w „Grze o Tron”.

So iLL regularnie wypuszcza limitowane edycje sprzętu, będące owocem współpracy z dizajnerami lub dużymi klientami.

So iLL - buty wspinaczkowe Momoa Pro (LV)

So iLL – buty wspinaczkowe Momoa Pro (LV)

Marka prężnie działająca w USA, Kanadzie i Japonii pochodzi z St. Louis, Missouri w Stanach Zjednoczonych, natomiast buty powstają w fabryce Action Sports Equipment w Kalifornii, mającej 20-letnie doświadczenie w produkcji obuwia wspinaczkowego. Action Sports Equipment jest znany na całym świecie ze współpracy z głównymi markami branży wspinaczkowej (The North Face, 5.10, K-Swiss, Deckers etc.) Zastosowali oni w butach So iLL własną mieszankę gumy Dark Matter Rubber – opracowaną pierwotnie dla żołnierzy Navy Seals. Mieszanka ta okazała się tak przyczepna, że So iLL poszedł o krok dalej i stworzył pierwszą tego rodzaju kolorową odmianę.

So iLL - buty wspinaczkowe The Street (LV)

So iLL – buty wspinaczkowe The Street (LV)

Same buty poza własną mieszanką gumy mają syntetyczne cholewki, szyte bez udziału skóry czy zamszu. Do tego świeży, zaskakujący dla tego segmentu design. Przy ich powstawaniu, podobnie jak w przypadku chwytów, brał udział Jason Kehl, co pozwoliło marce połączyć unikalny wygląd z niezbędnymi dla wspinaczy właściwościami, dużą uwagę skupiono, aby profil buta ułatwiał haczenie pięty, natomiast guma z przodu buta została poprowadzona także nad palcami, by można było skuteczniej podhaczać palce. Co ciekawe i warte odnotowania, jest przyjemna dla stopy wyściółka wewnątrz buta.

W ofercie marki znajdziemy propozycje zarówno dla średnio zaawansowanych wspinaczy, jak i dla tych, którzy szukają sprzętu na najtrudniejsze przystawki.

Chwyty wspinaczkowe marki So iLL

Chwyty wspinaczkowe marki So iLL

Więcej informacji można znaleźć na profilu facebookowym So iLL Polska, bądź bezpośrednio u dystrybutora:

Strefa Zmian s.c.
ul. Stryjeńskich 19 lok. 16U
02-791 Warszawa
info@strefazmian.pl

Dystrybutor prowadzi też sprzedaż detaliczną w swoim sklepie internetowym: www.sklepnapieraj.pl, bądź stacjonarnym w Warszawie.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0