HomeNowości z rynku

Odzież, która zapewni najmłodszym komfort w czasie upałów

Ksylitol – być może kojarzysz tę naturalną substancję słodzącą uzyskiwaną z kory brzozy, która jest świetnym zamiennikiem cukru? Czy przyszłoby Ci jednak do głowy, że może ona również służyć do produkcji odzieży, która ma wyjątkowe właściwości związane z odprowadzaniem nadmiaru ciepła z powierzchni skóry? Właśnie takie rozwiązanie w produktach dla najmłodszych z letniej kolekcji Cooling Comfort stosuje fińska marka Reima.

fot. Reima

Założona w 1944 roku Reima jest liderem na rynku odzieży dla dzieci, stworzonej z myślą o aktywności na świeżym powietrzu. Projektanci marki wierzą, że najmłodsi mają prawo do swobodnej zabawy, nieskrępowanego ruchu i nauki poprzez działanie niezależnie od pogody. Dlatego Reima oferuje ubrania i obuwie, które są łatwe w pielęgnacji, bardzo trwałe i pozwalają dzieciom czuć się komfortowo w każdej sytuacji.

Ochłódź się dzięki Reima Cooling Comfort

Doskonałym przykładem są produkty z kolekcji Cooling Comfort, które dzięki innowacyjnym technologiom Xylitol Cool i COOLMAX® CORE, mają wyjątkowe, „chłodzące” właściwości.

fot. Reima

Xylitol Cool opiera się na jadalnych substancjach słodzących

Pierwotnie używany w Finlandii jako zamiennik cukru w gumach do żucia i słodyczach, ksylitol okazał się sprawdzać także jako składnik ekologicznego, nietoksycznego wykończenia tkanin o właściwościach chłodzących, które obniża temperaturę skóry o 1-3 °C (1.8 – 5.4 °F). Gładka, elastyczna tkanina Xylitol Cool firmy Reima zawdzięcza swoje chłodzące właściwości właśnie ksylitolowi oraz erytrytolowi. Obie substancje występują naturalnie i są stosowane jako niskokaloryczne słodziki, więc wykończenie jest bezpieczne i nietoksyczne. Po około 10 minutach noszenia wilgoć ciała aktywuje powłokę, która następnie zaczyna pochłaniać ciepło. Jest to genialny sposób, aby pomóc własnemu systemowi chłodzenia ciała działać jeszcze lepiej.

Tkanina Xylitol Cool firmy Reima jest szybkoschnąca, łatwa w pielęgnacji oraz gładka i przyjemna w dotyku. Chłodzący efekt bezpiecznego, nietoksycznego wykończenia zachowuje swoje właściwości przez przynajmniej 20 cykli prania i noszenia. Wykończenie opracowane przez holenderską firmę Tanatex zostało także wykorzystane w pierwszej kolekcji Reima Xylitol Cool dla dzieci, wprowadzonej do sprzedaży latem 2019 roku.

Pokonaj upały z COOLMAX®

Dżersej z technologią COOLMAX® CORE firmy Reima odprowadza wilgoć z dala od ciała, zapewniając dzieciom poczucie chłodu. Takie rozwiązanie może pomóc najmłodszym poczuć się lepiej podczas letnich upałów i aktywności fizycznej. Część produktów firmy Reima wykonana jest także z piki z technologią COOLMAX®, łączącą w sobie techniczne włókno poliestrowe z miękką i przyjemną w dotyku bawełną, która również pochłania wilgoć. Tkanina COOLMAX® jest zaprojektowana w taki sposób, że poliestrowe włókna tworzą mini tunele, które skutecznie odprowadzają ciepło i wilgoć z dala od skóry.

Ubrania te wyglądają elegancko i stylowo, są więc idealne na letnie przyjęcia i wszelkiego rodzaju wyjścia. Są łatwe w pielęgnacji, dzięki czemu nie trzeba się martwić o prasowanie w ostatniej chwili.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0